Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterzuiveraar NX Filtration ziet orders buiten Europa toenemen

Waterzuiveraar NX Filtration ziet orders buiten Europa toenemen

ENSCHEDE (ANP) - De Enschedese maker van waterzuiveringstechnologie NX Filtration heeft in de tweede helft van 2021 veel opdrachten binnengesleept buiten Europa. Zo helpt het een Indiaas textielbedrijf om industrieel afvalwater te hergebruiken. De omzet van NX Filtration nam vorig jaar fors toe.

Het bedrijf is actief met zogenoemde nanofiltratie, waarbij met membraantechnologie water wordt gezuiverd. Dat kan worden toegepast voor de productie van bijvoorbeeld drinkwater en de behandeling van afvalwater. Vergeleken met traditionele zuiveringstechnieken wordt met de techniek van NX Filtration zo'n 70 procent minder energie verbruikt, zegt topman Michiel Staatsen. Daarbij maakt het bedrijf geen gebruikt van chemicaliƫn.

De omzet van NX Filtration verviervoudigde vorig jaar bijna naar 4,1 miljoen euro. Dat is meer dan het bedrijf in zijn verwachtingen had uitgesproken. Vooral in de tweede helft van het jaar was sprake van snelle groei, doordat het nieuwe verkoopteams heeft opgezet die actief zijn in onder meer de Verenigde Staten, Mexico en India. Dat NX Filtration buiten Europa sneller groeit, komt volgens topman Michiel Staatsen ook doordat besluitvormingsprocessen daar vaak sneller gaan.

Proefproject

Er werd een nettoverlies van 11,4 miljoen euro geboekt, tegen 2,1 miljoen euro in 2020. Het bedrijf verwacht dat de omzet in 2022 meer dan verdubbelt, naar tussen de 8 miljoen en 10 miljoen euro. Dat kan volgens NX Filtration onder meer door de productie op te schalen.

In Nederland voert het bedrijf uit Enschede onder meer een proefproject uit voor het Noord-Hollandse drinkwaterbedrijf Puur Water & Natuur (PWN). "Het hergebruiken van water wordt steeds belangrijker", aldus Staatsen. "Zelfs in West-Europa beginnen we last te krijgen van droogte en een dalend grondwaterpeil." NX Filtration denkt te kunnen bijdragen aan de oplossing van die problemen. Volgens de maker van waterzuiveringstechnologie wordt op dit moment slechts 2 procent van het afvalwater in Europa hergebruikt.

NX Filtration maakte in juni vorig jaar een beursgang in Amsterdam. Met de opbrengst wordt verdere groei van het bedrijf gefinancierd. Later dit jaar start de bouw van een nieuwe fabriek in Hengelo. De notering geeft het bedrijf ook meer aanzien en bekendheid in het buitenland en dat helpt bij het binnenhalen van nieuwe klanten en medewerkers.

Meer uit Financieel

Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabiƫ en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.

23 minuten geleden
Meta trekt tijdlijn-bezwaren in, aanpassingen mogelijk blijvend

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.

26 minuten geleden
Ook EU-lidstaten akkoord met importverbod Russisch gas in 2027

BRUSSEL (ANP) - Een meerderheid van de EU-lidstaten is maandag akkoord gegaan met een importverbod van Russisch vloeibaar gas (lng) per 1 januari 2027. Ook is ingestemd met het stopzetten van de import van al het Russische gas per 30 september 2027.

30 minuten geleden
Krant: Europese Commissie neemt stappen tegen chatbot Grok

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie begint maandag met een procedure tegen chatbot Grok. Dat meldt de Duitse krant Handelsblatt op basis van ingewijden. Volgens Handelsblatt komt de commissie met strengere maatregelen om de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI ertoe te dwingen de EU te verlaten.

32 minuten geleden
Legale gokbranche: bijna alleen illegale gokreclames op Facebook

DEN HAAG (ANP) - Bijna alle gokreclames op Facebook in Nederland komen van illegale aanbieders. Dit meldt brancheorganisatie Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) na een analyse van advertenties op het socialemediaplatform van techconcern Meta Platforms.

1 uur geleden
Basic-Fit kreeg er meer dan half miljoen leden bij in 2025

HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft vorig jaar meer dan een half miljoen leden verwelkomd. De beursgenoteerde sportscholenuitbater sloot het jaar af met 4,8 miljoen leden, goed voor een stijging van 564.000. Dat is nog exclusief de vorig jaar aangekondigde overname van branchegenoot Clever Fit.

1 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig aan drukke beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.

1 uur geleden