Waterplezier op en rond Tholen: op de rondvaartboot!
THOLEN - Waterplezier op en rond Tholen. Het kan op zoveel verschillende manieren. Neem bijvoorbeeld suppen! Erik Scherpenisse maakte van zijn hobby zijn beroep en startte Catalina Sup waar hij sup-boards verhuurt en sup-les geeft. Wie zelf niet zo sportief is, maar wel lekker wil genieten van het water, kan op Tholen zijn hart ophalen tijdens een rondvaart. Coby Hoogstad, eigenaar van Frisia Rondvaarten, ziet mensen dagelijks genieten van al het mooi op en rond het Thoolse water.
“Tholen en omstreken is echt een schitterend gebied om rond te varen”, zo weet Coby als geen ander. “Mensen kunnen of willen nu niet naar het buitenland op vakantie en gaan nu op ontdekking in eigen land. Ze ervaren bij ons hoe mooi Zeeland is. Dagelijks hoor ik verbaasde reacties van mensen over hoe prachtig het hier is. Neem bijvoorbeeld de zeehondensafari. Met de rondvaartboot varen we naar de zandbanken waar de zeehondjes te bezichtigen zijn. Of neem de bruinvissen, die leuke mini-dolfijntjes, die kun je onderweg ook gewoon tegenkomen. Mensen denken altijd dat je dit soort dieren niet in Nederland of hooguit op het wad ziet liggen. Ook hebben we de fietsveerdienst. Zo kunnen mensen lekker een dagje fietsen op Gorishoek en aan het einde van de middag pakken ze de boot weer terug. En vanmorgen had ik nog mensen die in Zierikzee gaan shoppen en lunchen en straks weer de boot terug pakken.” Zelf houdt Coby ook erg van het water. Tussen zes en acht in de ochtend werkt ze de administratie en reserveringen bij, daarna werkt ze hard om heel veel toeristen te laten genieten van de schoonheid van de wateren rond Tholen. “Een dagje uit op het water voelt echt als vakantie”, besluit ze.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zaterdagmiddag een brand geblust die woedde in een bijgebouw aan de Zuiddijk in Sint Philipsland.
8 uur geledenTHOLEN - Ondernemers uit de gemeente Tholen zijn dinsdag 17 november welkom op de Thoolse Ondernemersavond 2026 in het gemeentehuis in Tholen. Het thema is toekomstbestendige economie en strategische bedrijfsvoering. De toegang is gratis.
11 uur geledenTHOLEN - Wat in de jaren tachtig begon als een zakelijke bedrijvenbeurs, groeide uit tot het grootste gratis netwerkevenement van Zeeland. Tijdens Contacta, op 3, 4 en 5 november in de Zeelandhallen in Goes, komen ook dit jaar weer duizenden ondernemers, bestuurders, studenten en organisaties samen. ''Niet alleen om rondjes te lopen,'' benadrukt organisator Perry Kentin, ''maar om kennis uit te wisselen, contacten te leggen en zaken te doen.'' Met het thema 'Think Global, Act Local' wil de organisatie dit jaar onderstrepen hoe belangrijk regionale samenwerking is.
14 uur geledenTHOLEN - Het Thools Mannen Ensemble verzorgt zaterdag 24 oktober het laatste zomerconcert van 2026 in de RK kerk in Tholen. Het concert begint om 14.30 uur en bevat een mix van klassieke en christelijke nummers.
1 dag geledenTHOLEN - Een crowdfundingsactie moet kapperszaak The Saloon in Tholen helpen na de tweede vernieling in korte tijd. Een steunbetuiger zamelt geld in voor eigenaar Karzan Karim.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wat begon met een haas in het dorpswapen van Sint-Maartensdijk, groeide uit tot een reeks vrolijke verhalen en avonturen. Dolores Bijl uit Sint-Maartensdijk brengt haar tweede kinderboek uit. Het nieuwe boek, Het raadsel van de waterpomp, speelt zich af in het Smerdiek van 1791.
1 dag geledenZEELAND - Er is een storm onderweg naar Nederland. De storm heeft de naam Austen gekregen. Zowel zware windstoten als overvloedige regenval kunnen overlast veroorzaken.
2 dagen geleden