Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Website Duitse banktoezichthouder getroffen door cyberaanval

Website Duitse banktoezichthouder getroffen door cyberaanval

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De website van de Duitse banktoezichthouder BaFin is getroffen door een cyberaanval. Sinds afgelopen vrijdag is de site van de instelling slechts gedeeltelijk toegankelijk vanwege een zogeheten ddos-aanval. Bij een dergelijke aanval sturen computers zoveel verzoeken naar een server dat die vastloopt, waardoor een website niet meer bereikbaar wordt.

BaFin heeft na de aanval beveiligings- en verdedigingsmaatregelen genomen die volgens een woordvoerster ook de toegang tot de website beperken. Alle andere systemen van de toezichthouder voor de Duitse financiële wereld werken volgens haar wel zonder beperkingen. BaFin werkt eraan om de volledige toegang tot haar website te herstellen, aldus de woordvoerster.

Europese toezichthouders hebben de banken waar ze over waken juist gewaarschuwd dat cyberaanvallen een steeds groter risico vormen voor hun activiteiten. Naast de kosten die gepaard gaan met een hack, kan ook het vertrouwen van klanten in de banken worden geschaad.

Andere bedrijven

Wie er achter de ddos-aanval op de site van BaFin zit is nog niet duidelijk. In juni dreigden drie grote hackersgroepen die mogelijk banden hebben met Rusland al met aanvallen op het bankensysteem in Europa.

Ook andere bedrijven hadden de afgelopen maanden last van aanvallen door hackers. In Nederland werden in augustus onder meer de websites van luchthaven Groningen Airport Eelde, Maastricht Aachen Airport, koepelvereniging OV-NL, de Bank Nederlandse Gemeenten en de Kamer van Koophandel platgelegd door ddos-aanvallen.

Meer uit Financieel

LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

13 minuten geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

18 minuten geleden
Wall Street opent gemengd na sterke groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal. Dat cijfer kwam nu pas naar buiten door de wekenlange shutdown van de federale overheid, waardoor publicaties van macro-economische gegevens flinke vertraging opliepen.

19 minuten geleden
Sterkste kwartaalgroei in twee jaar voor Amerikaanse economie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal in het snelste tempo in twee jaar gegroeid, gesteund door veerkrachtige consumenten- en bedrijfsuitgaven en rustiger handelsbeleid. Dat volgt uit cijfers van het Bureau of Economic Analysis. De cijfers zouden eigenlijk veel eerder verschijnen, maar waren uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid.

53 minuten geleden
Massaclaim beleggers tegen Airbus strandt bij Haagse hof

DEN HAAG (ANP) - Een massaclaim van beleggers in Airbusaandelen strandt bij het gerechtshof in Den Haag omdat claimstichting SILC niet wordt toegelaten om op te treden als belangenorganisatie. Volgens het hof is de stichting te nauw verweven met commerciële partijen die vooral aan de claim willen verdienen.

2 uur geleden
Jumbo mag van rechter afscheid nemen van huisbakkers

DEN BOSCH (ANP) - Jumbo mag afscheid nemen van zijn huisbakkers, heeft de rechter in Den Bosch geoordeeld. De vorderingen van drie bakkerijen die via een rechtszaak wilden voorkomen dat hun overeenkomst met Jumbo in januari 2026 stopt, zijn afgewezen.

3 uur geleden
Onzeker of achtergebleven koffers op Schiphol voor kerst aankomen

SCHIPHOL (ANP) - Het is nog onzeker of reizigers die vrijdag door een storing op Schiphol zonder koffer vertrokken, hun bagage voor kerst zullen ontvangen. Volgens een woordvoerder van de luchthaven zijn er nog "enkele dagen" nodig om alle koffers na te sturen.

3 uur geleden