Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Watertaxi Rotterdam: nog beter toezien op naleving vaarregels

Watertaxi Rotterdam: nog beter toezien op naleving vaarregels

ROTTERDAM (ANP) - Watertaxi Rotterdam gaat er nog nauwer op toezien dat schippers van het bedrijf zich houden aan de vaarregels en veiligheidsvoorschriften voor de scheepvaart op de Nieuwe Maas. Dat laat het Rotterdamse watertaxibedrijf weten in reactie op het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV), die onderzoek heeft gedaan naar een botsing tussen een watertaxi en een rondvaartboot van rederij Spido in juli 2022 bij de Erasmusbrug.

"We vinden het een belangrijk en waardevol onderzoek en nemen de aanbevelingen in het rapport van de OVV dus zeer ter harte", meldt het watertaxibedrijf in een verklaring. Volgens de onderneming is de controle op de naleving van de regels eerder al geïntensiveerd. "De extra maatregelen die de OVV ter zake aanbeveelt, worden eveneens zo snel mogelijk in onze dagelijkse bedrijfsvoering geïmplementeerd", aldus Watertaxi Rotterdam. De vloot telt 24 watertaxi's, en jaarlijks maken 700.000 mensen er gebruik van.

Ook directeur Leo Blok van Spido vindt dat de onderzoeksraad "duidelijke aanbevelingen heeft gedaan, die we onderschrijven". Hij ziet de grote snelheidsverschillen op het water als "belangrijke risicofactor", en daar moet volgens Blok iets aan gebeuren. De directeur laat weten bij te dragen aan de aanbevelingen uit het rapport waar nodig, maar hij is pas "echt blij" als deze ook tot verandering leiden.

Meer trainingen

De OVV concludeerde na onderzoek dat passagiers niet veilig genoeg zijn in watertaxi's op de Nieuwe Maas in Rotterdam, waar verschillende vaartuigen volgens de raad "kriskras door elkaar" varen. De raad adviseerde Watertaxi Rotterdam onder meer om "consequent aandacht te geven aan het vaargedrag van de schippers en het naleven van regels", bijvoorbeeld door schippers meer trainingen te geven.

Een andere aanbeveling van de OVV is om de Nieuwe Maas minder complex in te richten. Hiervoor is volgens de raad onder meer de gemeente Rotterdam aan zet. Een woordvoerder van de gemeente laat weten het advies "ter harte" te nemen, en in gesprek te gaan met de betrokken partijen om te kijken hoe ze te werk kunnen gaan. Verder wil de gemeente nog niet reageren op het rapport, omdat ze nog druk bezig is met de bestudering ervan.

Op 21 juli 2022 voer een watertaxi in een schuine lijn onder de Erasmusbrug door. Het vaartuig kwam voor de boeg van een rechtdoor varende rondvaartboot terecht en kwam daardoor ondersteboven in het water te liggen. Volgens de OVV voer de schipper van de watertaxi niet aan de voorgeschreven kant van het vaarwater.

Meer uit Binnenland

Politie deelt foto moordverdachte Herkenbosch vanwege lot moeder

ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.

3 uur geleden
Ministerie: Iraanse vluchtelingen nu niet teruggestuurd naar Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.

4 uur geleden
Cyprus krijgt geel reisadvies na droneaanval

DEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.

5 uur geleden
Advocaten mogen weer met laptop en telefoon gevangenis bezoeken

DEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.

7 uur geleden
Raadsleden Almere geschokt door zedenverdenking tegen oud-collega

ALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.

10 uur geleden
Zedenverdachte kinderopvang was raadslid 50PLUS Almere, eerder SP

ALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.

11 uur geleden
Deskundige: Bril had te veel alcohol in bloed tijdens aanrijding

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.

11 uur geleden