
Wapenstilstand in Jemen met twee maanden verlengd
SANAA (ANP/AFP) - De wapenstilstand in het door oorlog verscheurde Jemen blijft twee maanden langer gelden. De strijdende partijen zijn volgens de Verenigde Naties akkoord gegaan met een verlenging van het staakt-het-vuren dat sinds 2 april van kracht is en deze donderdag zou aflopen.
Een van de gemaakte afspraken is een pauze van alle militaire operaties binnen en buiten Jemen, waardoor schepen met brandstof de haven van Hodeidah kunnen binnenvaren en voor het eerst in jaren weer commerciële vluchten kunnen worden uitgevoerd vanaf Sanaa.
De burgeroorlog brak uit nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen de hoofdstad in 2014 hadden ingenomen en de Jemenitische regering, geholpen door Saudi-Arabië, een tegenactie begon. De strijd heeft geleid tot de grootste humanitaire crisis ter wereld.
Het conflict in Jemen heeft volgens de Verenigde Naties meer dan 150.000 mensen het leven gekost. Daarnaast zijn 4 miljoen mensen ontheemd geraakt en zullen dit jaar volgens de VN circa 19 miljoen inwoners honger lijden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een nieuwe regering gevormd, meldt het Elysée. President Emmanuel Macron presenteerde de 34 bewindslieden zondagavond na marathonbesprekingen om een kabinet samen te stellen en te voorkomen dat het land dieper in een politieke crisis wegzakt.
47 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Alvise Perez, een 35-jarige Spaanse EU-parlementariër met een grote aanhang op sociale media, heeft zondag de nationale anti-immigratiepartij Se Acabo La Fiesta (Het feest is voorbij) gelanceerd. Perez schokte vorig jaar de politieke elite door als jonge radicaal-rechtse fractie drie zetels te winnen bij de Europese Parlementsverkiezingen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen twee jaar "enorme overwinningen" behaald, maar "de strijd is nog niet voorbij". Dat zei Benjamin Netanyahu zondag in een op televisie uitgezonden toespraak. De Israëlische premier gaf de speech naar aanleiding van de voor maandag geplande uitwisseling tussen Israëlische gijzelaars en Palestijnse gevangenen.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas is van plan de nog levende gijzelaars die twee jaar geleden uit Israël zijn ontvoerd, op drie verschillende locaties in de Gazastrook over te dragen aan het Rode Kruis (ICRC). Dat meldt persbureau dpa op basis van bronnen.
4 uur geledenANTANANARIVO (ANP/AFP) - Madagaskar heeft zondag generaal Demosthene Pikulas aangesteld als nieuwe chef van het leger. Pikulas was gekozen door officieren van de muitende CAPSAT-eenheid die de demonstranten steunt die het vertrek van president Andry Rajoelina eisen. "Ik geef hem mijn zegen", zei de minister van Defensie tijdens Pikulas' beëdiging.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP/DPA/RTR) - Hamas dringt erop aan dat onder meer de vooraanstaande politicus Marwan Barghouti op de lijst staat van gevangenen die door Israël worden vrijgelaten in ruil voor de gijzelaars. Dat melden bronnen dicht bij de onderhandelaars aan het Franse persbureau AFP.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - Israël meldt dat de vrijlating van gijzelaars door Hamas maandagochtend vroeg zal plaatsvinden. De verwachting is volgens een regeringswoordvoerder dat de nog levende gijzelaars gelijktijdig vrijkomen.
8 uur geleden