Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wapenstilstand in Jemen met twee maanden verlengd

Wapenstilstand in Jemen met twee maanden verlengd

SANAA (ANP/AFP) - De wapenstilstand in het door oorlog verscheurde Jemen blijft twee maanden langer gelden. De strijdende partijen zijn volgens de Verenigde Naties akkoord gegaan met een verlenging van het staakt-het-vuren dat sinds 2 april van kracht is en deze donderdag zou aflopen.

Een van de gemaakte afspraken is een pauze van alle militaire operaties binnen en buiten Jemen, waardoor schepen met brandstof de haven van Hodeidah kunnen binnenvaren en voor het eerst in jaren weer commerciële vluchten kunnen worden uitgevoerd vanaf Sanaa.

De burgeroorlog brak uit nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen de hoofdstad in 2014 hadden ingenomen en de Jemenitische regering, geholpen door Saudi-Arabië, een tegenactie begon. De strijd heeft geleid tot de grootste humanitaire crisis ter wereld.

Het conflict in Jemen heeft volgens de Verenigde Naties meer dan 150.000 mensen het leven gekost. Daarnaast zijn 4 miljoen mensen ontheemd geraakt en zullen dit jaar volgens de VN circa 19 miljoen inwoners honger lijden.

Meer uit Buitenland

Regering-Trump trekt aanbeveling 'autismemedicijn' in

WASHINGTON (ANP/AFP) - De regering-Trump komt terug op haar eerdere aanbeveling om mensen met autisme te behandelen met leucovorin. Er is te beperkt bewijs dat het middel kan werken.

11 minuten geleden
Reuters: eerste oorlogsdagen kostten VS 5,6 miljard dollar

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste twee dagen van de Amerikaanse bombardementen en aanvallen op Iran hebben de staatskas 5,6 miljard dollar (ruim 4,8 miljard euro) gekost. Die informatie heeft het Witte Huis met het Congres gedeeld, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters.

41 minuten geleden
Canada schroeft beveiliging ambassades VS en Israël op

TORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.

58 minuten geleden
Inspectie: onduidelijk of astronauten maanmissie wel overleven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.

59 minuten geleden
Israël wil 'geen eindeloze oorlog' met Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.

2 uur geleden
Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

4 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

4 uur geleden