Week na beursrecords gaat aandacht belegger uit naar inflatie
AMSTERDAM (ANP) - De komende beursweek maakt duidelijk of de recordreeks op de internationale aandelenmarkten een vervolg krijgt. In New York bereikten de Dow-Jonesindex en S&P 500 afgelopen week hun hoogste niveau ooit, onder andere dankzij beter dan verwachte cijfers van chipbedrijf Nvidia. Nu gaat de aandacht uit naar de kwartaalresultaten van een aantal grote bedrijven, maar ook nieuwe inflatiecijfers kunnen het gemoed van beleggers beïnvloeden.
De omzetgroei van Nvidia zorgde voor veel optimisme over de verdere groei van de chip- en techsector, die profiteert van vernieuwende toepassingen van kunstmatige intelligentie. Naast bekende beursgraadmeters in New York bereikte ook de Nikkei 225 in Tokio zijn hoogste stand ooit, waarmee een record uit 1989 uit de boeken ging.
Binnen de chipsector komt aanstaande week ASMI met resultaten. De Nederlandse toeleverancier voor de halfgeleidersector kan volgens analist Ken Hui van Bloomberg Intelligence profiteren van extra inkopen vanuit China. Bedrijven in dat land zouden voorzorgsmaatregelen nemen en grotere voorraden aanleggen in de aanloop naar nieuwe exportbeperkingen voor westerse bedrijven.
PostNL
Ook veel andere aan de Amsterdamse beurs genoteerde bedrijven openen hun boeken. Zo begint de week met kwartaal- en jaarcijfers van PostNL. De post- en pakketbezorger waarschuwde vorige maand dat de winst over 2023 lager zal uitvallen dan eerder verwacht, onder andere door tegenvallende pakketvolumes.
Later in de week geven de cijfers van Just Eat Takeaway inzicht in de populariteit van bestelde maaltijden in Nederland en andere Europese markten. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl zoekt ook nog altijd naar een koper voor zijn Amerikaanse dochterbedrijf Grubhub.
Air France-KLM
Ook luchtvaartconcern Air France-KLM presenteert zijn resultaten. Vorig jaar stond te boek als zeer winstgevend voor de luchtvaart, dankzij de inhaalslag die veel reizigers willen maken na de coronajaren, waarin het vliegverkeer grotendeels was lamgelegd. Donderdag presenteren ook verzekeraars NN en Aegon hun jaarcijfers.
Op macro-economisch vlak kunnen inflatiecijfers voor de eurozone voor beroering op de financiële markten zorgen. De vraag is of de geldontwaarding deze maand sterk genoeg is afgenomen om de Europese Centrale Bank te bewegen tot renteverlagingen later in het jaar. Volgens economen van ING is er steeds meer twijfel over het tempo waarin de inflatie daalt in de eurolanden.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.
2 uur geledenEMDEN (ANP/RTR) - Volkswagen legt vrijdag de productie in zijn fabriek in het Noord-Duitse Emden stil omdat er storm op komst is. Dit laat een woordvoerder weten, nadat een regionale krant erover berichtte.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven waren donderdag de grootste dalers op de Amsterdamse beurs. De fondsen waren in de eerste handelsdagen van 2026 nog flink in trek door hernieuwd enthousiasme bij beleggers over kunstmatige intelligentie, maar nu volgt weer een kleine correctie. Daardoor is de grens van 1000 punten voor de AEX-index, die eerder deze week nog heel dichtbij leek, verder uit beeld geraakt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue wil fietshelmen gaan verkopen. Topman Pieter Zwart van de elektronicaketen roept mensen via LinkedIn op goede fietshelmen en -merken met hem te delen. Hij doet deze oproep omdat hij naar eigen zeggen onlangs van zijn fiets is gevallen en enkele tanden kwijt is geraakt.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport vraagt een natuurvergunning aan bij het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN). Volgens het vliegveld is dat nodig om de hogere uitstoot van stikstof door vliegtuigen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De daling van het personeelstekort in de kinderopvang zet niet door. Daardoor blijft de druk op de sector hoog, ziet Kinderopvang werkt!. Die organisatie zet zich in voor mensen die in de kinderopvangsector werken. Door de tekorten is de werkdruk hoog en zijn de wachtlijsten lang.
4 uur geleden