Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Watertaxi Rotterdam: nog beter toezien op naleving vaarregels

Watertaxi Rotterdam: nog beter toezien op naleving vaarregels

ROTTERDAM (ANP) - Watertaxi Rotterdam gaat er nog nauwer op toezien dat schippers van het bedrijf zich houden aan de vaarregels en veiligheidsvoorschriften voor de scheepvaart op de Nieuwe Maas. Dat laat het Rotterdamse watertaxibedrijf weten in reactie op het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV), die onderzoek heeft gedaan naar een botsing tussen een watertaxi en een rondvaartboot van rederij Spido in juli 2022 bij de Erasmusbrug.

"We vinden het een belangrijk en waardevol onderzoek en nemen de aanbevelingen in het rapport van de OVV dus zeer ter harte", meldt het watertaxibedrijf in een verklaring. Volgens de onderneming is de controle op de naleving van de regels eerder al geïntensiveerd. "De extra maatregelen die de OVV ter zake aanbeveelt, worden eveneens zo snel mogelijk in onze dagelijkse bedrijfsvoering geïmplementeerd", aldus Watertaxi Rotterdam. De vloot telt 24 watertaxi's, en jaarlijks maken 700.000 mensen er gebruik van.

Ook directeur Leo Blok van Spido vindt dat de onderzoeksraad "duidelijke aanbevelingen heeft gedaan, die we onderschrijven". Hij ziet de grote snelheidsverschillen op het water als "belangrijke risicofactor", en daar moet volgens Blok iets aan gebeuren. De directeur laat weten bij te dragen aan de aanbevelingen uit het rapport waar nodig, maar hij is pas "echt blij" als deze ook tot verandering leiden.

Meer trainingen

De OVV concludeerde na onderzoek dat passagiers niet veilig genoeg zijn in watertaxi's op de Nieuwe Maas in Rotterdam, waar verschillende vaartuigen volgens de raad "kriskras door elkaar" varen. De raad adviseerde Watertaxi Rotterdam onder meer om "consequent aandacht te geven aan het vaargedrag van de schippers en het naleven van regels", bijvoorbeeld door schippers meer trainingen te geven.

Een andere aanbeveling van de OVV is om de Nieuwe Maas minder complex in te richten. Hiervoor is volgens de raad onder meer de gemeente Rotterdam aan zet. Een woordvoerder van de gemeente laat weten het advies "ter harte" te nemen, en in gesprek te gaan met de betrokken partijen om te kijken hoe ze te werk kunnen gaan. Verder wil de gemeente nog niet reageren op het rapport, omdat ze nog druk bezig is met de bestudering ervan.

Op 21 juli 2022 voer een watertaxi in een schuine lijn onder de Erasmusbrug door. Het vaartuig kwam voor de boeg van een rechtdoor varende rondvaartboot terecht en kwam daardoor ondersteboven in het water te liggen. Volgens de OVV voer de schipper van de watertaxi niet aan de voorgeschreven kant van het vaarwater.

Meer uit Binnenland

Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

38 minuten geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

2 uur geleden
Advocaat zedenzaak zwembadstagiair: geen bewijs voor verkrachting

ZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.

2 uur geleden
Inspectie: vorig jaar 42 overtredingen bij telers wietexperiment

DEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.

3 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak moord Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.

5 uur geleden
Vrouw (50) opgepakt in zaak rond Drentse kofferbakmoord

KLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.

5 uur geleden
Inspectie: maar kwart festivals gebruikt herbruikbare bekers

DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".

8 uur geleden