Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wapenstilstand in Jemen met twee maanden verlengd

Wapenstilstand in Jemen met twee maanden verlengd

SANAA (ANP/AFP) - De wapenstilstand in het door oorlog verscheurde Jemen blijft twee maanden langer gelden. De strijdende partijen zijn volgens de Verenigde Naties akkoord gegaan met een verlenging van het staakt-het-vuren dat sinds 2 april van kracht is en deze donderdag zou aflopen.

Een van de gemaakte afspraken is een pauze van alle militaire operaties binnen en buiten Jemen, waardoor schepen met brandstof de haven van Hodeidah kunnen binnenvaren en voor het eerst in jaren weer commerciële vluchten kunnen worden uitgevoerd vanaf Sanaa.

De burgeroorlog brak uit nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen de hoofdstad in 2014 hadden ingenomen en de Jemenitische regering, geholpen door Saudi-Arabië, een tegenactie begon. De strijd heeft geleid tot de grootste humanitaire crisis ter wereld.

Het conflict in Jemen heeft volgens de Verenigde Naties meer dan 150.000 mensen het leven gekost. Daarnaast zijn 4 miljoen mensen ontheemd geraakt en zullen dit jaar volgens de VN circa 19 miljoen inwoners honger lijden.

Meer uit Buitenland

Vooraanstaand lid oppositie Rwanda gearresteerd

KIGALI (ANP/DPA) - De Rwandese oppositieleidster Victoire Ingabire Umuhoza is gearresteerd, omdat ze volgens de autoriteiten tot onrust aanzet en plannen zou hebben de regering omver te werpen. Ingabire van de Verenigde Democratische Krachten (UDF) woonde zestien jaar in Nederland als politiek vluchteling.

47 minuten geleden
Minister Iran: geen onderhandeling met VS zolang Israël aanvalt

GENÈVE (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft gezegd dat zijn land niet met de VS onderhandelt zolang Israël Iran aanvalt. Volgens hem heeft Washington herhaaldelijk verzocht om verder te onderhandelen over het nucleaire programma van Iran. Maar volgens Araqchi zijn "diplomatie en dialoog niet mogelijk zolang de agressie niet stopt".

1 uur geleden
Orkaan Erick kost in Mexico aan ten minste twee mensen het leven

OAXACA (ANP/AFP) - De orkaan Erick heeft in zuidelijk Mexico ten minste twee levens gekost. Inmiddels is Erick in kracht afgenomen tot een tropische storm.

1 uur geleden
Lagere straf Vlaamse leider extreemrechtse club in hoger beroep

GENT (ANP/BELGA) - De voormalige Belgische parlementariër en oprichter van de extreemrechtse Vlaamse jongerenbeweging Schild en Vrienden Dries van Langenhove heeft in hoger beroep een lagere straf gekregen van het gerechtshof in Gent. Van Langenhove werd maart vorig jaar veroordeeld tot één jaar cel wegens racisme en tien maanden voorwaardelijke celstraf voor inbreuk op de wapenwet, samen met een boete van 24.000 euro. Zijn straf is nu verlaagd naar een jaar cel met uitstel, wat betekent dat hij niet direct vast komt te zitten.

2 uur geleden
Landen sluiten ambassades in Teheran vanwege oorlog met Israël

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen hebben hun ambassades in Teheran gesloten. Australië heeft alle medewerkers opgedragen om Iran te verlaten, omdat de situatie te onveilig is. Slowakije kondigde ook aan de ambassade te sluiten en personeel terug te halen. Onder meer Tsjechië, Portugal en Nieuw-Zeeland troffen vergelijkbare maatregelen. Israël voert al een week zware luchtaanvallen uit op de stad.

3 uur geleden
Luchtaanvallen over en weer tussen Israël en Iran

TEHERAN/TEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran, die vorige week begon met een grootscheepse aanval van Israël, is de tweede week ingegaan met een nacht van luchtaanvallen over en weer. Bij de vijandelijkheden zijn volgens het Human Rights Activists News Agency aan Iraanse zijde tot nu toe 639 doden gevallen, vooral burgers. Israëlische autoriteiten melden "enkele tientallen" burgerdoden.

5 uur geleden
Trump behoudt voorlopig controle over Nationale Garde Californië

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep heeft donderdag geoordeeld dat president Donald Trump voorlopig de controle over de Nationale Garde van Californië mag behouden. Het hof verlengde daarmee de opschorting van een eerdere uitspraak van een lagere rechter, die had bepaald dat Trump onrechtmatig de Nationale Garde had ingezet in Los Angeles.

5 uur geleden