![Warenhuisketen Macy's schiet omhoog op positief Wall Street](http://www.zeelandnet.nl/nieuws/storage/anp/ANP111223243-1.jpeg)
Warenhuisketen Macy's schiet omhoog op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse warenhuisketen Macy's werd maandag op Wall Street in een klap bijna 20 procent meer waard na berichten dat het bedrijf wordt overgenomen. Volgens verschillende Amerikaanse media deed een groep investeerders een voorstel om de Amerikaanse warenhuisketen te kopen voor 5,8 miljard dollar (zo'n 5,4 miljard euro). Het is echter nog niet duidelijk of Macy's, dat ook eigenaar is van de luxe warenhuizen Bloomingdale's en de luxe cosmeticawinkels van Bluemercury, het bod steunt.
Ook chipconcern Broadcom (plus 9 procent) ging hard omhoog. Dat gebeurde na een koopaanbeveling voor het aandeel van zakenbank Citigroup. Vrijdag was het bedrijf ook al gewild bij beleggers na de publicatie van een gunstig kwartaalrapport.
Wall Street begon de nieuwe handelsweek wat terughoudend, maar eindigde hoger. De S&P 500-index sloot met een winst van 0,4 procent op 4622,44 punten, de hoogste slotstand van dit jaar. De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent in de plus op 36.404,93 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,2 procent tot 14.432,49 punten. De S&P 500 boekte vorige week de zesde weekwinst op rij.
Rentebesluit Fed
Beleggers kijken vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en op woensdag wordt het rentebesluit bekendgemaakt. De Fed zal de rente vrijwel zeker opnieuw ongewijzigd laten, nu de inflatie flink is afgekoeld.
Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd naar wat Fed-voorzitter Jerome Powell zal zeggen over het toekomstige rentebeleid. Op de financiële markten wordt al volop gespeculeerd dat het rentetarief in de Verenigde Staten volgend jaar zal worden verlaagd. Op dinsdag komen daarnaast ook nog nieuwe Amerikaanse inflatiegegevens naar buiten.
Cigna
Cigna maakte een koerssprong van 16,6 procent, terwijl Humana 1 procent verloor. Volgens geruchten hebben de twee grote Amerikaanse zorgverzekeraars hun fusiepoging gestaakt omdat ze het niet eens konden worden over de prijs. Eind november werd door verschillende Amerikaanse media gemeld dat de twee bedrijven gesprekken zouden voeren over een samensmelting.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn eigen cryptotoken gelanceerd, waarvan de marktwaarde snel is gestegen tot enkele miljarden dollars. Op zijn socialemediaplatform Truth Social deed Trump een aankondiging van "de enige officiële Trump Meme", een zogenoemde memecoin met zijn afbeelding erop.
48 minuten geledenCULVER CITY (ANP/RTR) - Video-app TikTok is zaterdagavond uit de lucht gehaald in de Verenigde Staten. Het moederbedrijf achter de app, ByteDance, had al aangekondigd dat de app zondag "op zwart" zou gaan.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De koopkracht van de meeste huishoudens verbetert dit jaar, al is die verbetering wel gering. Zelfstandigen en gepensioneerden gaan er gemiddeld genomen juist op achteruit. Dat meldt het Nibud. De koopkrachtstijging komt volgens de voorlichter voor geldzaken onder andere doordat de lonen meer stijgen dan de prijzen.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis noemt de verklaring van TikTok dat de app 'zondag op zwart gaat' als de Amerikaanse regering niet ingrijpt in een geschil over de eigendomsverhoudingen in de VS "een stunt". Het is volgens een woordvoerster van het Witte Huis nergens voor nodig dat TikTok of soortgelijke bedrijven actie ondernemen voordat de regering van Donald Trump maandag aantreedt. De komende regering zal de toepassing van de omstreden wetgeving verder beoordelen en behandelen, aldus een woordvoerster.
15 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De bitcoin is in de week voorafgaand aan de inauguratie van Donald Trump ruim 10 procent meer waard geworden. Volgens cryptoplatform CoinMarketCap was een bitcoin zaterdagmiddag rond de 104.000 dollar waard. 's Werelds bekendste cryptomunt nadert daardoor het record van ruim 108.000 dollar dat in december werd gevestigd.
18 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Commerzbank overweegt duizenden banen te schrappen. Dat melden ingewijden aan de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens hen wil de Duitse bank daarmee ongewenste toenadering afweren van UniCredit, de grootste bank van Italië.
18 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten, in aanloop naar de inauguratie van aankomend president Donald Trump op maandag. Beleggers maken zich op voor een reeks beleidsveranderingen onder de nieuwe regering. Sinds de herverkiezing van Trump in november zijn de Amerikaanse beurzen flink gestegen door het vooruitzicht van lagere belastingen en soepelere regels voor Amerikaanse bedrijven onder zijn regime.
1 dag geleden