Wandelpad ‘Sporen in de Zak’ legt geheimen bloot
KWADENDAMME - Het wandelpad ‘Sporen in de Zak’ is voor wandelaars al toegankelijk, maar woensdag (28 oktober) wordt het pad officieel geopend in Kwadendamme.Bij de opening zijn gedeputeerde Anita Pijpelink van de provincie Zeeland en wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele aanwezig. ‘Het pad voert langs bijzondere elementen en typische kenmerken van Zuid-Beveland die je anders niet zomaar zou ontdekken’, vertelt Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ). ‘Via de route beleef je al wandelend het unieke karakter van het gebied en krijg je onderweg interessante informatie en verhalen over het landschap.’
Luisteren
SLZ zet zich in voor de beleving van het Zeeuwse cultuurlandschap via het wandelnetwerk. Onder de naam ‘Streekeigen paden’ worden met steun van de provincie Zeeland themaroutes ontwikkeld die de typische kenmerken van een gebied uitlichten. De eerste drie routes met als thema’s ‘cultuur’, ‘natuur’ en ‘water’ in de Zak van Zuid-Beveland zijn inmiddels een feit. In de route zijn ‘ankers’ opgenomen. Dit zijn plekken die verbonden zijn aan verhalen over landschappen, monumenten, voorwerpen en mensen afkomstig van de website www.zeeuwseankers.nl. Deze verhalen zijn ter plekke te beluisteren door met een telefoon de QR-codes op de bordjes langs de route te scannen. Via een gratis app kan de route worden gedownload en word je onderweg voorzien van foto’s en informatie bij interessante landschapselementen. Voor wandelaars zonder telefoon is er een informatiepaneel met kaart te vinden in het centrum van Kwadendamme. Verder is de route ook verkrijgbaar via de gemeente Borsele en de website van SLZ. De route is opgenomen in het bewegwijzerde wandelnetwerk en past zowel in een korte als lange wandeling. ‘Om het bezoek aan dit bijzondere stukje Zeeland compleet te maken staan daarnaast horecamogelijkheden en aanbieders van streekproducten op de routekaart aangegeven.’
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
2 weken geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
2 weken geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
3 weken geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
3 weken geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
3 weken geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
3 weken geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
3 weken geleden