Website Duitse banktoezichthouder getroffen door cyberaanval
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De website van de Duitse banktoezichthouder BaFin is getroffen door een cyberaanval. Sinds afgelopen vrijdag is de site van de instelling slechts gedeeltelijk toegankelijk vanwege een zogeheten ddos-aanval. Bij een dergelijke aanval sturen computers zoveel verzoeken naar een server dat die vastloopt, waardoor een website niet meer bereikbaar wordt.
BaFin heeft na de aanval beveiligings- en verdedigingsmaatregelen genomen die volgens een woordvoerster ook de toegang tot de website beperken. Alle andere systemen van de toezichthouder voor de Duitse financiële wereld werken volgens haar wel zonder beperkingen. BaFin werkt eraan om de volledige toegang tot haar website te herstellen, aldus de woordvoerster.
Europese toezichthouders hebben de banken waar ze over waken juist gewaarschuwd dat cyberaanvallen een steeds groter risico vormen voor hun activiteiten. Naast de kosten die gepaard gaan met een hack, kan ook het vertrouwen van klanten in de banken worden geschaad.
Andere bedrijven
Wie er achter de ddos-aanval op de site van BaFin zit is nog niet duidelijk. In juni dreigden drie grote hackersgroepen die mogelijk banden hebben met Rusland al met aanvallen op het bankensysteem in Europa.
Ook andere bedrijven hadden de afgelopen maanden last van aanvallen door hackers. In Nederland werden in augustus onder meer de websites van luchthaven Groningen Airport Eelde, Maastricht Aachen Airport, koepelvereniging OV-NL, de Bank Nederlandse Gemeenten en de Kamer van Koophandel platgelegd door ddos-aanvallen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.
6 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse exporteursvereniging BGA steunt mogelijke vergeldingsmaatregelen van de EU, als de nieuwe Amerikaanse invoerheffingen voor auto's uit Europa daadwerkelijk van kracht worden. "Eventuele tegenmaatregelen" zouden al besproken kunnen worden zodra het "duidelijk" is waarom president Donald Trump precies nieuwe tarieven wil invoeren, in welke mate en op welke juridische basis. Dat zegt BGA-voorzitter Dirk Jandura tegen de zakenkrant Handelsblatt.
34 minuten geledenSUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - Maker van AI-chips Cerebras Systems wil naar de beurs in de Verenigde Staten. Het Amerikaanse bedrijf dat de concurrentie aan wil gaan met de grootste chipmaker ter wereld Nvidia wil tot 3,5 miljard dollar (bijna 3 miljard euro) ophalen bij een beursgang.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft lidstaten aanbevolen om geen apparatuur van de Chinese telecombedrijven Huawei en ZTE te gebruiken voor netwerken van lokale aanbieders. Dat zei een woordvoerder maandag.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De bedrijfsomstandigheden in de Duitse auto-industrie zijn in april verder verslechterd, meldt het in München gevestigde onderzoeksinstituut Ifo. De Duitse autosector, de ruggengraat van de grootste economie van Europa, kampt al langer met een reeks uitdagingen, waaronder toenemende concurrentie uit China en een trage overgang naar elektrische voertuigen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland roept de Nederlandse overheid op tot meer steunmaatregelen voor boeren om de gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders is de huidige nationale inzet onvoldoende. "De circa 25 miljoen euro die het kabinet beschikbaar stelt, staat in geen verhouding tot de daadwerkelijke kostenstijgingen."
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het verlaten van de OPEC door de Verenigde Arabische Emiraten als "negatieve of wraakzuchtige reactie op leden is niet constructief", heeft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken maandag gezegd. De reactie volgt op de aankondiging van de VAE om het oliekartel te verlaten.
3 uur geleden