Waterschap Limburg ontkent manipuleren verslagen watersnoodramp
ROERMOND (ANP) - Waterschap Limburg ontkent willens en wetens verslagen van intern crisisberaad over de watersnoodramp in juli 2021 gemanipuleerd te hebben. Dagblad de Limburger had die verslagen opgevraagd en schreef vrijdag dat gevoelige passages geschrapt of herschreven zouden zijn voordat ze aan krant werden verstrekt.
Maar volgens het schap moest alleen privacygevoelige informatie worden verwijderd in verband met de privacyregels. Een medewerker zou die opdracht te ruim hebben uitgevoerd en verslagen hebben opgeschoond. Dijkgraaf Patrick van der Broeck en directeur Erik Keulers van het schap zeggen in een reactie de gang van zaken te betreuren, maar stellen dat er van bewuste opzet geen sprake was. Beiden beloven beterschap voor een volgende keer.
Het crisisteam van het schap bestaat uit bestuurders en ambtenaren. Dit Waterschapsbeleidsteam kwam tijdens de watersnood in juli meermalen per dag bijeen. Volgens De Limburger wijken de verstrekte verslagen op tientallen punten af van de originelen, waarop de krant de hand wist te leggen.
Gevoelige passages
Volgens de krant zijn in de documenten meerdere gevoelige passages geschrapt die niet weggelaten hadden mogen worden. "Een enkele keer werd een passage aangepast of een verzachtend woord toegevoegd. Het ging daarbij om zinnen waarin werd geconstateerd dat waterkeringen niet hoog genoeg waren, maatregelen waren ‘gemist’ of ontvangen kritiek op dijkgraaf Patrick van der Broeck werd gemeld."
De krant kwam de aanpassingen op het spoor tijdens een onderzoek naar wat er mis ging tijdens de watersnood van vorige zomer. Uit het onderzoek van de Limburger blijkt dat beslissingen te stroperig en langzaam genomen werden omdat alles via een centraal beraad van burgemeesters en via de waarnemend voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Limburg moest gaan, burgemeester Hans Verheijen van Sittard-Geleen.
Toen in Valkenburg een brug werd meegesleurd door de kolkende Geul, vroeg de burgemeester acuut om een nieuwe brug om de hulpverleners doorgang te kunnen bieden. Die kwam pas na vier dagen. Ook zag een niet bevoegde wethouder zich gedwongen te beslissen tot aanleg van nooddijken in Haelen en Horn, omdat zijn burgemeester in overleg zat bij de Veiligheidsregio Limburg-Noord.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
7 uur geleden