Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Waterplezier op en rond Tholen: op de rondvaartboot!

Waterplezier op en rond Tholen: op de rondvaartboot!

THOLEN - Waterplezier op en rond Tholen. Het kan op zoveel verschillende manieren. Neem bijvoorbeeld suppen! Erik Scherpenisse maakte van zijn hobby zijn beroep en startte Catalina Sup waar hij sup-boards verhuurt en sup-les geeft. Wie zelf niet zo sportief is, maar wel lekker wil genieten van het water, kan op Tholen zijn hart ophalen tijdens een rondvaart. Coby Hoogstad, eigenaar van Frisia Rondvaarten, ziet mensen dagelijks genieten van al het mooi op en rond het Thoolse water.

“Tholen en omstreken is echt een schitterend gebied om rond te varen”, zo weet Coby als geen ander. “Mensen kunnen of willen nu niet naar het buitenland op vakantie en gaan nu op ontdekking in eigen land. Ze ervaren bij ons hoe mooi Zeeland is. Dagelijks hoor ik verbaasde reacties van mensen over hoe prachtig het hier is. Neem bijvoorbeeld de zeehondensafari. Met de rondvaartboot varen we naar de zandbanken waar de zeehondjes te bezichtigen zijn. Of neem de bruinvissen, die leuke mini-dolfijntjes, die kun je onderweg ook gewoon tegenkomen. Mensen denken altijd dat je dit soort dieren niet in Nederland of hooguit op het wad ziet liggen. Ook hebben we de fietsveerdienst. Zo kunnen mensen lekker een dagje fietsen op Gorishoek en aan het einde van de middag pakken ze de boot weer terug. En vanmorgen had ik nog mensen die in Zierikzee gaan shoppen en lunchen en straks weer de boot terug pakken.” Zelf houdt Coby ook erg van het water. Tussen zes en acht in de ochtend werkt ze de administratie en reserveringen bij, daarna werkt ze hard om heel veel toeristen te laten genieten van de schoonheid van de wateren rond Tholen. “Een dagje uit op het water voelt echt als vakantie”, besluit ze. 

Meer uit Tholen

Inwoners geven leefbaarheid in hun eigen kern gemiddeld een ruime voldoende

THOLEN - De gemiddelde Tholenaar had in 2024 een positief beeld van de leefbaarheid in de gemeente. Inwoners geven hun eigen kern gemiddeld een 7,4, zo blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen en woningcorporatie Stadlander.

6 uur geleden
Tachtig nesten van Aziatische hoornaars verwijderd door gemeente

THOLEN - Het actieve seizoen van de Aziatische hoornaar loopt ten einde en dat betekent ook dat de gemeente vanaf 15 november geen nesten meer verwijderd. De insecten bereiden zich voor op de winter, waarin de werksters en het volk afsterven. Wel blijft het volgens de gemeente belangrijk om nesten te melden via de BuitenBeter-app. Zo kunnen ze een inschatting maken van het aantal te verwachten nesten in 2026.

10 uur geleden
Voorstraat tien weken dicht voor impuls als dorpshart en toeristische hotspot

SINT-ANNALAND - De Voorstraat in Sint-Annaland gaat vanaf maandag tien weken dicht voor werkzaamheden aan de stoepen. Hierdoor is de straat helemaal afgesloten voor verkeer. De woningen, ondernemingen en winkels blijven bereikbaar voor fietsers en voetgangers. Het overige verkeer wordt omgeleid via de Weststraat.

14 uur geleden
Intocht 2025: Sinterklaas komt zaterdag ook aan in Stalland en Scherpenisse

SCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - Naast Tholen brengt Sinterklaas zaterdag ook een bezoek aan andere plaatsen. Zo arriveert hij net als voorgaande jaren met de pakjesboot in de haven van Sint-Annaland. Na zijn aankomst maakt hij nog een rondgang door het dorp, waarna het feest bij De Wellevaete verdergaat. Ook in Scherpenisse is er reden voor feest, want daar komt de Sint aan op de Hoge Markt.

1 dag geleden
Jaap Hage en Corniel van Leeuwen voeren kieslijst ChristenUnie Tholen opnieuw aan

THOLEN - Leden van de Thoolse ChristenUnie hebben unaniem ingestemd met de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. Fractievoorzitter Jaap Hage en wethouder Corniel van Leeuwen voeren het team opnieuw aan. Tegelijkertijd is er ook een nieuw bestuur gekozen.

1 dag geleden
Auto volledig uitgebrand in Tholen, brandweer voorkomt overslag op schuur

THOLEN - Aan de Oudelandsedijk in Tholen is afgelopen nacht een auto volledig in vlammen opgegaan. Het voertuig stond geparkeerd vlakbij een schuur, maar dankzij de snelle inzet van de brandweer kon worden voorkomen dat het vuur oversloeg. Over de oorzaak van de brand is niets bekendgemaakt.

1 dag geleden
Pleidooi voor veilige afscheiding tussen speeltuin Sint Philipsland en rijksweg

SINT PHILIPSLAND - Bewoners maken zich zorgen over de veiligheid bij het vernieuwde speeltuintje aan de Deensestraat in Sint Philipsland. Jonge kinderen zouden regelmatig naast het terrein in de berm van de rijksweg spelen, waar auto's met zestig kilometer per uur voorbijrazen. Soms proberen ze zelfs de weg over te steken. Dat zou regelmatig tot onveilige situaties leiden.

1 dag geleden