
‘We mogen weer!’
Met de nieuwe versoepelingen van de coronamaatregelen kunnen kunst en cultuur zich weer laten zien aan het publiek. Daarvoor gaan bij het Oosterscheldemuseum in Yerseke de slingers uit. Marius Weststrate uit Wemeldinge is een van de kunstenaars die zijn werk weer mag tentoonstellen.
“Na bijna een halfjaar gesloten te zijn geweest, zijn we heel blij dat we weer gasten mogen ontvangen”, vertelt Yvonne Aversteeg van het Oosterscheldemuseum. Er kunnen twaalf personen tegelijkertijd binnen rondkijken, acht in de grote zaal en vier in de kleine. De voormalige VVV-ruimte is omgebouwd tot gezellige ontvangsthal, opgefleurd met een schilderij van leerlingen van de plaatselijke basisschool Parelmoer. Het Oosterscheldemuseum hoopt de hele zomer van maandag tot en met zaterdag geopend te zijn van 10.30 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie op www.oosterscheldemuseum.nl.
Exposeren
Wemeldingenaar Marius Weststrate exposeert met zeven collega-kunstenaars tot en met 29 juni in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Belangstellenden kunnen iedere dag het werk bewonderen. Naast keramiek, schilderijen en tekeningen zijn er sculpturen te zien van brons, metaal, polyester en glas. Weststrate is blij dat hij zijn pentekeningen weer kan laten zien. “Ik heb veel vaker geëxposeerd, maar nooit hier”, laat hij weten. “Schitterend. Ik hou van gebouwen. Dit komt ook terug in mijn werk. Ik teken landschappen en dorpen. Bomen zijn een van mijn favoriete onderwerpen. In het verleden werd hier zoveel mee gedaan; er werd onder rechtgesproken, huwelijken en feesten onder gevierd en grenslinden werden gebruikt als afscheiding tussen landerijen. Ik werk ook in kleur, maar zwart-wit vind ik het mooist, omdat je daarmee beter licht en donker in de tekening kunt aanbrengen en schaduwen kunt verwerken.”
Meer uit Reimerswaal
HANSWEERT - Voorgaande jaren trok het tuinconcert van Muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert altijd veel bezoekers die zichtbaar genoten harmonie en slagwerkgroep. Dit jaar geen tuinconcert maar een pleinconcert en wel op maandagavond 30 juni. Locatie is het dorpsplein voor Dorpshuis Kaj Munk.
3 minuten geledenYERSEKE - Deze zomer vaart de voet- en fietsveerboot "De Zwerver 3" tussen Yerseke (Beatrixhaven) en Tholen (Bergse diepsluis). Van donderdag 10 juli tot en met vrijdag 29 augustus 2025, met uitzondering van vrijdag 15 augustus, vaart het veer wekelijks op donderdag en vrijdag.
1 dag geledenWEMELDINGE - Tijdens het jaarlijkse zomerfeest in Wemeldinge op zaterdag 5 juli krijgt jong muzikaal talent dit jaar voor het eerst een eigen plek op het programma. Met steun van ruim vijfduizend euro uit de Zeeuwse regeling 'Impuls Jongerencultuur' wordt het nieuwe jeugdpodium mogelijk gemaakt. Het initiatief komt van Stichting Evenementen Wemeldinge en muziekdocent Wim Steenbakker.
1 dag geledenREIMERSWAAL - In een schooljaar waarin landelijk 6,1 procent van de leerlingen is blijven zitten, valt Reimerswaal positief op: het aandeel zittenblijvers lag hier op het laagste niveau sinds 2017-2018. Zo'n 5,8 procent van de leerlingen deed een stap terug of moest een jaar overdoen. Toch blijft het behalen van een diploma een prestatie van formaat. Voor Emy van den Top (17) is het een moment van opluchting en trots. Zij rondde onlangs haar mbo-opleiding tot helpende zorg en welzijn op niveau 2 succesvol af in één jaar tijd.
2 dagen geledenWEMELDINGE - Alle 18 leerlingen van Wim Steenbakker hebben hun eerste AMV-diploma in ontvangst genomen. Tijdens de lessen algemene muzikale vorming (AMV) die ze het afgelopen jaar volgden, leerden ze van alles over muziek, speelden ze op tal van verschillende instrumenten en leerden ze de basis van het notenschrift.De AMV-lessen die Wim geeft, zijn bedoeld voor kinderen die in groep 3, 4 en 5 zitten van de basisschool. Tijdens de lessen gaan we aan de slag met gitaren, ukeleles, keyboards, piano en zingen. Dirigeren, blaasinstrumenten, percussie-instrumenten en zelfs wereldmuziekinstrumenten komen ook aan bod. Daarnaast leren de kinderen ook spelenderwijs het notenschrift zodat zij met een goede basiskennis kunnen starten op een instrument. Doordat de kinderen in groepjes zitten, staat het samen muziek maken en het samen plezier hebben centraal. Elk kind krijgt volop aandacht en er zijn voldoende instrumenten voor alle kinderen. Veel kinderen gaan dan ook na het behalen van hun AMV muziekdiploma verder met het bespelen van een instrument.KerstmuziekavondHet hoogtepunt van de AMV-lessen vormt wel het jaarlijks muziekoptreden. Afgelopen jaar traden alle muziekleerlingen, waaronder de AMV-leerlingen, op tijdens de kerstmuziekavond die Wim organiseerde. Voor veel AMV's was dat de eerste keer dat ze samen als groep op een groot podium stonden en optraden.
2 dagen geledenKAPELLE/ REIMERSWAAL - In de eerste vier maanden zijn in Reimerswaal en Kapelle in totaal acht fietsers beboet voor het vasthouden van een telefoon tijdens het fietsen, meldt de PZC. Dat blijkt uit recente cijfers van het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB).
3 dagen geledenREIMERSWAAL - In vergelijking met andere gemeenten met een vergelijkbare bevolkingssamenstelling en welvaartsniveau, vestigen zich relatief weinig migranten in Reimerswaal. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), waarover de PZC maandag berichtte.
4 dagen geleden