Watersnoodhuis Stavenisse zet de deuren weer open
STAVENISSE - Op woensdag 1 mei gaan de deuren van het Watersnoodhuis in Stavenisse weer open voor het publiek. Vanaf dat moment is het Watersnoodhuis weer elke woensdag en zaterdag toegankelijk.
De opening van het nieuwe seizoen gaat gepaard met de opening van een nieuwe wisselexpositie. Daarbij staan twee thema's centraal. "Dit jaar hebben wij de prachtige expositie 'Toen & Nu'. Foto's van de ramp en foto's van nu zullen tentoon worden gesteld", aldus de organisatie. Zo kan je op een bijzondere manier zien welke impact de ramp destijds heeft gehad op het gebied, maar ook kan je zien hoe die plek daarna weer is opgebouwd. Op de website van het Watersnoodhuis is een klein deel van deze foto's al te bekijken.
Krantenknipsels
Daarnaast is er dit jaar ook een expositie te zien die volledig gericht is op 'krantenknipsels'. "In deze expositie zullen tijdschriften en kranten met artikels over de ramp tentoon worden gesteld. Watersnoodhuis Stavenisse bezit een groot archief met unieke kranten en tijdschriften." Bezoekers zijn natuurlijk van harte welkom om de verschillende exposities te komen bekijken. Het Watersnoodhuis opent op 1 mei en gaat in oktober pas weer dicht. Iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur en iedere zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur staan de deuren open. Entree voor volwassenen is slechts twee euro. Kinderen tot twaalf jaar betalen maar 0,50 cent.
Vrijwilligers
Wij zijn nog op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Vind u het leuk om mensen rond te leiden, of kunt u iets anders voor ons betekenen? Neem contact met ons. Kijk voor meer informatie op www.watersnoodhuisstavenisse.nl
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen voert nieuw beleid in voor bijdragen aan jubilea van vrijwilligersorganisaties. Het college van burgemeester en wethouders wil daarmee voor meer duidelijkheid en een vaste werkwijze zorgen.
4 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Donderdagochtend zijn de hulpdiensten opgeroepen voor een melding van een voertuig te water langs de Stavenisseweg (N286). Ter plaatse troffen zij een auto aan die op de kop in een droge sloot lag.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Tijdens het Hemelvaartweekend vindt opnieuw de tweejaarlijkse Kunst Kieke-route plaats. De locaties zitten dit keer in Sint-Annaland en Scherpenisse. Bezoekers kunnen een route volgen langs ateliers en woonkamers die speciaal voor de gelegenheid zijn ingericht als expositieruimtes.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Burgemeester Sijbers heeft besloten om twee ruimtes in de loods aan het Klaverveld waar begin april een werkend drugslab werd aangetroffen, voor anderhalf jaar te sluiten. De politie stuitte toen tijdens een inval op een amfetaminelab. De sluiting gaat in op 18 mei 2026.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Streekmuseum De Meestoof in Sint-Annaland krijgt van de Provincie Zeeland een subsidie voor verbeteringen aan de toegankelijkheid van het gebouw. Met het geld wil het streekmuseum de bouw van een buitenlift naar de bovenverdieping realiseren.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Voetbalvereniging Wij Houden Stand (WHS) in Sint-Annaland viert haar 95-jarig bestaan met een feestelijk jubileumweekend op 14, 15 en 16 mei. Op het programma staan onder meer een internationaal jeugdtoernooi, walking football en een feestavond.
2 dagen geledenTHOLEN - De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap Tholen organiseert op woensdag 13 mei om 10.00 uur een gespreksochtend rond het werk van de Joodse schrijfster Etty Hillesum. De bijeenkomst maakt deel uit van een serie gesprekken over spiritualiteit, levensvragen en inspirerende teksten.
2 dagen geleden