Waterschap Scheldestromen schenkt ook op Tholen vier bomen per school
THOLEN - Alle 20 scholen die zich hebben aangemeld voor de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen, ontvangen 4 bomen om hun schoolplein groener te maken van waterschap Scheldestromen, ZMf en Stichting Landschapsbeheer Zeeland in kader van Plan Boom. Dit jaar zijn zij nieuwe partners van IVN Natuureducatie, waarbij er samen wordt gewerkt aan de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen.
Van de 20 aanmeldingen krijgen 7 scholen subsidie om hun grijze tegelplein groener te maken. Omdat er dit jaar 13 scholen niet in aanmerking kwamen voor de subsidie, schenken waterschap Scheldestromen en Plan Boom alsnog 4 bomen per school.
Groene verrassing
Tijdens de kick-off van de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen, werd er enthousiast gejoeld door de leerkrachten van de scholen bij de bekendmaking van deze groene verrassing. Marien Weststrate, dagelijks bestuurder van het waterschap: “Met het planten van deze bomen wil het waterschap een stapje richting de klimaatdoelen zetten. De bomen staan niet alleen mooi, maar leveren een bijdrage aan een betere luchtkwaliteit en bieden de leerlingen schaduw op warme dagen.” Het doel van Plan Boom is om de komende vier jaar in Nederland 10 miljoen bomen aan te planten in tuinen, bermen, plantsoenen, op bedrijventerreinen en in het buitengebied. In Zeeland streeft ZMf en Stichting Landschapsbeheer Zeeland om 380.000 bomen te planten, voor elke Zeeuw een boom.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - De nieuwe randweg bij Oud-Vossemeer zal de omliggende woningen naar verwachting niet belasten met geluidsoverlast. Dat blijkt uit onderzoek dat de Provincie Zeeland heeft laten uitvoeren. De weg, die ten zuiden van het dorp wordt aangelegd om het doorgaande en vrachtverkeer uit de kern te halen, blijft binnen de wettelijke geluidsgrenzen.
58 minuten geledenTHOLEN - Drie scholen in de gemeente Tholen doen binnenkort mee aan de Textiel Race. Samen met acht basisscholen in de Bevelanden gaan de leerlingen van groep 7 en 8 zoveel mogelijk oud textiel hergebruiken en inzamelen. De school die de meeste punten verzamelt, wint een prijs.
5 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - De landelijke griepepidemie zet door en zorgt op meerdere plekken in Nederland voor extra druk op de zorg. Dat meldde de NOS deze week op basis van cijfers van het RIVM. Ook bij het Bravis Ziekenhuis is sprake van een seizoensgebonden toename van patiënten met griep- en luchtweginfecties, al blijft de situatie daar volgens het ziekenhuis beheersbaar.
8 uur geledenPOORTVLIET - Poortvliet heeft als eerste in de gemeente Tholen een mobiliteitshub. Reizigers stappen al sinds 15 februari op bij deze nieuwe opstapplaats, maar wethouder Corniel van Leeuwen wilde tot na de voorjaarsvakantie wachten met de officiële opening. Met de hub wordt een stap gezet naar het vernieuwde vervoersysteem in Zeeland.
1 dag geledenTHOLEN - Wie in Zeeland in een hotel overnacht, betaalt dit jaar gemiddeld 1,91 euro toeristenbelasting per persoon per nacht. Dat is 6,5 procent meer dan vorig jaar. In de gemeente Tholen ligt dit percentage 40 procent hoger. Waar je in 2025 nog één euro per persoon per nacht betaalde is dat dit jaar 1,40 euro. Bijna alle Zeeuwse gemeenten voerden een prijsstijging door. Dit blijkt uit het jaarlijkse onderzoek van Bungalowparkoverzicht.nl.
1 dag geledenTHOLEN - Het is de mensen uit Tholen vast niet ontgaan: het populaire programma Winter Vol Liefde heeft dit jaar een Thoolse kandidaat, de 70-jarige Thea. Zij doet mee als kandidaat voor de Nederlandse deelnemer Hans, die in Noorwegen woont.
2 dagen geledenTHOLEN - Niet alleen de aanleg van nieuwe laadpalen staat onder druk, maar ook de beschikbaarheid en betrouwbaarheid van bestaande palen op het eiland. Dat stellen Jan Heshof en Nancy Raas-Tophoven (PvdA-GroenLinks) in nieuwe schriftelijke vragen aan het college.
2 dagen geleden