Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Website Duitse banktoezichthouder getroffen door cyberaanval

Website Duitse banktoezichthouder getroffen door cyberaanval

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De website van de Duitse banktoezichthouder BaFin is getroffen door een cyberaanval. Sinds afgelopen vrijdag is de site van de instelling slechts gedeeltelijk toegankelijk vanwege een zogeheten ddos-aanval. Bij een dergelijke aanval sturen computers zoveel verzoeken naar een server dat die vastloopt, waardoor een website niet meer bereikbaar wordt.

BaFin heeft na de aanval beveiligings- en verdedigingsmaatregelen genomen die volgens een woordvoerster ook de toegang tot de website beperken. Alle andere systemen van de toezichthouder voor de Duitse financiële wereld werken volgens haar wel zonder beperkingen. BaFin werkt eraan om de volledige toegang tot haar website te herstellen, aldus de woordvoerster.

Europese toezichthouders hebben de banken waar ze over waken juist gewaarschuwd dat cyberaanvallen een steeds groter risico vormen voor hun activiteiten. Naast de kosten die gepaard gaan met een hack, kan ook het vertrouwen van klanten in de banken worden geschaad.

Andere bedrijven

Wie er achter de ddos-aanval op de site van BaFin zit is nog niet duidelijk. In juni dreigden drie grote hackersgroepen die mogelijk banden hebben met Rusland al met aanvallen op het bankensysteem in Europa.

Ook andere bedrijven hadden de afgelopen maanden last van aanvallen door hackers. In Nederland werden in augustus onder meer de websites van luchthaven Groningen Airport Eelde, Maastricht Aachen Airport, koepelvereniging OV-NL, de Bank Nederlandse Gemeenten en de Kamer van Koophandel platgelegd door ddos-aanvallen.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

17 minuten geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

7 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

8 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

11 uur geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

12 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

14 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden