Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wapenstilstand in Jemen met twee maanden verlengd

Wapenstilstand in Jemen met twee maanden verlengd

SANAA (ANP/AFP) - De wapenstilstand in het door oorlog verscheurde Jemen blijft twee maanden langer gelden. De strijdende partijen zijn volgens de Verenigde Naties akkoord gegaan met een verlenging van het staakt-het-vuren dat sinds 2 april van kracht is en deze donderdag zou aflopen.

Een van de gemaakte afspraken is een pauze van alle militaire operaties binnen en buiten Jemen, waardoor schepen met brandstof de haven van Hodeidah kunnen binnenvaren en voor het eerst in jaren weer commerciële vluchten kunnen worden uitgevoerd vanaf Sanaa.

De burgeroorlog brak uit nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen de hoofdstad in 2014 hadden ingenomen en de Jemenitische regering, geholpen door Saudi-Arabië, een tegenactie begon. De strijd heeft geleid tot de grootste humanitaire crisis ter wereld.

Het conflict in Jemen heeft volgens de Verenigde Naties meer dan 150.000 mensen het leven gekost. Daarnaast zijn 4 miljoen mensen ontheemd geraakt en zullen dit jaar volgens de VN circa 19 miljoen inwoners honger lijden.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

3 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

4 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

4 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

10 uur geleden