Wat doet Erik van Muiswinkel in Tholen?
THOLEN - Een cameraploeg met daarbij kleinkunstenaar, acteur, zanger én televisiepresentator Erik van Muiswinkel struinde afgelopen woensdag door de straten van Tholen. Van Muiswinkel kwam naar de gemeente Tholen voor opnames van het televisieprogramma Verborgen Verleden.
Een van zijn voorouders, Hubertus de Wilde, is in 1853 geboren in Tholen. De uitzending staat gepland voor het seizoen dat uitgezonden wordt in de winter 2019/2020. Erik van Muiswinkel is daarmee de derde BN'er in korte tijd die Tholen bezoekt om zijn of haar familiegeschiedenis uit te pluizen.
In januari van dit jaar leidde de zoektocht van Victor Middelkoop, beter bekend als televisiegoochelaar Victor Mids, hem naar Tholen. In het oude stadhuis aan de Hoogstraat in Tholen werd Victor ontvangen door Kees Slager, die hem meenam in de geschiedenis van zijn voorvader van moeders kant Adriaan Kasper. Deze Adriaan werd in 1811 geboren in Tholen, maar werd op heel jonge leeftijd al wees door het overlijden van zijn beide ouders en als gevolg daarvan is hij opgenomen in het weeshuis alhier. Wat er verder is gebeurd met deze voorvader is te zien in de uitzending van Verborgen Verleden op 28 februari a.s. op NPO 2 om 20.25 uur.
In september 2018 speelde Tholen ook al een rol in het televisieprogramma. Toen kwam cabaretière, zangeres en actrice Karin Bloemen via haar zoektocht in de gemeente Tholen terecht. Deze uitzending is terug te zien via NPO Start.
Meer uit Tholen
THOLEN - Een 28-jarige man uit Middelburg heeft vorige week in hoger beroep een lagere straf gekregen voor meerdere woninginbraken in Zeeland, waaronder in Tholen. Het gerechtshof heeft zijn celstraf verlaagd naar de tijd die hij in Nederland al heeft vastgezeten. De reden daarvoor is dat de man in Italië is veroordeeld tot 21 jaar cel voor een dodelijke brand in Milaan in september 2024. Daarbij kwamen drie mensen om het leven.
3 uur geledenTHOLEN - Luitiste Ciska Mertens geeft zaterdag 1 augustus om 15.30 uur een recital op de barokluit in het oude stadhuis van Tholen. Op uitnodiging van de Stichting Anthonie Keldermans Concerten besteedt zij in de Vierschaar aandacht aan een repertoire uit de 18e eeuw.
7 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Kermisliefhebbers kunnen vanaf deze woensdag weer terecht in Sint-Maartensdijk. Op de Haven is vier dagen lang van alles te beleven met verschillende attracties en kramen.
1 dag geledenTHOLEN - Wie deze zomer een bezoek brengt aan een strandje of duikplek op Tholen, kan op negen plekken gebruikmaken van nieuwe mobiele toiletten. De toiletten hebben een opvallend uiterlijk en via een QR-code kunnen bezoekers meer ontdekken over de omgeving.
1 dag geledenTHOLEN - Nu de zomervakantie officieel is aangebroken, is het voor veel jongeren de vraag wat ze met al die extra vrije tijd moeten. Waar de een geen moeite heeft om zichzelf te vermaken, missen anderen de structuur en vrienden van school. Al meer dan 25 jaar is Athletes in Action (AiA) in de eerste week van de zomervakantie een betekenisvolle invulling van al die extra vrije tijd. Naast sport- en spel biedt het project jongeren de ruimte om met elkaar het gesprek aan te gaan over het christelijk geloof. Met op de afsluitende dag een kleine honderd jongeren op de Oesterputten mag de organisatie terugkijken op wederom een geslaagde editie.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND - De brandweer van Sint Philipsland is in de nacht van zaterdag op zondag uitgerukt voor twee buitenbranden vlak na elkaar. De oorzaak van de branden is niet bekend.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden