Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterzuiveraar NX Filtration ziet orders buiten Europa toenemen

Waterzuiveraar NX Filtration ziet orders buiten Europa toenemen

ENSCHEDE (ANP) - De Enschedese maker van waterzuiveringstechnologie NX Filtration heeft in de tweede helft van 2021 veel opdrachten binnengesleept buiten Europa. Zo helpt het een Indiaas textielbedrijf om industrieel afvalwater te hergebruiken. De omzet van NX Filtration nam vorig jaar fors toe.

Het bedrijf is actief met zogenoemde nanofiltratie, waarbij met membraantechnologie water wordt gezuiverd. Dat kan worden toegepast voor de productie van bijvoorbeeld drinkwater en de behandeling van afvalwater. Vergeleken met traditionele zuiveringstechnieken wordt met de techniek van NX Filtration zo'n 70 procent minder energie verbruikt, zegt topman Michiel Staatsen. Daarbij maakt het bedrijf geen gebruikt van chemicaliën.

De omzet van NX Filtration verviervoudigde vorig jaar bijna naar 4,1 miljoen euro. Dat is meer dan het bedrijf in zijn verwachtingen had uitgesproken. Vooral in de tweede helft van het jaar was sprake van snelle groei, doordat het nieuwe verkoopteams heeft opgezet die actief zijn in onder meer de Verenigde Staten, Mexico en India. Dat NX Filtration buiten Europa sneller groeit, komt volgens topman Michiel Staatsen ook doordat besluitvormingsprocessen daar vaak sneller gaan.

Proefproject

Er werd een nettoverlies van 11,4 miljoen euro geboekt, tegen 2,1 miljoen euro in 2020. Het bedrijf verwacht dat de omzet in 2022 meer dan verdubbelt, naar tussen de 8 miljoen en 10 miljoen euro. Dat kan volgens NX Filtration onder meer door de productie op te schalen.

In Nederland voert het bedrijf uit Enschede onder meer een proefproject uit voor het Noord-Hollandse drinkwaterbedrijf Puur Water & Natuur (PWN). "Het hergebruiken van water wordt steeds belangrijker", aldus Staatsen. "Zelfs in West-Europa beginnen we last te krijgen van droogte en een dalend grondwaterpeil." NX Filtration denkt te kunnen bijdragen aan de oplossing van die problemen. Volgens de maker van waterzuiveringstechnologie wordt op dit moment slechts 2 procent van het afvalwater in Europa hergebruikt.

NX Filtration maakte in juni vorig jaar een beursgang in Amsterdam. Met de opbrengst wordt verdere groei van het bedrijf gefinancierd. Later dit jaar start de bouw van een nieuwe fabriek in Hengelo. De notering geeft het bedrijf ook meer aanzien en bekendheid in het buitenland en dat helpt bij het binnenhalen van nieuwe klanten en medewerkers.

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

3 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

6 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

8 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden