Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Watertaxi Rotterdam: nog beter toezien op naleving vaarregels

Watertaxi Rotterdam: nog beter toezien op naleving vaarregels

ROTTERDAM (ANP) - Watertaxi Rotterdam gaat er nog nauwer op toezien dat schippers van het bedrijf zich houden aan de vaarregels en veiligheidsvoorschriften voor de scheepvaart op de Nieuwe Maas. Dat laat het Rotterdamse watertaxibedrijf weten in reactie op het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV), die onderzoek heeft gedaan naar een botsing tussen een watertaxi en een rondvaartboot van rederij Spido in juli 2022 bij de Erasmusbrug.

"We vinden het een belangrijk en waardevol onderzoek en nemen de aanbevelingen in het rapport van de OVV dus zeer ter harte", meldt het watertaxibedrijf in een verklaring. Volgens de onderneming is de controle op de naleving van de regels eerder al geïntensiveerd. "De extra maatregelen die de OVV ter zake aanbeveelt, worden eveneens zo snel mogelijk in onze dagelijkse bedrijfsvoering geïmplementeerd", aldus Watertaxi Rotterdam. De vloot telt 24 watertaxi's, en jaarlijks maken 700.000 mensen er gebruik van.

Ook directeur Leo Blok van Spido vindt dat de onderzoeksraad "duidelijke aanbevelingen heeft gedaan, die we onderschrijven". Hij ziet de grote snelheidsverschillen op het water als "belangrijke risicofactor", en daar moet volgens Blok iets aan gebeuren. De directeur laat weten bij te dragen aan de aanbevelingen uit het rapport waar nodig, maar hij is pas "echt blij" als deze ook tot verandering leiden.

Meer trainingen

De OVV concludeerde na onderzoek dat passagiers niet veilig genoeg zijn in watertaxi's op de Nieuwe Maas in Rotterdam, waar verschillende vaartuigen volgens de raad "kriskras door elkaar" varen. De raad adviseerde Watertaxi Rotterdam onder meer om "consequent aandacht te geven aan het vaargedrag van de schippers en het naleven van regels", bijvoorbeeld door schippers meer trainingen te geven.

Een andere aanbeveling van de OVV is om de Nieuwe Maas minder complex in te richten. Hiervoor is volgens de raad onder meer de gemeente Rotterdam aan zet. Een woordvoerder van de gemeente laat weten het advies "ter harte" te nemen, en in gesprek te gaan met de betrokken partijen om te kijken hoe ze te werk kunnen gaan. Verder wil de gemeente nog niet reageren op het rapport, omdat ze nog druk bezig is met de bestudering ervan.

Op 21 juli 2022 voer een watertaxi in een schuine lijn onder de Erasmusbrug door. Het vaartuig kwam voor de boeg van een rechtdoor varende rondvaartboot terecht en kwam daardoor ondersteboven in het water te liggen. Volgens de OVV voer de schipper van de watertaxi niet aan de voorgeschreven kant van het vaarwater.

Meer uit Binnenland

Bert Natter wint Libris Literatuur Prijs 2026

AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.

1 uur geleden
Bezoekers afgelast festival Music On kunnen geld terugkrijgen

AMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."

2 uur geleden
Cruiseschip m/v Hondius volgens planning zondag in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.

2 uur geleden
Vliegtuig naar Engeland geland op Schiphol na noodmelding

AMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.

2 uur geleden
12 medewerkers Radboudumc preventief in quarantaine om hantavirus

NIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.

3 uur geleden
Spaanse opvarende van Hondius test positief op hantavirus

MADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.

3 uur geleden
Ook laatste evacuatievlucht van Hondius vertrokken naar Eindhoven

EINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.

3 uur geleden