Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wat doet Erik van Muiswinkel in Tholen?

Wat doet Erik van Muiswinkel in Tholen?

THOLEN - Een cameraploeg met daarbij kleinkunstenaar, acteur, zanger én televisiepresentator Erik van Muiswinkel struinde afgelopen woensdag door de straten van Tholen. Van Muiswinkel kwam naar de gemeente Tholen voor opnames van het televisieprogramma Verborgen Verleden. 

Een van zijn voorouders, Hubertus de Wilde, is in 1853 geboren in Tholen. De uitzending staat gepland voor het seizoen dat uitgezonden wordt in de winter 2019/2020. Erik van Muiswinkel is daarmee de derde BN'er in korte tijd die Tholen bezoekt om zijn of haar familiegeschiedenis uit te pluizen.

In januari van dit jaar leidde de zoektocht van Victor Middelkoop, beter bekend als televisiegoochelaar Victor Mids, hem naar Tholen. In het oude stadhuis aan de Hoogstraat in Tholen werd Victor ontvangen door Kees Slager, die hem meenam in de geschiedenis van zijn voorvader van moeders kant Adriaan Kasper. Deze Adriaan werd in 1811 geboren in Tholen, maar werd op heel jonge leeftijd al wees door het overlijden van zijn beide ouders en als gevolg daarvan is hij opgenomen in het weeshuis alhier. Wat er verder is gebeurd met deze voorvader is te zien in de uitzending van Verborgen Verleden op 28 februari a.s. op NPO 2 om 20.25 uur.

In september 2018 speelde Tholen ook al een rol in het televisieprogramma. Toen kwam cabaretière, zangeres en actrice Karin Bloemen via haar zoektocht in de gemeente Tholen terecht. Deze uitzending is terug te zien via NPO Start. 

Meer uit Tholen

Staking streekvervoer: bussen blijven donderdag opnieuw staan

ZEELAND - Werknemers in het streekvervoer leggen donderdag 22 oktober opnieuw het werk neer. Vakbond FNV heeft de staking aangekondigd vanwege de vastgelopen cao-onderhandelingen. De bond wil dat werkgevers afzien van verslechteringen van de arbeidsvoorwaarden.

9 uur geleden
Hospice Calando uit Middelharnis stelt zich voor aan de Thoolse bevolking

[Advertorial] MIDDELHARNIS/THOLEN - Ruim twee jaar na de opening van de nieuwbouw van Hospice Calando uit Middelharnis is het moment daar dat het hospice zich nader introduceert bij de Thoolse bevolking. Ook op Tholen is er namelijk sprake van een toenemende vraag naar palliatieve zorg, en Hospice Calando wil er ook zijn voor de mensen uit Tholen en omgeving.

11 uur geleden
Sint-Maartensdijk haalt honderden euro’s op voor dieren in nood

SINT-MAARTENSDIJK - De jaarlijkse collecteweek van de Dierenbescherming heeft dit jaar in Sint-Maartensdijk 615,71 euro opgebracht. De organisatie bedankt alle vrijwilligers en donateurs voor hun inzet en gift.

15 uur geleden
Gemeente koopt oude brandweerauto Sint-Annaland en schenkt hem aan Oekraïne

SINT-ANNALAND - De gemeente Tholen koopt de oude brandweerauto van het korps Sint-Annaland voor 10.000 euro van de Veiligheidsregio Zeeland en schenkt de wagen aan Oekraïne. De gemeenteraad nam het voorstel donderdag 15 oktober aan.

1 dag geleden
Fanfare Accelerando wint 5.000 euro en start blazersklas voor aspiranten

SINT-ANNALAND - Mooi nieuws voor Koninklijke Fanfare Accelerando. De muziekvereniging uit Sint-Annaland is uitgeroepen tot Club van de Week en krijgt 5.000 euro van de VriendenLoterij. Met het geld start de vereniging een blazersklas voor aspirant-leden.

1 dag geleden
Vrouwen op Tholen in het zonnetje gezet tijdens verwendag van Raad en Daad

SINT-MAARTENSDIJK - Even alle zorgen vergeten, genieten van persoonlijke aandacht en heerlijk verwend worden. Dat was het doel van de speciale verwendag 'Vrouwen voor Vrouwen', die vrijdag 9 oktober werd georganiseerd door Raad en Daad, onderdeel van het Leger des Heils op Tholen. Het werd een hartverwarmende ochtend vol ontspanning, gezelligheid en bijzondere ontmoetingen.

1 dag geleden
Dameskoor Kir Royal viert 20-jarig bestaan met feestelijke jubileumdag

SINT-ANNALAND - Dameszangvereniging Kir Royal viert op zaterdag 31 oktober haar 20-jarig bestaan met een feestelijke jubileumdag in Loods 20E. Een bijzondere mijlpaal waar huidige leden, oud-leden, familie, vrienden en andere muziekliefhebbers samen bij stil zullen staan.

2 dagen geleden