Waterschap Scheldestromen schenkt ook op Tholen vier bomen per school
THOLEN - Alle 20 scholen die zich hebben aangemeld voor de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen, ontvangen 4 bomen om hun schoolplein groener te maken van waterschap Scheldestromen, ZMf en Stichting Landschapsbeheer Zeeland in kader van Plan Boom. Dit jaar zijn zij nieuwe partners van IVN Natuureducatie, waarbij er samen wordt gewerkt aan de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen.
Van de 20 aanmeldingen krijgen 7 scholen subsidie om hun grijze tegelplein groener te maken. Omdat er dit jaar 13 scholen niet in aanmerking kwamen voor de subsidie, schenken waterschap Scheldestromen en Plan Boom alsnog 4 bomen per school.
Groene verrassing
Tijdens de kick-off van de Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen, werd er enthousiast gejoeld door de leerkrachten van de scholen bij de bekendmaking van deze groene verrassing. Marien Weststrate, dagelijks bestuurder van het waterschap: “Met het planten van deze bomen wil het waterschap een stapje richting de klimaatdoelen zetten. De bomen staan niet alleen mooi, maar leveren een bijdrage aan een betere luchtkwaliteit en bieden de leerlingen schaduw op warme dagen.” Het doel van Plan Boom is om de komende vier jaar in Nederland 10 miljoen bomen aan te planten in tuinen, bermen, plantsoenen, op bedrijventerreinen en in het buitengebied. In Zeeland streeft ZMf en Stichting Landschapsbeheer Zeeland om 380.000 bomen te planten, voor elke Zeeuw een boom.
Meer uit Tholen
THOLEN - Vanaf maandag 27 juli start Brabant Water met werkzaamheden op de Bergse Diepsluis in Tholen. Op de zuidelijke havenarm komt een pilothal voor een innovatief onderzoek. Hier onderzoekt Brabant Water hoe drinkwater van zeewater uit de Oosterschelde gemaakt kan worden.
4 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - De finish van de ZLM Tour komt steeds dichterbij. Om inwoners alvast warm te maken voor de internationale wielerwedstrijd zijn maandag twee wielerzuilen geplaatst aan de Gertrudisboulevard in Bergen op Zoom, de plek waar op vrijdag 4 september de derde etappe eindigt.
21 uur geledenNOORD-BRABANT - Het KNMI heeft vanaf zaterdagochtend 08:00 uur voor het midden en zuiden van het land het Nationaal Hitteplan van het RIVM geactiveerd, dit valt samen met een code geel.Dit weekeinde wordt het in de zuidelijke helft van het land op veel plaatsen tropisch warm, in het noorden wordt het beduidend minder warm. "De aanhoudende hitte kan met name voor ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid gevaarlijk zijn", waarschuwt het KNMI.
23 uur geledenTHOLEN - De zomervakantie begint voor scholieren in Regio Zuid met volop zon en tropische temperaturen. Vrijdag, wanneer de scholen de deuren sluiten, kan het kwik in het zuiden lokaal oplopen tot 30 graden. Ook de dagen daarna blijft het warm, al neemt later volgende week de kans op een regen- of onweersbui toe.
1 dag geledenTHOLEN - Een personenauto is donderdagochtend door een onbekende oorzaak in een sloot langs de Lorentzweg in Tholen beland. Niemand raakte gewond bij het ongeluk. Dat meldt HVZeeland.
1 dag geledenSTAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een dag vol muziek, activiteiten en ontmoeting. Op zaterdag 11 juli vindt de vierde editie van de Havendag plaats, een evenement dat in korte tijd is uitgegroeid tot een vaste zomerse traditie in het dorp. De Havendag wordt georganiseerd door Joke van der Pol, voormalig beheerster van dorpshuis De Stove, samen met Cor Grijs van 't Packhuys.
1 dag geledenTHOLEN - Ada Pérez en Tim Veldman zullen op zaterdag 11 juli om 15.30 uur de bezoekers laten dromen over Europa. In het oude stadhuis van Tholen spelen zij op flauto traverso en clavecimbel muziek van de Italiaan Locatelli, de Duitser Telemann, de Brit Purcell en de Fransman Hotteterre.
2 dagen geleden