Watersnoodhuis Stavenisse zet de deuren weer open
STAVENISSE - Op woensdag 1 mei gaan de deuren van het Watersnoodhuis in Stavenisse weer open voor het publiek. Vanaf dat moment is het Watersnoodhuis weer elke woensdag en zaterdag toegankelijk.
De opening van het nieuwe seizoen gaat gepaard met de opening van een nieuwe wisselexpositie. Daarbij staan twee thema's centraal. "Dit jaar hebben wij de prachtige expositie 'Toen & Nu'. Foto's van de ramp en foto's van nu zullen tentoon worden gesteld", aldus de organisatie. Zo kan je op een bijzondere manier zien welke impact de ramp destijds heeft gehad op het gebied, maar ook kan je zien hoe die plek daarna weer is opgebouwd. Op de website van het Watersnoodhuis is een klein deel van deze foto's al te bekijken.
Krantenknipsels
Daarnaast is er dit jaar ook een expositie te zien die volledig gericht is op 'krantenknipsels'. "In deze expositie zullen tijdschriften en kranten met artikels over de ramp tentoon worden gesteld. Watersnoodhuis Stavenisse bezit een groot archief met unieke kranten en tijdschriften." Bezoekers zijn natuurlijk van harte welkom om de verschillende exposities te komen bekijken. Het Watersnoodhuis opent op 1 mei en gaat in oktober pas weer dicht. Iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur en iedere zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur staan de deuren open. Entree voor volwassenen is slechts twee euro. Kinderen tot twaalf jaar betalen maar 0,50 cent.
Vrijwilligers
Wij zijn nog op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Vind u het leuk om mensen rond te leiden, of kunt u iets anders voor ons betekenen? Neem contact met ons. Kijk voor meer informatie op www.watersnoodhuisstavenisse.nl
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - Rijkswaterstaat voert dit jaar tot en met september onderhoud uit aan de Slaakbrug (N257). Tijdens deze periode vinden werkzaamheden plaats. In juli en augustus is de brug vijf weken lang volledig afgesloten voor autoverkeer.
10 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 2: VVD Tholen.
11 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 1: SGP Tholen.
14 uur geledenTHOLEN - Tholense Boys start een onderzoek naar een incident langs de zijlijn waarbij supporters van de club en een speler van WHS betrokken waren. De speler van WHS zou zaterdagmiddag tijdens de streekderby racistisch zijn bejegend. De scheidsrechter besloot na overleg met beide trainers en aanvoerders de wedstrijd definitief te staken.
17 uur geledenTHOLEN - Hoe goed is de gemeente Tholen voorbereid op rampen en grootschalige incidenten? Kees Knulst (SGP) heeft hierover schriftelijke vragen ingediend bij het college. Hij wil onder meer inzicht in de gemeentelijke crisisorganisatie en de bescherming van kwetsbare groepen.
1 dag geledenTHOLEN - Een moment waar veel mensen op hebben gewacht, de reünie van Winter Vol Liefde, was donderdag te zien op televisie. En zoals de oplettende kijker misschien weet, deed er dit seizoen een Thoolse kandidaat mee. Thea was de laatste vrouw die langs ging bij Hans, een 73-jarige man woonachtig in Noorwegen. Door de klik die tussen hen ontstond, was er lange tijd goede hoop op een liefdesmatch. Maar de grote vraag was of, een jaar na de opnames van het programma, de gevoelens zich hadden ontwikkeld tot liefde.
1 dag geledenZEELAND/WEST-BRABANT - Rijkswaterstaat voert in april dit jaar groot onderhoud uit aan de Vlaketunnel (A58). Hierdoor is de tunnel tien dagen en nachten volledig afgesloten, van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 5.00 uur. Het gaat om geplande onderhoudswerkzaamheden, waarbij de tunnel in beide rijrichtingen wordt afgesloten, zodat de afsluiting zo kort mogelijk duurt. Rijkswaterstaat verwacht dat de afsluiting zorgt voor forse verkeershinder en extra reistijd, die in de spits kan oplopen tot meer dan 60 minuten.
1 dag geleden