Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterschap presenteert begroting 2024

Waterschap presenteert begroting 2024

MIDDELBURG - Waterschap Scheldstromen presenteert binnenkort de begroting voor 2024. Volgend jaar investeert het waterschap netto bijna 51,5 miljoen euro in een veiliger en leefbaarder Zeeland. Als gevolg van subsidies van het Rijk en andere partijen komt daar een bedrag van ruim 43 miljoen euro bovenop. Hiermee wordt in 2024 in totaal 94,6 miljoen euro geïnvesteerd. Tegelijkertijd is de inflatie nog steeds hoog en wil het waterschap de Zeeuwse burger niet op kosten jagen. De stijging van de waterschapslasten blijft beperkt tot 6% in 2024.  Voorbeelden van investeringen zijn de dijkversterkingsprojecten Hansweert en Sint-Annaland (43,8 miljoen euro). Daarnaast wordt er 29,8 miljoen euro uitgetrokken voor lopende investeringsprojecten, zoals gemaal De Poel en het aan te leggen vrij liggende fietspad aan de Roterijdijk (Dreischor). Ook wordt er 20,9 miljoen euro geïnvesteerd in nieuwe projecten, zoals het uitvoeren van baggerwerkzaamheden en wegreconstructies, de aanleg van natuurvriendelijke oevers en de renovatie van rioolgemalen en persleidingen.Slimme keuzesPortefeuillehouder Financiën, Carla Michielsen: “Dit is de eerste begroting van het nieuwe dagelijks bestuur. Bij het opstellen daarvan wilden we de burger zoveel mogelijk ontzien. Tegelijkertijd willen we onze dijken, wegen, rioolwaterzuiveringen en andere objecten in goede staat houden. Om te voorkomen dat we de rekening van het onderhoud naar de toekomst moeten doorschuiven. We zijn erin geslaagd om een balans te vinden tussen aan de ene kant investeringen en het reguliere werk en aan de andere kant de stijging van de waterschapslasten binnen de perken te houden. We zien gelukkig dat de inflatie aan het dalen is, maar nog wel op een hoog niveau is. Dit vraagt om het maken van slimme keuzes in wat we wel en niet doen. Met deze begroting varen we een realistische en ook voor de toekomst betaalbare koers.”Hoge drukOm toekomstige tariefstijgingen van de waterschapsbelastingen te matigen is het waterschap voorzichtig begonnen om de financiële reserves in te zetten. Deze voorzichtigheid komt voort uit het feit dat er volgend jaar een nieuw energiecontract afgesloten moet worden. Naar verwachting zullen de energiekosten hierdoor fors toenemen. Een ander punt van aandacht is de toekomstige financiering van de dijkversterkingsprojecten. Deze zijn voor de veiligheid van alle Zeeuwen noodzakelijk. Gezien de grote lengte aan primaire waterkeringen en het geringe inwoneraantal van Zeeland, legt dit een onevenredig hoge druk op de tarieven van de waterschapsbelastingen.

Meer uit Beveland

Herdenking Slag om de Schelde

's GRAVENPOLDER - Op donderdag 6 november vindt in 's-Gravenpolder de jaarlijkse herdenking van de Slag om de Schelde plaats.

1 uur geleden
Opening christelijk kindcentrum De Wingerd

GOES - Op woensdag 5 november wordt het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) De Wingerd officieel geopend aan de Hilleweg 3 in Goes. Wethouder Stan Meulblok verricht om 11.45 uur de openingshandeling. Het kindcentrum is een samenwerking tussen basisschool De Wingerd en kinderopvangorganisatie Gloed, en biedt opvang en onderwijs aan kinderen van 0 tot 13 jaar.

16 uur geleden
Sinterklaas komt naar Goes!

GOES - Heb jij het al gehoord? Op zaterdag 22 november komt Sinterklaas weer aan in Goes! De goedheiligman meert rond 13.00 uur aan in de stadshaven, waar hij op de historische kade feestelijk wordt verwelkomd door de Kinderburgemeester. Daarna trekt de Sint samen met zijn vrolijke Pieten, muziek en héél veel pepernoten door de binnenstad.

21 uur geleden
Fabian Franse uit Kloetinge is Salvagecoördinator: ‘Hulp als het het hardst nodig is’

"Op het moment dat alles onzeker is, geef ik mensen duidelijkheid; dat is wat ze het meest nodig hebben." Fabian Franse (46) uit Kloetinge werkt sinds 2007 als Salvagecoördinator in Zuidwest-Nederland. Wanneer de brandweer uitrukt naar een brand, begint voor bewoners of ondernemers vaak een lange nasleep. Nog vóór de verzekeraar arriveert, biedt Franse als Salvagecoördinator eerste hulp en helpt hij gedupeerden hun situatie weer op orde te krijgen.

1 dag geleden
Brand bij muziekwinkel Bax in Goes

GOES - In de nacht van maandag op dinsdag is er brand uitgebroken bij muziekwinkel Bax in Goes. De brand ontstond rond 00.15 uur in een heftruck binnen het pand aan de Olympiastraat.

1 dag geleden
Gloednieuwe Oosterscheldepadgids gepresenteerd

GOES - Op 31 oktober 2025 ontving burgemeester Cees van den Bos in 't Sas de vernieuwde wandelgids van het Oosterscheldepad. 

1 dag geleden
Wie wordt de nieuwe kinderburgemeester van Noord-Beveland?

NOORD-BEVELAND - De strijd om het kinderburgemeesterschap van Noord-Beveland is dit jaar spannender dan ooit. Waar in andere jaren zes of zeven kinderen meededen, zijn er dit keer twee kanshebbers: Livia Straub (11) uit Colijnsplaat en Benjamin Besems (11) uit Kamperland. Wie van hen de nieuwe kinderburgemeester wordt, blijft nog even geheim tot 17 november.

1 dag geleden