‘We hopen de toren binnen 2 jaar gerestaureerd te hebben’
Om (cultuur)historisch erfgoed in goede conditie te houden, verleent de provincie Zeeland subsidies aan monumenten en andere waardevolle gebouwen. Drie Bevelandse kerken kregen onlangs goed nieuws over een financiële bijdrage, zoals de Geerteskerk in Kloetinge. De toren van deze kerk wordt vernieuwd.Kerkrentmeester Niek Walhout van de Geerteskerk in Kloetinge is blij met de bijdrage. Hij legt uit dat de toren eigendom is van de gemeente Goes. “Dat stamt uit de tijd van Napoleon, toen alle kerktorens ondergebracht werden bij de staat.”
Een aantal jaar geleden is er een start gemaakt met de restauratie van de toren. “De werkzaamheden zijn in twee delen geknipt. Nu is het tweede deel van het plan aan de beurt”. Volgens Walhout heeft de toren het door weersinvloeden best zwaar te verduren gehad. “De toren is meer dan 65 meter hoog en daarmee één van de hoogste torens van Zeeland. De toren heeft veel open elementen waardoor de wind en regen vrij spel hebben. Het hout lijdt hieronder. Bovendien staat de toren op het westen en heeft daarom meer onderhoud nodig dan het gebouw dat er achter staat.”
Het eerste deel van de restauratie heeft volgens Walhout behoorlijk wat gekost. “Nu is er zo’n 425.000 euro beschikbaar. Dat klinkt veel, maar omdat de toren in slechtere staat verkeert dan de rest van de kerk, is dat nodig.” De laatste omvangrijke restauratiewerkzaamheden aan de Geerteskerk werden in 2008 afgerond. Nu is de toren aan de beurt. “We hopen de toren binnen twee jaar gerestaureerd te hebben.”
Meer uit Beveland
GOES - Steeds meer mantelzorgers in de gemeente Goes raken overbelast. Uit onderzoek van Independer, gebaseerd op cijfers van het CBS, RIVM en de GGD's, blijkt dat het aantal zwaar- tot overbelaste mantelzorgers in Goes in twee jaar tijd met maar liefst 265 procent is gestegen. Daarmee is de stijging hier het sterkst van heel Zeeland.
4 uur geledenGOES - Een fietser is vrijdagmorgen zwaargewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Goes. Het Mobiel Medisch Team (MMT) vanuit Rotterdam werd ingezet.
8 uur geledenHEINKENSZAND - Inwoners van de gemeente Borsele hebben hun voorwaarden voor de komst van nieuwe kerncentrales bij Borssele aangescherpt en uitgebreid. Tijdens een bijeenkomst eerder deze week overhandigde de Borselse Voorwaarden Groep het vernieuwde pakket aan burgemeester Gerben Dijksterhuis.
8 uur geledenGOES - De nieuwe sporthal van sport- en recreatiecentrum Omnium in Goes werd afgelopen week geopend. Wethouders Joost de Goffau en André Van der Reest van de gemeente Goes deden dat middels een potje badminton, in pak . De oude, meer dan veertig jaar oude hal, was volledig op. De sporthal werd daarom eerder dit jaar gesloopt. "Zo'n sloop doet best wat met mensen, maar een nieuwe sporthal was echt hard nodig," Vertelt Bart van den Heuvel, directeur van Omnium.
10 uur geledenGOES - Het Hulster bedrijf Colsen heeft zowel de jury- als de publieksprijs gewonnen bij de Zeeuwse Innovatieprijs Emergo 2025. De prijzen werden woensdagavond uitgereikt tijdens de netwerkbeurs Contacta in de Zeelandhallen in Goes. Het was de 23e editie van de prijs, die innovatie en ondernemerschap in Zeeland in het zonnetje zet.
13 uur geledenGOES - Met een brede glimlach werd de 22-jarige John Eggebeen woensdag gehuldigd bij Scalda. De student Elektrotechniek uit Zeeland won afgelopen september goud tijdens EuroSkills 2025 in Denemarken en mag zich officieel Europees kampioen Elektrotechnicus Gebouwen noemen. Bovendien kreeg hij de titel 'Best of Nation' als beste Nederlandse deelnemer van het toernooi.
1 dag geledenHEINKENSZAND - Bij een steekincident in Heinkenszand is woensdagavond één persoon gewond geraakt. Het slachtoffer is met onbekend letsel naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geleden