Wedkantoren zien kansen van herverkiezing Biden slinken
WASHINGTON (ANP) - De kansen van Joe Biden om opnieuw tot president van de Verenigde Staten te worden verkozen zijn volgens de wedkantoren flink geslonken na zijn optreden in het tv-debat tegen Donald Trump, schrijft The New York Post. De president maakte een warrige indruk in het debat en in het Democratische kamp wordt de vraag gesteld of hij nog kan worden vervangen.
Op de website predictl.org kunnen gebruikers een soort aandelen kopen voor de kandidaat waarvan ze denken dat die de presidentsverkiezingen in november wint. Voor aanvang van het debat stond de waarde van een aandeel voor winst op Biden nog op 45 cent. Inmiddels is dat teruggevallen tot 31 cent. Volgens de site maakt de Republikein Trump nu 53 procent kans om in het Witte Huis te komen.
Ook op de website BetOnline worden Biden steeds kleinere kansen toegedicht. Wie voor het debat 1 dollar inzette op winst voor Biden, zou 1,30 dollar kunnen winnen. Na het debat krijgen gokkers die inzetten op Biden ruim drie keer hun inleg terug bij winst voor de Democraat. Het bedrijf merkte op dat tijdens het debat veel werd ingezet op mogelijke alternatieve Democratische kandidaten, zoals de Californische gouverneur Gavin Newsom en vicepresident Kamala Harris.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk staat toe dat zo'n 200 wolven in het land worden afgeschoten. Dat zei minister van Landbouw Annie Genevard in een radio-interview bij FranceInter. Maandag werd al aangekondigd dat de regels rond het afschieten van de dieren worden versoepeld. 21 procent van de populatie mag nu worden afgeschoten, naar Europese maatstaven veel.
33 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Experts van de Verenigde Naties hebben Iran gevraagd om transparant te zijn over wat er is gebeurd met de mensen die tijdens de grootschalige protesten zijn opgepakt of verdwenen. Ook roepen ze op tot het stoppen van het uitvoeren van executies. Amnesty International deelt die oproep en zegt dat tot nu toe acht mensen ter dood zijn veroordeeld voor hun rol bij de protesten in januari. Nog 22 anderen riskeren diezelfde straf.
35 minuten geledenMADRID/CARACAS (ANP/AFP) - De uit Venezuela gevluchte oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft gewaarschuwd dat er "geen duurzame verzoening komt zonder geheugen en verantwoordelijkheid". Hij reageerde zo met bedenkingen op een donderdag in Caracas aangenomen algemene amnestiewet, waarmee mogelijk veel politieke gevangenen vrij kunnen komen. "Een legitieme amnestie" moet gepaard gaan met "waarheidsvinding, erkenning en genoegdoening".
59 minuten geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Zo'n 80.000 moslims zijn bij de Al-Aqsamoskee in Jeruzalem geweest voor het eerste vrijdaggebed van de ramadan. Dat schat de Jordaanse stichting Waqf, die het dagelijks bestuur van het gebedshuis voert.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben Iran tijdens de onderhandelingen van dinsdag niet gevraagd volledig te stoppen met het verrijken van uranium. Dat zegt buitenlandminister Abbas Aragchi in een interview met MSNBC.
1 uur geledenKRAKAU (ANP) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Europese inlichtingendiensten mogelijk beter zouden kunnen gaan samenwerken. Hij opperde een Europese variant van de zogenoemde Five Eyes, de inlichtingenalliantie tussen de Verenigde Staten, Canada, het Verenigd Koninkrijk, Australië en Nieuw-Zeeland.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering gaat de EU vragen de sancties tegen de Venezolaanse politica Delcy Rodríguez in te trekken. Aanleiding is de nieuwe Venezolaanse amnestiewet, waarmee honderden politieke gevangenen vrij kunnen komen. Toen president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse eenheden gevangen was genomen, werd vicepresident Rodríguez de leider van het land.
2 uur geleden