Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘We laten zien hoe het Zeeuwse landschap is veranderd’

‘We laten zien hoe het Zeeuwse landschap is veranderd’

YERSEKE - Hoe zag het verdronken land bij Reimerswaal er eeuwen geleden uit? Dankzij virtual reality is dat nu te zien, bij het Oosterscheldemuseum in Yerseke, maar ook online. 

Bezoekers van het Oosterscheldemuseum kunnen door een verdronken Zeeuws middeleeuws dorp wandelen. Door middel van virtual reality-brillen, kan iedere bezoeker zich nu in een echt middeleeuws dorp wanen. 

Er is lang aan het visualisatieproject gewerkt. Projectleider Johan van de Koppel hielp mee met het ontwerpen van de virtuele wereld. Het project is een initiatief van het NIOZ (Koninklijk Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee). ‘’Wij als NIOZ willen de virtual reality-techniek gebruiken om te laten zien hoe we in de toekomst landschappen kunnen aanpassen in verband met klimaatverandering. Gaandeweg kwamen we erachter dat deze techniek van visualiseren ook heel leuk is om de geschiedenis mee weer te geven”, vertelt Van de Koppel. 

‘’Wat we laten zien in deze VR-experience is hoe het Zeeuwse landschap is veranderd van een veenlandschap naar een schorrenlandschap en hoe het door kleinschalige landbouw en moernering is geworden hoe het nu is.’’ Er is in samenwerking met onderzoekers van de TU Delft ook een interactieve spelversie van de VR gemaakt. Hierin zijn de bezoekers de burgemeester van het dorp en moeten ze proberen om door een goede balans in dijkonderhoud, moernering en het tevreden houden van de bevolking, het land niet te laten overstromen.

Meer uit Reimerswaal

Zeeuwse Ondernemersdag in De Mythe

GOES - Op dinsdag 27 mei vindt in theater De Mythe in Goes de elfde editie plaats van de Zeeuwse Ondernemersdag. Het evenement is bedoeld voor (pre)starters, zzp'ers en kleine mkb-bedrijven die kennis, inspiratie en een sterker netwerk zoeken.

32 minuten geleden
Snelle inzet voorkomt zinken binnenvaartschip bij Hansweert

KRUININGEN - Een binnenvaartschip heeft maandagmiddag schade opgelopen bij het binnenvaren van de voorhaven in het Kanaal door Zuid-Beveland. Door snel ingrijpen van bemanning en hulpdiensten kon worden voorkomen dat het schip zonk.

3 uur geleden
Nieuwe Lief & Leedstraten in gemeente Reimerswaal

REIMERSWAAL - Er kunnen 15 nieuwe Lief & Leedstraten worden opgezet in de gemeente Reimerswaal. Dit volgt op de toevoeging van 8 nieuwe straten, en nu is het aan de bewoners om de handen ineen te slaan.

20 uur geleden
Persoon gewond na val op motorcrossbaan Rilland

RILLAND - Gisterenmiddag is een persoon gewond geraakt na een val op de motorcrossbaan in Rilland. De politie meldde dat de val een medische oorzaak had.

1 dag geleden
Schipper krijgt boete na gevaarlijk vaargedrag

HANSWEERT - Afgelopen weekend tijdens de landelijke Reddingbootdag in Hansweert hebben bezoekers van het KNRM-reddingstation een bijzondere ervaring opgedaan toen ze getuige waren van een daadwerkelijke hulpverleningsactie. 

1 dag geleden
Workshopdag voor wandelgroepen

REIMERSWAAL - De gemeente Reimerswaal organiseert op dinsdag 3 juni 2025 een bijeenkomst voor deelnemers van de Reimerswaalse wandelgroepen. Het is de start van een jaarlijkse traditie, bedoeld om wandelaars te verbinden en te inspireren.

2 dagen geleden
Medisch ongeval op de Bathseweg: Eén persoon naar ziekenhuis overgebracht

RILLAND- De hulpdiensten zijn zaterdagmorgen ingezet voor een verkeersongeval op de Bathseweg. Ter plaatse bleek dat één persoon medische hulp nodig had en voor nader onderzoek met spoed naar het ziekenhuis overgebracht moest worden. Dit gebeurde onder politiebegeleiding. De politie laat weten dat er sprake was van een medisch ongeval.

2 dagen geleden