Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wapenstilstand in Jemen met twee maanden verlengd

Wapenstilstand in Jemen met twee maanden verlengd

SANAA (ANP/AFP) - De wapenstilstand in het door oorlog verscheurde Jemen blijft twee maanden langer gelden. De strijdende partijen zijn volgens de Verenigde Naties akkoord gegaan met een verlenging van het staakt-het-vuren dat sinds 2 april van kracht is en deze donderdag zou aflopen.

Een van de gemaakte afspraken is een pauze van alle militaire operaties binnen en buiten Jemen, waardoor schepen met brandstof de haven van Hodeidah kunnen binnenvaren en voor het eerst in jaren weer commerciële vluchten kunnen worden uitgevoerd vanaf Sanaa.

De burgeroorlog brak uit nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen de hoofdstad in 2014 hadden ingenomen en de Jemenitische regering, geholpen door Saudi-Arabië, een tegenactie begon. De strijd heeft geleid tot de grootste humanitaire crisis ter wereld.

Het conflict in Jemen heeft volgens de Verenigde Naties meer dan 150.000 mensen het leven gekost. Daarnaast zijn 4 miljoen mensen ontheemd geraakt en zullen dit jaar volgens de VN circa 19 miljoen inwoners honger lijden.

Meer uit Buitenland

Lichamen Israëlische gijzelaars overgedragen aan Rode Kruis

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De lichamen van vier Israëlische gijzelaars zijn overgedragen aan het Rode Kruis, meldt het Israëlische leger. Hamas maakte eerder op dinsdag aan de onderhandelaars bekend dat er "vier tot zes" lichamen zouden worden vrijgegeven.

41 minuten geleden
Europese militaire hulp aan Oekraïne in zomer gehalveerd

BRUSSEL (ANP) - De militaire steun van Oekraïnes Europese bondgenoten is afgelopen zomer gehalveerd. De bijna 2 miljard euro die Nederland en andere Noord- en West-Europese landen staken in een nieuw aankoopprogramma van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, hebben de terugval niet goedgemaakt.

1 uur geleden
Nog meer Amerikaanse media weigeren nieuw persbeleid Pentagon

WASHINGTON (ANP) - Nog meer grote Amerikaanse media weigeren het nieuwe persbeleid van het Pentagon te ondertekenen, melden ze in een gezamenlijke verklaring. Het gaat nu om CBS News, ABC News, CNN, Fox News en NBC News.

1 uur geleden
VS voeren weer aanval uit op boot voor Venezuela, 6 doden

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een aanval uitgevoerd op een boot voor de kust van Venezuela. Volgens president Donald Trump zijn er zes "narcoterroristen" gedood die drugs vervoerden naar de VS.

1 uur geleden
Israël staat helft van afgesproken aantal hulptrucks toe in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël gaat vanaf woensdag dagelijks driehonderd vrachtwagens met humanitaire hulp toelaten in de Gazastrook. Dat heeft het Israëlische COGAT, de defensieorganisatie die de noodhulp coördineert, laten weten aan de Verenigde Naties. Het is slechts de helft van wat Israël eerder beloofde.

2 uur geleden
R&b-zanger D'Angelo (51) overleden aan alvleesklierkanker

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse r&b-zanger D'Angelo is overleden aan de gevolgen van alvleesklierkanker. De zanger was in New York toen hij overleed, meldt entertainmentwebsite TMZ. Hij werd 51 jaar.

3 uur geleden
Nieuwe leider Madagaskar wil hooguit 2 jaar aan de macht blijven

ANTANANARIVO (ANP/RTR) - De nieuwe militaire leider van Madagaskar, Michael Randrianirina, wil maximaal twee jaar aan de macht blijven. Hij noemt het een transitieperiode waarna er nieuwe verkiezingen worden gehouden.

3 uur geleden