Waterschap begint met maaien van wegbermen
Waterschap Scheldestromen begint deze maand met het maaien van delen van de wegbermen in Zeeland voor goed overzicht voor verkeersdeelnemers.
Een wegbeheerder heeft een wettelijke verantwoordelijkheid om te zorgen voor verkeersveilige wegen. ‘Bij veilige wegen horen voldoende uitwijkmogelijkheden en goed overzicht’, legt een woordvoerder van het waterschap uit. ‘Om waterschapswegen veilig te houden, is het noodzakelijk om de bermen te maaien. Het waterschap houdt rekening met de natuur en weegt zorgvuldig af of er gemaaid kan worden.’
De eerste maaironde die noodzakelijk is om de verkeersveiligheid te waarborgen, vindt plaats tijdens het broedseizoen. ‘Maaien tijdens het broedseizoen is alleen toegestaan als er zwaarwegende, maatschappelijke belangen zijn. Verkeersveiligheid is zo’n belang. Om verkeersdeelnemers een zo veilig mogelijke omgeving te bieden, is het van belang om al vroeg in het seizoen te starten met de werkzaamheden. Daarbij houdt het waterschap met z’n maaiwijze rekening met de natuur.’
In het voorjaar maait het waterschap de bermen tot een breedte van maximaal twee meter om uitwijkmogelijkheden te behouden en daarmee ongevallen te voorkomen. ‘Binnen deze strook nestelen vrijwel geen vogels, omdat deze strook door verstoring van het verkeer minder geschikt is als broedgebied. Ook is deze strook minder geschikt als leefgebied voor beschermde en waardevolle plantensoorten. Als er ongewenste planten groeien, zoals reuzenberenklauw of akkerdistel, maait het waterschap een breder deel. Om te voldoen aan de provinciale distelverordening, worden akkerdistels ook buiten de maairondes aangepakt. In die gevallen worden niet complete bermen gemaaid, maar wordt alleen de distelhaard aangepakt. Gevaarlijke kruispunten en onoverzichtelijke bochten worden breder gemaaid om te voorkomen dat hoog gras het zicht van verkeersdeelnemers belemmert. Als breder dan de eerste twee meter van de berm maaien noodzakelijk is, worden bermen gecontroleerd op broedende vogels en/of waardevolle plantensoorten.’
Informatie over andere maaiwerkzaamheden die het waterschap uitvoert, hoe het rekening houdt met de natuur en op welke manier het volgend jaar wil kijken naar mogelijkheden om anders te maaien voor een betere biodiversiteit is terug te vinden op: www.scheldestromen.nl/maaien.
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE- De Zonnebloemafdeling Goes-Kapelle organiseert op zaterdag 22 november een optreden van het accordeonorkest Accordeola in het Heer Hendrikhuis aan de Te Werfstraat 18.
4 dagen geledenYERSEKE - Ondanks het eerdere besluit om de officiële intocht van Sinterklaas af te gelasten, heeft Sinterklaas zaterdag toch voet aan wal gezet in Yerseke. De Sint kwam met zwart geschminkte Pieten, een onderwerp dat al langere tijd tot discussie leidt. Actievoerders waren niet aanwezig, waardoor de alternatieve intocht rustig verliep.
4 dagen geledenHANSWEERT - Sinterklaas en zijn pieten staan te trappelen om voet aan wal te zetten in Hansweert. Ze hebben goed nieuws: de pakjesboot ligt op koers en Sint en zijn pieten hopen zondag 16 november rond 14.30 uur te arriveren in de buitenhaven bij de steiger van het fiets-voetveer. Muziekvereniging EMM/ Scheldegalm zal het gezelschap verwelkomen met de bekende sinterklaas-meezingers.
6 dagen geledenKrabbendijke - Het voormalig veilingterrein in Krabbendijke krijgt een nieuwe invulling. De gemeenteraad heeft duidelijke kaders vastgesteld voor de inrichting van het terrein, dat een groene ontmoetingsplek voor het dorp moet worden.
6 dagen geledenYERSEKE - De gemeente Reimerswaal bereidt zich voor op een aangekondigde demonstratie tijdens de sinterklaasintocht in Yerseke, komende zaterdag 15 november.
6 dagen geledenKAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer.
1 week geledenWaarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.
1 week geleden