Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Webwinkel Alibaba stijgt in Hongkong ondanks recordboete

Webwinkel Alibaba stijgt in Hongkong ondanks recordboete

TOKIO (ANP) - Het aandeel Alibaba behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurs in Hongkong. China legde het webwinkelconcern van techmiljardair Jack Ma afgelopen weekend een recordboete van omgerekend 2,3 miljard euro op voor monopoliepraktijken. Beleggers hielden er echter al rekening mee dat Alibaba een flinke boete zou krijgen en reageerden opgelucht dat de kwestie nu eindelijk achter de rug is. De Aziatische aandelenmarkten lieten overwegend verliezen zien in afwachting van de start van het kwartaalcijferseizoen.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent in de min. Alibaba dikte bijna 8 procent aan. Naast de miljardenboete moet het concern ook een aantal maatregelen nemen om eerlijke concurrentie te waarborgen, de rechten van consumenten te respecteren en bedrijven te beschermen die gebruikmaken van Alibaba's platforms. Het bedrijf liet weten de boete te accepteren. Bestuursvoorzitter Daniel Zhang van Alibaba verklaarde dat de maatregelen naar verwachting geen grote impact zullen hebben op het bedrijf. De Chinese overheid is al enige tijd bezig om harder op te treden tegen grote concerns die veel macht in handen hebben.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,8 procent lager op 29.538,73 punten. Robotmaker Yaskawa Electric zakte bijna 7 procent na tegenvallende kwartaalcijfers. Ook de winstvooruitzichten van het bedrijf voldeden niet aan de hooggespannen verwachtingen van beleggers. Supermarktconcern Aeon werd 4 procent lager gezet na teleurstellende resultaten. Toshiba klom 6,5 procent. Volgens zakenkrant Nikkei hebben Japan Investment Corp en Development Bank of Japan zich aangesloten bij het overnamebod van 20 miljard dollar van investeerder CVC op Toshiba.

De Kospi in Seoul daalde een fractie. LG Chem en SK Innovation stegen 0,5 en 12 procent. De twee Zuid-Koreaanse fabrikanten van accu's voor elektrische auto's hebben met een schikking van 1,5 miljard euro een slepend conflict bijgelegd. LG Chem beschuldigde SK Innovation van diefstal van bedrijfsgeheimen. De Amerikaanse regering maande de twee bedrijven al om hun ruzie bij te leggen omdat de ambities voor de elektrificatie van het Amerikaanse wagenpark in gevaar werden gebracht. Ook Ford en Volkswagen gaven aan dat hun productie van elektrische auto's vertraging oploopt zonder accu's van SK Innovation.

Meer uit Financieel

AkzoNobel heft bij fusie beschermingsmuur tegen overnames op

AMSTERDAM (ANP) - Na de fusie tussen AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta, heft het Nederlandse verfconcern ook zijn beschermingsconstructie tegen ongewenste overnamepogingen op. Dat zei voorzitter van de raad van commissarissen Ben Noteboom in een toelichting op de samensmelting.

1 uur geleden
Verfmaker AkzoNobel zakt op rood Damrak na fusienieuws

AMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel ging dinsdag flink omlaag op de Amsterdamse beurs. De verfproducent, bekend van merken als Flexa, Dulux en Sikkens, gaat fuseren met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. De fusie vindt plaats via een aandelenruil. Na afronding van de deal bezitten aandeelhouders van AkzoNobel 55 procent en Axalta-aandeelhouders 45 procent van het nieuwe bedrijf, dat wordt geleid door AkzoNobel-topman Greg Poux-Guillaume. Het aandeel AkzoNobel zakte ruim 2 procent.

2 uur geleden
Claimstichting begint zaak tegen Netflix om prijsverhogingen

AMSTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimstichting bereidt een collectieve rechtszaak tegen Netflix voor vanwege de prijsverhoging die de streamingdienst vorige week aankondigde. Stichting Bescherming Consumentenbelang stelt dat Netflix met het eenzijdig verhogen van de abonnementsprijzen EU-regels voor consumentenbescherming overtreedt.

2 uur geleden
Levensmiddelenindustrie: stabiele prijzen minder vanzelfsprekend

DEN HAAG (ANP) - Stabiele prijzen in de supermarkt worden steeds minder vanzelfsprekend, stellen levensmiddelenfabrikanten. Consumenten zullen "moeten wennen aan steeds sterker fluctuerende prijzen als gevolg van sterk schommelende grondstofprijzen", zegt Cees-Jan Adema, directeur van de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI).

3 uur geleden
Mkb-bedrijven krimpen vaker dan dat ze groeien

DEN HAAG (ANP) - Mkb-bedrijven zijn de afgelopen tien jaar vaker gekrompen dan gegroeid. Vooral ondernemingen in de categorie kleinbedrijf, met tien tot vijftig medewerkers, belandden vaker in de lagere categorie micro dan dat ze een middenbedrijf werden. Deze middenbedrijven groeiden wel vaker in aantal werknemers dan dat ze krompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

3 uur geleden
CBS: personeelstekort niet langer grootste belemmering industrie

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten vormen niet meer de belangrijkste belemmering voor de Nederlandse industrie. Ondernemers zien momenteel een gebrek aan vraag als hun grootste probleem, komt naar voren uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De laatste keer dat bedrijven dit als hun belangrijkste belemmering noemden, was bijna vijf jaar geleden.

3 uur geleden
AkzoNobel gaat fuseren met branchegenoot Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft een definitieve overeenkomst bereikt met zijn Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems over een fusie. Door de samenvoeging van de twee bedrijven ontstaat een wereldwijd coatingbedrijf met een waarde van ongeveer 25 miljard dollar (ruim 21,5 miljard euro).

3 uur geleden