Waterschap Scheldestromen schenkt ook op Tholen vier bomen per school
THOLEN - Alle 20 scholen die zich hebben aangemeld voor de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen, ontvangen 4 bomen om hun schoolplein groener te maken van waterschap Scheldestromen, ZMf en Stichting Landschapsbeheer Zeeland in kader van Plan Boom. Dit jaar zijn zij nieuwe partners van IVN Natuureducatie, waarbij er samen wordt gewerkt aan de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen.
Van de 20 aanmeldingen krijgen 7 scholen subsidie om hun grijze tegelplein groener te maken. Omdat er dit jaar 13 scholen niet in aanmerking kwamen voor de subsidie, schenken waterschap Scheldestromen en Plan Boom alsnog 4 bomen per school.
Groene verrassing
Tijdens de kick-off van de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen, werd er enthousiast gejoeld door de leerkrachten van de scholen bij de bekendmaking van deze groene verrassing. Marien Weststrate, dagelijks bestuurder van het waterschap: “Met het planten van deze bomen wil het waterschap een stapje richting de klimaatdoelen zetten. De bomen staan niet alleen mooi, maar leveren een bijdrage aan een betere luchtkwaliteit en bieden de leerlingen schaduw op warme dagen.” Het doel van Plan Boom is om de komende vier jaar in Nederland 10 miljoen bomen aan te planten in tuinen, bermen, plantsoenen, op bedrijventerreinen en in het buitengebied. In Zeeland streeft ZMf en Stichting Landschapsbeheer Zeeland om 380.000 bomen te planten, voor elke Zeeuw een boom.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - De Hervormde gemeente van Sint Philipsland organiseert dit weekend weer een jaarmarkt. Rond het kerkgebouw kunnen bezoekers bij verschillende standhouders rondstruinen of een ritje maken met paard en wagen.
1 uur geledenOUD-VOSSEMEER/STEENBERGEN - Het verkeer moet vanaf vanavond rekening houden met een langdurige afsluiting van de Vossemeersebrug. De brug tussen Oud-Vossemeer en Steenbergen gaat om 21.00 uur dicht en blijft acht weken afgesloten voor onderhoudswerkzaamheden.
4 uur geledenZEELAND - Organisaties kunnen vanaf maandag 5 oktober opnieuw een ontheffing aanvragen voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In deze tweede aanvraagronde kunnen voor het eerst ook organisaties die collectief personenvervoer verzorgen een aanvraag indienen. Daarnaast kunnen bedrijven en organisaties in het vracht- en goederenvervoer en noodzakelijk werkverkeer opnieuw een aanvraag doen.
22 uur geledenTHOLEN - Op zaterdagmiddag 3 oktober verzorgt het Interkerkelijk Mannenkoor Tholen (IMT) een sfeervol zomerconcert in de Koorkerk in Tholen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - De Vosmeerse hobbymarkt keert na een jaar afwezigheid weer terug. In dorpshuis De Vossenkuil laten komende zaterdag een twintigtal creatievelingen met veel passie en plezier hun hobby zien aan bezoekers. De entree is gratis.
1 dag geledenTHOLEN - Het Thools Bierfestival brengt dit weekend weer regionale brouwerijen samen voor een nieuwe editie. In de tuin van de Gasthuiskapel laten vijf brouwers bezoekers kennismaken met zo'n vijftig verschillende speciaalbieren.
1 dag geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - ProRail voert van vrijdag 2 oktober tot maandag 5 oktober werkzaamheden uit aan de Zeeuwse Lijn. Op verschillende locaties in Zeeland wordt aan het spoor gewerkt. Daardoor rijden er tijdelijk geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes.
2 dagen geleden