‘We mogen weer!’
Met de nieuwe versoepelingen van de coronamaatregelen kunnen kunst en cultuur zich weer laten zien aan het publiek. Daarvoor gaan bij het Oosterscheldemuseum in Yerseke de slingers uit. Marius Weststrate uit Wemeldinge is een van de kunstenaars die zijn werk weer mag tentoonstellen.
“Na bijna een halfjaar gesloten te zijn geweest, zijn we heel blij dat we weer gasten mogen ontvangen”, vertelt Yvonne Aversteeg van het Oosterscheldemuseum. Er kunnen twaalf personen tegelijkertijd binnen rondkijken, acht in de grote zaal en vier in de kleine. De voormalige VVV-ruimte is omgebouwd tot gezellige ontvangsthal, opgefleurd met een schilderij van leerlingen van de plaatselijke basisschool Parelmoer. Het Oosterscheldemuseum hoopt de hele zomer van maandag tot en met zaterdag geopend te zijn van 10.30 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie op www.oosterscheldemuseum.nl.
Exposeren
Wemeldingenaar Marius Weststrate exposeert met zeven collega-kunstenaars tot en met 29 juni in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Belangstellenden kunnen iedere dag het werk bewonderen. Naast keramiek, schilderijen en tekeningen zijn er sculpturen te zien van brons, metaal, polyester en glas. Weststrate is blij dat hij zijn pentekeningen weer kan laten zien. “Ik heb veel vaker geëxposeerd, maar nooit hier”, laat hij weten. “Schitterend. Ik hou van gebouwen. Dit komt ook terug in mijn werk. Ik teken landschappen en dorpen. Bomen zijn een van mijn favoriete onderwerpen. In het verleden werd hier zoveel mee gedaan; er werd onder rechtgesproken, huwelijken en feesten onder gevierd en grenslinden werden gebruikt als afscheiding tussen landerijen. Ik werk ook in kleur, maar zwart-wit vind ik het mooist, omdat je daarmee beter licht en donker in de tekening kunt aanbrengen en schaduwen kunt verwerken.”
Meer uit Reimerswaal
GOES - Werk vinden is niet voor iedereen vanzelfsprekend. Voor mensen met een ziekte of beperking kan de zoektocht naar een baan vol drempels zitten. De landelijke stichting Incluvisie wil dat veranderen en organiseert op dinsdag 26 november een online bijeenkomst waarin werkgevers en werkzoekenden uit Zeeland met elkaar in gesprek gaan over inclusie op de arbeidsmarkt.
22 uur geledenKAPELLE - In de Vroone te Kapelle zijn vrijdag, 7 en zaterdag 8 november ruim 350 vogels bijeen voor de jaarlijkse vogelshow van, de Vogelvrienden Goes en Zang en Kleur uit Kapelle.
1 dag geledenKAPELLE - Door een vechtpartij op station Kapelle-Biezelinge heeft het treinverkeer tussen Roosendaal en Vlissingen woensdagavond korte tijd stilgelegen. Tijdens het incident kon de trein niet verder rijden.
2 dagen geledenREIMERSWAAL/KAPELLE - De regionale werkgroep Zeeland van SchildklierNL organiseert op donderdag 13 november een informatiebijeenkomst over schildklieraandoeningen. De avond vindt plaats van 19.00 tot 21.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Kornetstraat 4 in Goes.
2 dagen geledenKAPELLE - Het Oranje Fonds roept maatschappelijke organisaties, stichtingen en verenigingen op om zich aan te melden voor NLdoet 2026, de grootste vrijwilligersactie van Nederland. De 22ste editie vindt plaats op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart 2026.
3 dagen geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle heeft een gewijzigde omgevingsvergunning verleend voor het geplande zonnepark in de Willem-Annapolder. De aanpassing volgt op een verzoek van de ontwikkelaar Zeeuwind, die het plan op enkele technische punten heeft bijgesteld.
3 dagen geledenKAPELLE - 29 oktober tot en met 5 november staat in het teken van de Week van de Pleegzorg, een campagne die aandacht vraagt voor kinderen die tijdelijk of langdurig een veilig thuis nodig hebben. In Nederland wachten nog altijd veel kinderen op een veilig thuis. Annet en Johan uit Kapelle weten hoe groot die behoefte is: al sinds 2010 stellen ze hun huis open voor pleegkinderen. "Het is niet altijd makkelijk," zegt Annet, "maar het is zo waardevol."
4 dagen geleden