Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Webwinkelconcern Amazon schrapt ongeveer 16.000 banen

Webwinkelconcern Amazon schrapt ongeveer 16.000 banen

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkelconcern Amazon gaat ongeveer 16.000 kantoorbanen schrappen als onderdeel van een grote reorganisatie, heeft het concern woensdag bevestigd. Persbureau Reuters meldde vorige week al op basis van ingewijden dat het bedrijf een tweede ronde van ontslagen ging doorvoeren, waarbij duizenden kantoorfuncties zouden verdwijnen.

In oktober schrapte het bedrijf al ongeveer 14.000 kantoorbanen, wat Amazon toeschreef aan de opkomst van kunstmatige intelligentie. Amazon wil de bureaucratie binnen de organisatie verminderen en heeft te maken met groeiende concurrentie.

Werknemers in de Verenigde Staten krijgen 90 dagen de tijd om intern een nieuwe functie te vinden, naast een ontslagvergoeding en andere ondersteuning bij het vinden van een nieuwe baan. Amazon heeft ook kantoren in Amsterdam en Den Haag. Het is nog onduidelijk wat de ontwikkelingen betekenen voor werknemers in Nederland.

Bureaucratie verlagen

Topman Andy Jassy heeft herhaaldelijk gezegd vastbesloten te zijn managementlagen te verminderen en de bureaucratie te verlagen. Vorig jaar waarschuwde hij medewerkers ook dat AI de werkgelegenheid zal verminderen naarmate Amazon meer processen automatiseert.

Het bedrijf heeft in totaal ongeveer 1,5 miljoen medewerkers in dienst, waarvan de overgrote meerderheid in magazijnen werkzaam is. Het aantal kantoorbanen bedraagt ongeveer 350.000.

Meer uit Financieel

Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

47 minuten geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

3 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

3 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

3 uur geleden
Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

12 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

14 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

16 uur geleden