Website Duitse banktoezichthouder getroffen door cyberaanval
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De website van de Duitse banktoezichthouder BaFin is getroffen door een cyberaanval. Sinds afgelopen vrijdag is de site van de instelling slechts gedeeltelijk toegankelijk vanwege een zogeheten ddos-aanval. Bij een dergelijke aanval sturen computers zoveel verzoeken naar een server dat die vastloopt, waardoor een website niet meer bereikbaar wordt.
BaFin heeft na de aanval beveiligings- en verdedigingsmaatregelen genomen die volgens een woordvoerster ook de toegang tot de website beperken. Alle andere systemen van de toezichthouder voor de Duitse financiële wereld werken volgens haar wel zonder beperkingen. BaFin werkt eraan om de volledige toegang tot haar website te herstellen, aldus de woordvoerster.
Europese toezichthouders hebben de banken waar ze over waken juist gewaarschuwd dat cyberaanvallen een steeds groter risico vormen voor hun activiteiten. Naast de kosten die gepaard gaan met een hack, kan ook het vertrouwen van klanten in de banken worden geschaad.
Andere bedrijven
Wie er achter de ddos-aanval op de site van BaFin zit is nog niet duidelijk. In juni dreigden drie grote hackersgroepen die mogelijk banden hebben met Rusland al met aanvallen op het bankensysteem in Europa.
Ook andere bedrijven hadden de afgelopen maanden last van aanvallen door hackers. In Nederland werden in augustus onder meer de websites van luchthaven Groningen Airport Eelde, Maastricht Aachen Airport, koepelvereniging OV-NL, de Bank Nederlandse Gemeenten en de Kamer van Koophandel platgelegd door ddos-aanvallen.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - YouTube, Snap en TikTok hebben in de Verenigde Staten een zaak geschikt rond beschuldigingen over de verslavende werking van de socialmedia en hogere zorgkosten bij scholen als gevolg daarvan. Als de zaak voor de rechter was gekomen, riskeerden de bedrijven op te draaien voor allerlei kosten die scholen maken.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft het kabinet per brief opgeroepen om niet te tornen aan het weekend, vrije avonden en feestdagen in de Winkeltijdenwet. "Steeds weer zien we dat dit kabinet de rekening neerlegt bij gewone werkenden. Eerst de afbraak van WW, WIA en AOW, nu dreigt ook nog het weekend te worden opgeofferd", zegt FNV-bestuurder Linda Vermeulen. "Wij zeggen heel duidelijk: schaf het weekend niet af."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve heeft Jerome Powell benoemd tot tijdelijk voorzitter van de raad van bestuur. Dit blijft hij totdat zijn opvolger Kevin Warsh officieel wordt beëdigd als hoofd van de Amerikaanse centrale bank.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, na de koerswinsten een dag eerder. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de dalers. De olieprijzen gingen juist flink omhoog.
14 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten zijn er meer boorplatforms in de Verenigde Staten actief aan het boren naar olie. Volgens de grote Amerikaanse oliedienstverlener Baker Hughes zijn er deze week 415 boorplatforms daarmee bezig. Dat is het hoogste aantal sinds november vorig jaar.
15 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
17 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
18 uur geleden