Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wandelaars klimaattocht door Nederland komen aan in Rotterdam

Wandelaars klimaattocht door Nederland komen aan in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Zo'n vierhonderd wandelaars die meedoen aan een klimaattocht door Nederland bereiken zaterdag Rotterdam. De wandeltocht is georganiseerd door duurzaamheidsorganisatie Urgenda en voert de komende week verder door Schotland. Het Nederlandse deel van de wandeling begon ruim twee weken eerder in Groningen en besloeg in totaal 410 km.

Deelnemers aan de zogenoemde Climate Miles legden etappes van 20 tot 30 kilometer af. In totaal liepen 2000 mensen mee, aldus de organisatie. De laatste etappe in Nederland begint zaterdag om 09.00 uur in Gouda en eindigt op de Maasboulevard in Rotterdam.

Het eindpunt is Glasgow, waar vanaf 31 oktober de internationale klimaattop COP26 wordt gehouden. Vanuit Rotterdam nemen 55 deelnemers een trein naar Edinburgh, waar ze nog 90 kilometer verder lopen naar de klimaatconferentie van de Verenigde Naties.

Met de tocht vraagt Urgenda aandacht voor de klimaatcrisis en voor de mogelijke oplossingen. Volgens de organisatie is de klimaattop "cruciaal", omdat "we inmiddels nog maar 9 jaar hebben om de opwarming van onze aarde onder de 1,5 graden te houden en onze uitstoot naar netto nul te brengen. We kunnen ontwrichtende klimaatverandering nog grotendeels voorkomen, de oplossingen zijn er al. Maar dan moeten we nú versnellen en opschalen."

Tijdens de tocht gaat Urgenda-directeur Marjan Minnesma elke dag in gesprek met experts over verschillende klimaatthema's. Die gesprekken zijn terug te luisteren op een podcast.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

38 minuten geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

44 minuten geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

48 minuten geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

57 minuten geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

58 minuten geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

3 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

3 uur geleden