Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wateroverlast op diverse plekken in het land door zware regenval

Wateroverlast op diverse plekken in het land door zware regenval

DEN HAAG (ANP) - Op diverse plekken in Nederland heeft hevige regenval voor veel wateroverlast gezorgd. De brandweer schoot zondag in verschillende plaatsen te hulp.

Zo kwamen er bij de meldkamer van de hulpdiensten in Friesland veel meldingen binnen van wateroverlast. De toegangswegen naar het Friese Woudsend werden zelfs afgezet en bij een aantal woningen en bedrijven stond het water binnen, aldus de brandweer. Een zeilschool in het dorp werd korte tijd ontruimd. Aan het einde van de middag waren de wegen weer toegankelijk en was de situatie in het dorp onder controle.

Ook in de provincie Utrecht was sprake van wateroverlast. De brandweer kreeg daarover vijftien meldingen binnen, voornamelijk uit Amersfoort en Bilthoven. In Bilthoven was een enorme hoosbui de veroorzaker, liet de gemeente De Bilt zondagmiddag weten. Ook hier zakte het water aan het eind van de middag weer. In Zuid-Holland kwamen er meldingen binnen uit onder meer Den Haag en Voorschoten. De brandweer schoot daar, net als in de provincie Utrecht, te hulp.

Op de A20 bij Rotterdam gold een snelheidsbeperking omdat er water op de weg lag, bevestigde de ANWB na berichtgeving van het AD. Op dezelfde snelweg in de buurt van Rotterdam was een ongeluk gebeurd dat mogelijk werd veroorzaakt door de wateroverlast, zei een woordvoerder.

Het KNMI had zondagochtend code geel uitgeroepen voor Noord-Holland, Friesland, Drenthe en Groningen omdat daar plaatselijk erg veel regen kon vallen. Rond 15.15 uur had het KNMI alle waarschuwingen weer afgeschaald naar groen.

Meer uit Binnenland

Politie onderzoekt schietincident en explosie in Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - De politie onderzoekt een schietincident dat in de nacht van woensdag op donderdag zou hebben plaatsgevonden op de Breeakkers in de wijk Empel in Den Bosch. Dat zei de politie op X.

3 uur geleden
Haaksbergse raad stemt in met criteria asielopvang na referendum

HAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.

8 uur geleden
Ook in Roermond gedetineerde ontsnapt, is nog voortvluchtig

ROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.

9 uur geleden
Niet heel Gorinchem hoeft bij eventuele herstemming naar stembus

DEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.

12 uur geleden
Vijfde verdachte explosie synagoge ook vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.

12 uur geleden
COA krijgt eerste dwangsom voor asielopvang Hardenberg

HARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.

13 uur geleden
Vijf jaar cel en tbs voor verkrachting en bedreigen ex-partners

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.

15 uur geleden