Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Watertaxi Rotterdam: nog beter toezien op naleving vaarregels

Watertaxi Rotterdam: nog beter toezien op naleving vaarregels

ROTTERDAM (ANP) - Watertaxi Rotterdam gaat er nog nauwer op toezien dat schippers van het bedrijf zich houden aan de vaarregels en veiligheidsvoorschriften voor de scheepvaart op de Nieuwe Maas. Dat laat het Rotterdamse watertaxibedrijf weten in reactie op het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV), die onderzoek heeft gedaan naar een botsing tussen een watertaxi en een rondvaartboot van rederij Spido in juli 2022 bij de Erasmusbrug.

"We vinden het een belangrijk en waardevol onderzoek en nemen de aanbevelingen in het rapport van de OVV dus zeer ter harte", meldt het watertaxibedrijf in een verklaring. Volgens de onderneming is de controle op de naleving van de regels eerder al geïntensiveerd. "De extra maatregelen die de OVV ter zake aanbeveelt, worden eveneens zo snel mogelijk in onze dagelijkse bedrijfsvoering geïmplementeerd", aldus Watertaxi Rotterdam. De vloot telt 24 watertaxi's, en jaarlijks maken 700.000 mensen er gebruik van.

Ook directeur Leo Blok van Spido vindt dat de onderzoeksraad "duidelijke aanbevelingen heeft gedaan, die we onderschrijven". Hij ziet de grote snelheidsverschillen op het water als "belangrijke risicofactor", en daar moet volgens Blok iets aan gebeuren. De directeur laat weten bij te dragen aan de aanbevelingen uit het rapport waar nodig, maar hij is pas "echt blij" als deze ook tot verandering leiden.

Meer trainingen

De OVV concludeerde na onderzoek dat passagiers niet veilig genoeg zijn in watertaxi's op de Nieuwe Maas in Rotterdam, waar verschillende vaartuigen volgens de raad "kriskras door elkaar" varen. De raad adviseerde Watertaxi Rotterdam onder meer om "consequent aandacht te geven aan het vaargedrag van de schippers en het naleven van regels", bijvoorbeeld door schippers meer trainingen te geven.

Een andere aanbeveling van de OVV is om de Nieuwe Maas minder complex in te richten. Hiervoor is volgens de raad onder meer de gemeente Rotterdam aan zet. Een woordvoerder van de gemeente laat weten het advies "ter harte" te nemen, en in gesprek te gaan met de betrokken partijen om te kijken hoe ze te werk kunnen gaan. Verder wil de gemeente nog niet reageren op het rapport, omdat ze nog druk bezig is met de bestudering ervan.

Op 21 juli 2022 voer een watertaxi in een schuine lijn onder de Erasmusbrug door. Het vaartuig kwam voor de boeg van een rechtdoor varende rondvaartboot terecht en kwam daardoor ondersteboven in het water te liggen. Volgens de OVV voer de schipper van de watertaxi niet aan de voorgeschreven kant van het vaarwater.

Meer uit Binnenland

Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

1 uur geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

1 uur geleden
OM verhoogt beloning voor 25 jaar oude moord op vrouw Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.

3 uur geleden
Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

17 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

17 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

17 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

18 uur geleden