Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

Frankrijk neemt 70.000 aangiften kindermisbruik onder de loep

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.

Darmanin zegt het spoedonderzoek eigenhandig te overzien en "niet op vakantie te zullen gaan" voor hij alle verantwoordelijke officieren van justitie persoonlijk heeft gesproken.

De moord op het 11-jarige meisje, dat donderdag werd aangetroffen in een silo in het departement Gers, maakt in Frankrijk veel los. Tegen de 41-jarige verdachte, de vader van een vriendinnetje van het slachtoffer, waren meerdere aangiften gedaan om misbruik van minderjarigen. Een van die zaken dateerde van maanden geleden, maar de verdachte was nog niet verhoord.

Darmanin bood vrijdag tegenover TF1 "uit naam van justitie" al zijn excuses aan. "We hebben gefaald", zei hij.

Meer uit Buitenland

Vooralsnog geen aanwijzing voor opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.

6 uur geleden
Tienduizenden Duitsers demonstreren tegen verkiezingswinst AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Bijna een week na de historische verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt namen tienduizenden mensen zaterdag deel aan demonstraties tegen radicaal-rechts extremisme. In onder meer Düsseldorf, Hamburg en Berlijn waren grote bijeenkomsten.

7 uur geleden
Kremlin sluit ontmoeting Poetin en Zelensky bij G20-top uit

NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Kremlin sluit een ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens de G20-top in Miami uit. "Het is onmogelijk", zei een woordvoerder van het Kremlin tegen het Franse persbureau AFP in New Delhi, waar een top van de BRICS-landen plaatsvindt. BRICS is een samenwerkingsverband van elf landen.

8 uur geleden
Jongste koning ter wereld begraven in Oeganda, strijd om opvolger

KAMPALA (ANP/DPA) - In Oeganda is koning Oyo Nyimba Kabamba Iguru Rukidi IV van het koninkrijk Toro begraven. Duizenden mensen kwamen op de uitvaart af om afscheid te nemen van de monarch die vorige maand op slechts 34-jarige leeftijd overleed aan kanker. Inmiddels is er een strijd om de troonopvolging losgebarsten.

9 uur geleden
Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

11 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

11 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

13 uur geleden