Watersnoodhuis Stavenisse zet de deuren weer open
STAVENISSE - Op woensdag 1 mei gaan de deuren van het Watersnoodhuis in Stavenisse weer open voor het publiek. Vanaf dat moment is het Watersnoodhuis weer elke woensdag en zaterdag toegankelijk.
De opening van het nieuwe seizoen gaat gepaard met de opening van een nieuwe wisselexpositie. Daarbij staan twee thema's centraal. "Dit jaar hebben wij de prachtige expositie 'Toen & Nu'. Foto's van de ramp en foto's van nu zullen tentoon worden gesteld", aldus de organisatie. Zo kan je op een bijzondere manier zien welke impact de ramp destijds heeft gehad op het gebied, maar ook kan je zien hoe die plek daarna weer is opgebouwd. Op de website van het Watersnoodhuis is een klein deel van deze foto's al te bekijken.
Krantenknipsels
Daarnaast is er dit jaar ook een expositie te zien die volledig gericht is op 'krantenknipsels'. "In deze expositie zullen tijdschriften en kranten met artikels over de ramp tentoon worden gesteld. Watersnoodhuis Stavenisse bezit een groot archief met unieke kranten en tijdschriften." Bezoekers zijn natuurlijk van harte welkom om de verschillende exposities te komen bekijken. Het Watersnoodhuis opent op 1 mei en gaat in oktober pas weer dicht. Iedere woensdagmiddag van 14.00 tot 16.30 uur en iedere zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur staan de deuren open. Entree voor volwassenen is slechts twee euro. Kinderen tot twaalf jaar betalen maar 0,50 cent.
Vrijwilligers
Wij zijn nog op zoek naar nieuwe vrijwilligers. Vind u het leuk om mensen rond te leiden, of kunt u iets anders voor ons betekenen? Neem contact met ons. Kijk voor meer informatie op www.watersnoodhuisstavenisse.nl
Meer uit Tholen
THOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!
7 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.
12 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.
1 dag geledenPOORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Burgemeester Marleen Sijbers heeft besloten een woning met bijbehorend erf aan de Van den Bosstraat in Sint-Annaland voor drie maanden te sluiten. Begin april trof de politie in de woning een professionele hennepkwekerij aan met honderden hennepplanten. De sluiting gaat in op 28 mei.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12:00 uur een NL-Alert testbericht. Zo test de overheid het alarmsysteem om zeker te weten dat NL-Alert werkt in geval van nood. Ook kan je controleren of je een NL-Alert ontvangt bij een noodsituatie. Met de NL- Alert App ontvangen Brabanders aan de grens ook NL-Alerts als zij verbonden zijn met een Belgische zendmast.
2 dagen geleden