Walvisactivist Paul Watson vraagt Macron om politiek asiel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De in Groenland opgepakte activist Paul Watson heeft de Franse president Emmanuel Macron gevraagd om politiek asiel. Hij deed dat enkele dagen geleden per brief, maakte Sea Shepherd France bekend.
De 73-jarige Canadees-Amerikaanse Watson staat bekend als een uitgesproken tegenstander van de walvisjacht. Hij geniet internationale bekendheid, mede dankzij het realityprogramma Whale Wars. Japan wil hem vervolgen voor een confrontatie met een Japans vaartuig in 2010.
De autoriteiten op Groenland, een autonoom deel van Denemarken, hielden Watson in juli aan. Hij arriveerde toen met zijn schip in de haven van Nuuk. Japan heeft gevraagd om zijn uitlevering en die zaak loopt nog. Zijn advocaten zeggen dat hij daar geen eerlijk proces zal krijgen.
Macron heeft er eerder op aangedrongen Watson niet uit te leveren. Online was een petitie opgezet om de Franse leider te vragen daar druk voor uit te oefenen en ook bekende Fransen als Brigitte Bardot spraken steun uit voor de activist. Watson heeft eerder in Frankrijk gewoond.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-Myung heeft Han Seong-sook voorgedragen als nieuwe premier van het land, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Han is de huidige minister van het mkb en startups en zou de eerste vrouwelijke premier van Zuid-Korea in twintig jaar worden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
3 uur geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
8 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
8 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
15 uur geleden