Waterschap bouwt nieuw gemaal aan Zoetendijk in Oud-Vossemeer
OUD-VOSSEMEER - Aan de Zoetendijk in Oud-Vossemeer wordt een nieuw gemaal gebouwd. Dat heeft waterschap Scheldestromen bekend gemaakt. Ook in Philippine wordt een nieuw gemaal gebouwd. Hiervoor wordt 5,5 miljoen euro uitgetrokken.
Aan de Zoetendijk in Oud-Vossemeer wordt een nieuw gemaal gebouwd. De waterlopen naar het gemaal toe worden verbreed, de oevers er omheen worden hersteld en er worden twee duikers onderdoor de Zoetendijk geperst. De komst van het nieuwe gemaal moet het gemaal aan de Kadijk in Poortvliet ontlasten. “Dat gemaal krijgt nu te veel water te verwerken, waardoor het water op lage percelen in de Weihoek niet snel genoeg kan worden afgevoerd”, aldus het waterschap. De kosten voor het project bedragen ongeveer 3,2 miljoen euro.
De gemalen worden gebouwd om het watersysteem toekomstbestendig te maken. “Hiermee verbetert de afvoer van water in extreme situaties Waterbeheer 21e eeuw het peilbeheer onder dagelijkse omstandigheden, Gewenst Grond- en Oppervlaktewater Regime en het draagt bij aan de doelen van schoon water in de Kaderrichtlijn Water.” Vanuit de tijdelijke impulsregeling klimaatadaptatie wordt voor beide gemalen een bijdrage van 1.278.000 euro voorzien. Na goedkeuring van de algemene vergadering worden beide projecten aanbesteed. Volgens planning start de bouw van beide gemalen in het voorjaar van 2024.
Philippine
Ook aan de Spanjaardsweg in Philippine wordt een nieuw gemaal gebouwd. In het project wordt ook een koppeling met de Angelinapolder voorzien en worden enkele nabijgelegen waterlopen verruimd. Door de maatregelen kan de aanvoer van zoet water gehandhaafd blijven. De kosten van het project zijn geraamd op ongeveer 2,3 miljoen euro.
Meer uit Tholen
OUD-VOSSEMEER - Kickbokser Rico Verhoeven heeft tijdens een reis door Egypte een emotioneel eerbetoon gebracht aan zijn moeder, die begin februari overleed. De sporter bezocht plekken waar zijn moeder ruim 33 jaar geleden ook foto's maakte en recreëerde die beelden nu zelf. Verhoeven groeide de eerste zes jaar van zijn leven op bij zijn moeder in Oud-Vossemeer, voordat hij bij zijn vader Jos in Tholen ging wonen.
8 uur geledenSINT-ANNALAND - Al 95 jaar vormt het groen-wit van WHS de vertrouwde basis voor voetbalminnend Stalland. Een feestje wat dan ook niet onopgemerkt voorbij kon gaan. Met een internationaal U11-toernooi, walking football en een afsluitende feestavond was het drie dagen één groot feest op sportpark De Waaije. "Niet enkel een terugblik op het verleden, maar vooral vooruitkijken en ruimte bieden voor de jongere generatie", zo vertelt penningmeester Peter Wielaard.
11 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSCHERPENISSE/SINT-MAARTENSDIJK/SINT PHILIPSLAND - In drie dorpen van de gemeente Tholen start op maandag 18 mei de avondvierdaagse. Wandelaars kunnen in al deze dorpen kiezen uit drie verschillende afstanden.
2 dagen geledenTHOLEN - Van 6 tot en met 12 september is de landelijke collecteweek van het Prinses Beatrix Spierfonds. In deze week zetten mensen in heel Nederland zich in voor de strijd tegen spierziekten. Ook in Tholen zoekt het Spierfonds extra hulp. Wil jij een paar uurtjes iets betekenen voor een ander? Meld je dan aan als collectant.
3 dagen geledenTHOLEN - De gemeente Tholen voert nieuw beleid in voor bijdragen aan jubilea van vrijwilligersorganisaties. Het college van burgemeester en wethouders wil daarmee voor meer duidelijkheid en een vaste werkwijze zorgen.
3 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Donderdagochtend zijn de hulpdiensten opgeroepen voor een melding van een voertuig te water langs de Stavenisseweg (N286). Ter plaatse troffen zij een auto aan die op de kop in een droge sloot lag.
4 dagen geleden