‘We gaan voor duizenden euro’s het schip in’
OOST-SOUBURG - Voor Kees en Marja Schroevers van devuurwerkwinkel.nl in de Paspoortstraat was de bekendmaking van het vuurwerkverbod een het lelijke streep voor de rekening. “Donderdag zijn we bevoorraad en vrijdagavond kwam het verbod. We hebben de bunker vol vuurwerk liggen maar alles gaat er nu weer uit”, vertelt Kees Schroevers.
Kees Schroevers zag het niet aankomen dat hij voor het tweede jaar op rij geen vuurwerk mag verkopen. “Ik had het zeker niet verwacht, er was ons beloofd dat er dit jaar geen verbod zou komen.” Schroevers is dan ook niet blij met het verbod. “Met de kanttekening dat gezondheid natuurlijk voor alles gaat zet ik wel vraagtekens bij deze maatregel. In 2019 waren er 2019 gewonden ten gevolge van vuurwerk en daarvan hoefde niemand in het ziekenhuis te worden opgenomen, die kwamen niet op de IC terecht. En dat was toen ook nog met vuurpijlen en knalvuurwerk en dat is er al vanaf. Dat is een concessie die we met zijn allen gedaan hebben.” De vuurwerkbranche is nog wel bezig met geld in te zamelen om een kort geding aan te spannen, maar daar heeft Schroevers weinig fiducie in.
Kindervuurwerk
Hoewel de partij vuurwerk die Schroevers nu in de bunker heeft liggen terug gaat naar de groothandel en niet betaald hoeft te worden, heeft hij toch wel degelijk een fors verlies. “We gaan voor duizenden euro’s het schip in”, vertelt Schroevers. “Er zijn al 30.000 folders gedrukt, de bunker is gekeurd en dat kost ook geld en mijn kinderen hebben de laatste weken van het jaar al vrij genomen om te kunnen helpen met de vuurwerkverkoop.” Het enige dat nog wel mag worden verkocht is kindervuurwerk. “Daar is nu al wel vraag naar: sterrenregen in verschillende lengtes, grondbloemen en knalerwten. We beginnen de zaterdag na Sinterklaar met de verkoop. Maar je moet niet denken dat volwassenen nu maar kindervuurwerk gaan afsteken...” Aan stoppen denkt Schroevers niet. “Ik ga er toch echt vanuit dcat het volgend jaar wel mag. Ik hou zelf echt van vuurwerk afsteken, maar ik denk dat we er toch wel vanuit mogen gaan dat het op een gegeven moment klaar is met vuurwerk afsteken met oud en nieuw.”
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.
15 uur geledenVLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een man en een vrouw aangehouden na een korte achtervolging door het centrum van Vlissingen. De achtervolging eindigde toen de auto tegen een grote steen botste en tot stilstand kwam. De bestuurster van de auto bleek onder invloed te zijn, en in de auto trof de politie drugs aan. Naast de bestuurster werd ook een omstander aangehouden. Deze man leek een bekende van de vrouw te zijn en bleek na controle ook een aanzienlijke hoeveelheid drugs bij zich te hebben.
16 uur geledenVLISSINGEN - Een sprookjesachtige reis door een haast verlaten vlakte. Over zoeken, dromen, jagen, dwalen en liefhebben. Dat zijn de ingrediënten van 'Niemand in het bijzonder', de nieuwe voorstelling van De Zeeuwse Komedie.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op vrijdagavond 12 december verandert de binnenstad van Vlissingen in een groot, verlicht parcours vol muziek, sfeer en kerstbeleving. Tijdens de X-mas City Trail Vlissingen lopen honderden deelnemers een bijzondere route van circa vijf kilometer langs iconische locaties, waar licht, muziek en kleine verrassingen zorgen voor een onvergetelijke avond in winterse sfeer. De opbrengst gaat naar het goede doel: Zorgbeleving De Blauwe Vlinder.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt in en om de binnenstad 'Vlissingen Proeft' plaats.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De Protestantse gemeente Oost-Souburg ondersteunt ook dit jaar tijdens de kerstperiode inwoners van Oost-Souburg en Westerzicht die langdurig op een inkomen op bijstandsniveau zijn aangewezen met een kerstpakket. Hiervoor wordt samen gewerkt met Orionis Walcheren. Het aanvragen van de kerstpakketten kan tot en met zaterdag 15 november.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De Jostiband komt volgend jaar als Ambassadeur van de Vrijheid naar het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen.
3 dagen geleden