Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterschapsbelasting gaat in 2024 flink omhoog

Waterschapsbelasting gaat in 2024 flink omhoog

DEN HAAG (ANP) - De waterschapsbelasting stijgt het komende jaar flink. De Unie van Waterschappen verwacht dat gezinnen met een eigen huis gemiddeld 50 euro meer kwijt zijn, eenpersoonshuishoudens in een huurwoning zien de belasting met ongeveer 20 euro omhoog gaan.

Volgens de Unie zijn de uitdagingen waarvoor de waterschappen staan steeds groter en moeten ze meer investeren om "Nederland leefbaar te houden voor toekomstige generaties". Dat komt volgens bestuurslid Vincent Lokin door de steeds drogere zomers en dat er tegelijkertijd steeds vaker extreem natte periodes zijn. Hij spreekt van een "balanceeract voor waterschappen" die hard werken "aan veilige dijken en het beperken van watertekorten en wateroverlast."

Lokin: "De waterkwaliteit staat in Nederland ook nog eens onder druk, door intensief gebruik van land en doordat er steeds meer stoffen in het water terechtkomen die we daar niet in willen hebben. Omdat we de problemen in het waterbeheer niet vooruit willen schuiven naar volgende generaties, investeren we fors." Dan moet gedacht worden aan waterbergingen, dijkversterkingen, het verbeteren van de waterkwaliteit en betere rioolwaterzuiveringen. Hij verwacht niet alleen voor 2024, maar ook voor de komende jaren tariefstijgingen om al die opgaven te vervullen.

Verschil per gebied

Een gezin met een eigen huis met een WOZ-waarde van 250.000 euro betaalde in 2023 gemiddeld 371 euro. In 2024 wordt dat 416 euro. Voor een woning van 325.000 euro stijgt de belasting van 392 naar 441 euro. En voor een woning van 400.000 euro neemt dat bedrag toe van 413 naar 465 euro. De waterschapsbelasting van een alleenstaande huurder stijgt gemiddeld van 168 euro dit jaar naar 188 euro in 2024.

De hoogte van de waterschapsbelastingen verschilt van waterschap tot waterschap en is sterk afhankelijk van het gebied waarin ze actief zijn. Factoren als laag- of hooggelegen, stedelijk of landelijk gebied, de aanwezigheid van kwetsbare natuur en veel of weinig dijken hebben invloed op welke kosten ze moeten maken en dus de hoogte van de belasting.

Tariefvoorstellen

De berekeningen van de Unie voor de belastingstijgingen voor 2024 zijn gebaseerd op de tariefvoorstellen die nu in de besturen van de 21 waterschappen worden besproken. De komende weken wordt hierover besloten en rond 1 maart volgend jaar worden de meeste aanslagen verstuurd

Meer uit Politiek

Brekelmans: aanval VS op Iran kwam niet als een verrassing

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse bombardementen op Iran kwamen voor het kabinet niet als een verrassing. Dat heeft demissionair defensieminister Ruben Brekelmans gezegd in het televisieprogramma WNL op Zondag. Nederland was "niet formeel op de hoogte gesteld", maar zag de aanval wel aankomen, aldus de VVD-bewindsman.

52 minuten geleden
Kabinet houdt extra veiligheidsberaad na aanval VS op Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) vindt de Amerikaanse aanval op nucleaire installaties in Iran "een verdere escalatie van een zorgwekkende situatie in het Midden-Oosten". Dat zegt de NSC-bewindsman in een bericht op X. Het kabinet komt later op zondag bijeen in de nationale veiligheidsraad.

1 uur geleden
Timmermans dankt leden voor steun Israël-motie: duidelijk signaal

NIEUWEGEIN (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Frans Timmermans is "dankbaar" voor de steun die de leden van beide partijen hebben uitgesproken voor de lijn van de Tweede Kamerfractie ten aanzien van Israël. Hij sprak in een speech op het partijcongres van "een duidelijk signaal aan de rest van Nederland: stop de oorlog in Gaza". Hij beloofde tegelijkertijd "open oren en een open hart" voor mensen die daar zorgen over hebben.

15 uur geleden
BBB overweegt in 34 gemeenten deelname raadsverkiezingen

APELDOORN (ANP) - BBB overweegt in 34 gemeenten mee te doen aan de komende gemeenteraadsverkiezingen. Dat maakt het partijbestuur bekend op de ledenvergadering in Apeldoorn. Het gaat veelal om plattelandsgemeenten en een aantal grotere steden, waar BBB kans ziet om mee te dingen naar raadszetels.

16 uur geleden
BBB-leden stemmen in met lijsttrekker Caroline van der Plas

APELDOORN (ANP) - De leden van BBB hebben ingestemd met Caroline van der Plas als lijsttrekker bij de Tweede Kamerverkiezingen. 96 procent van de leden stemde in. Er waren geen tegenkandidaten.

17 uur geleden
Ruime steun leden GL-PvdA voor voorstel wapenembargo tegen Israël

NIEUWEGEIN (ANP) - De leden van GroenLinks en PvdA steunen in ruime meerderheid de oproep van de Tweede Kamerfractie om de export van wapens naar Israël tijdelijk helemaal te stoppen. Een motie waarin enkele PvdA-prominenten hun partijbestuur vroegen afstand te nemen van dit veelbesproken voorstel, werd op het gezamenlijke partijcongres verworpen. Bijna 80 procent stemde tegen.

18 uur geleden
SP waarschuwt: bezuinigingen en stilstand door hogere NAVO-norm

DEN HAAG (ANP) - De hogere NAVO-norm, waar ook Nederland komende week op inzet tijdens de top van het militaire bondgenootschap in Den Haag, leidt de komende jaren tot bezuinigingen en stilstand. Dat heeft SP-leider Jimmy Dijk gezegd in een toespraak bij een door de partij georganiseerde 'Top voor Vrede' in Den Haag.

18 uur geleden