Wedkantoren zien kansen van herverkiezing Biden slinken
WASHINGTON (ANP) - De kansen van Joe Biden om opnieuw tot president van de Verenigde Staten te worden verkozen zijn volgens de wedkantoren flink geslonken na zijn optreden in het tv-debat tegen Donald Trump, schrijft The New York Post. De president maakte een warrige indruk in het debat en in het Democratische kamp wordt de vraag gesteld of hij nog kan worden vervangen.
Op de website predictl.org kunnen gebruikers een soort aandelen kopen voor de kandidaat waarvan ze denken dat die de presidentsverkiezingen in november wint. Voor aanvang van het debat stond de waarde van een aandeel voor winst op Biden nog op 45 cent. Inmiddels is dat teruggevallen tot 31 cent. Volgens de site maakt de Republikein Trump nu 53 procent kans om in het Witte Huis te komen.
Ook op de website BetOnline worden Biden steeds kleinere kansen toegedicht. Wie voor het debat 1 dollar inzette op winst voor Biden, zou 1,30 dollar kunnen winnen. Na het debat krijgen gokkers die inzetten op Biden ruim drie keer hun inleg terug bij winst voor de Democraat. Het bedrijf merkte op dat tijdens het debat veel werd ingezet op mogelijke alternatieve Democratische kandidaten, zoals de Californische gouverneur Gavin Newsom en vicepresident Kamala Harris.
Meer uit Buitenland
MANDAN (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft een boete voor Greenpeace gehalveerd naar 345 miljoen dollar (292 miljoen euro). De milieuorganisatie kreeg vorig jaar een megaboete voor betrokkenheid bij protesten tegen de aanleg van een oliepijpleiding in de staat North Dakota.
6 uur geledenMALMÖ (ANP) - De verdachte drone die donderdag door Zweden werd neergehaald, was inderdaad van Russische komaf. Dat bevestigt de Zweedse defensieminister Pål Jonson op X. De drone vloog in de buurt van het Franse vliegdekschip Charles de Gaulle, dat Malmö bezoekt. De minister noemt de inbreuk op het Zweedse luchtruim "ernstig en onverantwoord".
9 uur geledenSTAVANGER (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft een 17-jarige jongen gearresteerd die een aanslag had willen plegen op een NAVO-basis, meldt de Noorse omroep NRK. Hij wordt verdacht van een jihadistisch motief, omdat hij eerder zijn steun heeft uitgesproken voor terreurgroep Islamitische Staat.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.
10 uur geledenMILAAN (ANP/DPA/AFP) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn ongeveer veertig anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.
10 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."
11 uur geledenCHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.
12 uur geleden