Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Warmtepomp minder in trek na verlagen subsidie en zakken gasprijs

Warmtepomp minder in trek na verlagen subsidie en zakken gasprijs

NAARDEN (ANP) - Minder Nederlanders kiezen er de laatste tijd voor om hun woning uit te rusten met een warmtepomp, meldt de Vereniging Warmtepompen. Mede door een verlaging van een subsidie en een dalende gasprijs is er voor de duurzame manier om een huis te verwarmen minder interesse.

De levering van warmtepompen in Nederland is in het laatste kwartaal van vorig jaar afgenomen met 10 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder, komt naar voren uit cijfers van de brancheorganisatie. Over het hele jaar was wel sprake van een toename. Er werden 126.000 warmtepompen geleverd, ruim 13 procent meer dan een jaar eerder.

Die groei in het aantal warmtepompen was vooral het gevolg van een overgangsregeling voor een subsidie. De hoeveelheid subsidie die kon worden aangevraagd, is eind 2024 verlaagd. Dat leidde eind 2024 tot een piek in het aantal bestellingen; die warmtepompen werden begin vorig jaar geleverd. De groei vlakte halverwege het jaar af.

Klimaatneutraal Nederland

In Nederlandse woningen staan volgens de branche nu 800.000 warmtepompen.

Dat er in het laatste kwartaal van vorig jaar minder warmtepompen zijn geleverd, zit de branchevereniging niet lekker. "Richting een klimaatneutraal Nederland in 2050 gaat het nu niet snel genoeg", stelt voorzitter Frank Agterberg. "Kijkend naar 2050 moet twee derde van de woningen voorzien zijn van een warmtepomp. Per jaar moeten er 250.000 tot 300.000 warmtepompen worden geleverd om dit te halen", becijfert Agterberg.

Meer uit Financieel

Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

10 minuten geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

1 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

3 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

3 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

3 uur geleden
Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

12 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

15 uur geleden