Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterzuiveraar NX Filtration ziet orders buiten Europa toenemen

Waterzuiveraar NX Filtration ziet orders buiten Europa toenemen

ENSCHEDE (ANP) - De Enschedese maker van waterzuiveringstechnologie NX Filtration heeft in de tweede helft van 2021 veel opdrachten binnengesleept buiten Europa. Zo helpt het een Indiaas textielbedrijf om industrieel afvalwater te hergebruiken. De omzet van NX Filtration nam vorig jaar fors toe.

Het bedrijf is actief met zogenoemde nanofiltratie, waarbij met membraantechnologie water wordt gezuiverd. Dat kan worden toegepast voor de productie van bijvoorbeeld drinkwater en de behandeling van afvalwater. Vergeleken met traditionele zuiveringstechnieken wordt met de techniek van NX Filtration zo'n 70 procent minder energie verbruikt, zegt topman Michiel Staatsen. Daarbij maakt het bedrijf geen gebruikt van chemicaliën.

De omzet van NX Filtration verviervoudigde vorig jaar bijna naar 4,1 miljoen euro. Dat is meer dan het bedrijf in zijn verwachtingen had uitgesproken. Vooral in de tweede helft van het jaar was sprake van snelle groei, doordat het nieuwe verkoopteams heeft opgezet die actief zijn in onder meer de Verenigde Staten, Mexico en India. Dat NX Filtration buiten Europa sneller groeit, komt volgens topman Michiel Staatsen ook doordat besluitvormingsprocessen daar vaak sneller gaan.

Proefproject

Er werd een nettoverlies van 11,4 miljoen euro geboekt, tegen 2,1 miljoen euro in 2020. Het bedrijf verwacht dat de omzet in 2022 meer dan verdubbelt, naar tussen de 8 miljoen en 10 miljoen euro. Dat kan volgens NX Filtration onder meer door de productie op te schalen.

In Nederland voert het bedrijf uit Enschede onder meer een proefproject uit voor het Noord-Hollandse drinkwaterbedrijf Puur Water & Natuur (PWN). "Het hergebruiken van water wordt steeds belangrijker", aldus Staatsen. "Zelfs in West-Europa beginnen we last te krijgen van droogte en een dalend grondwaterpeil." NX Filtration denkt te kunnen bijdragen aan de oplossing van die problemen. Volgens de maker van waterzuiveringstechnologie wordt op dit moment slechts 2 procent van het afvalwater in Europa hergebruikt.

NX Filtration maakte in juni vorig jaar een beursgang in Amsterdam. Met de opbrengst wordt verdere groei van het bedrijf gefinancierd. Later dit jaar start de bouw van een nieuwe fabriek in Hengelo. De notering geeft het bedrijf ook meer aanzien en bekendheid in het buitenland en dat helpt bij het binnenhalen van nieuwe klanten en medewerkers.

Meer uit Financieel

Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

9 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

11 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

11 uur geleden
FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

14 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 dag geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 dag geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

1 dag geleden