Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walvisactivist Paul Watson vraagt Macron om politiek asiel

Walvisactivist Paul Watson vraagt Macron om politiek asiel

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De in Groenland opgepakte activist Paul Watson heeft de Franse president Emmanuel Macron gevraagd om politiek asiel. Hij deed dat enkele dagen geleden per brief, maakte Sea Shepherd France bekend.

De 73-jarige Canadees-Amerikaanse Watson staat bekend als een uitgesproken tegenstander van de walvisjacht. Hij geniet internationale bekendheid, mede dankzij het realityprogramma Whale Wars. Japan wil hem vervolgen voor een confrontatie met een Japans vaartuig in 2010.

De autoriteiten op Groenland, een autonoom deel van Denemarken, hielden Watson in juli aan. Hij arriveerde toen met zijn schip in de haven van Nuuk. Japan heeft gevraagd om zijn uitlevering en die zaak loopt nog. Zijn advocaten zeggen dat hij daar geen eerlijk proces zal krijgen.

Macron heeft er eerder op aangedrongen Watson niet uit te leveren. Online was een petitie opgezet om de Franse leider te vragen daar druk voor uit te oefenen en ook bekende Fransen als Brigitte Bardot spraken steun uit voor de activist. Watson heeft eerder in Frankrijk gewoond.

Meer uit Buitenland

Iraanse Halve Maan meldt meer dan 1900 doden onder burgers

TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.

31 minuten geleden
Israël roept op tot evacuatie van Libanese kuststad Tyrus

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.

1 uur geleden
Iran bevestigt doorlaten schepen met essentiële waar naar Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.

2 uur geleden
Oekraïne: doden door Russische aanval op markt

NIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.

3 uur geleden
VN-Veiligheidsraad stemt volgende week over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.

5 uur geleden
Dode en tientallen gewonden door incident in stadion Lima

LIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.

8 uur geleden
Tientallen gewonden in stadion in Lima na instorten 'constructie'

LIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.

10 uur geleden