Walvisactivist Paul Watson vraagt Macron om politiek asiel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De in Groenland opgepakte activist Paul Watson heeft de Franse president Emmanuel Macron gevraagd om politiek asiel. Hij deed dat enkele dagen geleden per brief, maakte Sea Shepherd France bekend.
De 73-jarige Canadees-Amerikaanse Watson staat bekend als een uitgesproken tegenstander van de walvisjacht. Hij geniet internationale bekendheid, mede dankzij het realityprogramma Whale Wars. Japan wil hem vervolgen voor een confrontatie met een Japans vaartuig in 2010.
De autoriteiten op Groenland, een autonoom deel van Denemarken, hielden Watson in juli aan. Hij arriveerde toen met zijn schip in de haven van Nuuk. Japan heeft gevraagd om zijn uitlevering en die zaak loopt nog. Zijn advocaten zeggen dat hij daar geen eerlijk proces zal krijgen.
Macron heeft er eerder op aangedrongen Watson niet uit te leveren. Online was een petitie opgezet om de Franse leider te vragen daar druk voor uit te oefenen en ook bekende Fransen als Brigitte Bardot spraken steun uit voor de activist. Watson heeft eerder in Frankrijk gewoond.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP) - De opgelaaide strijd met Pakistan heeft in Afghanistan aan zeker 42 burgers het leven gekost. Ook raakten in enkele dagen tijd 104 mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Dat meldt VN-missie UNAMA, die benadrukt dat het gaat om voorlopige cijfers.
8 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese organisatie Hezbollah meldt dat het aanvallen heeft uitgevoerd op drie Israëlische bases. Dat zou een reactie zijn op "criminele" Israëlische aanvallen op doelen in Libanon.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff zegt dat hij perplex stond over hoe Iran de onderhandelingen met de VS begon over het Iraanse nucleaire programma. De Iraanse onderhandelaars hadden het meteen over hun "onvervreemdbare recht om al hun nucleaire brandstof te verrijken", blikte hij terug in een interview met Fox News. De Amerikanen zouden zich vervolgens hebben beroepen op hun "onvervreemdbare recht" om in te grijpen.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR/AFP) - In een interview met Fox News zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu dat de oorlog met Iran niet "eindeloos" zal zijn, maar wel "even kan duren". Netanyahu sprak van een "snelle en beslissende actie" en noemde de oorlog een "toegangspoort naar vrede".
1 uur geledenTAMPA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger heeft commandoposten van de Iraanse Revolutionaire Garde, Iraanse luchtverdedigings- en raketlanceerlocaties en militaire luchthavens verwoest tijdens de oorlog met Iran. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. CENTCOM is het Amerikaanse militaire commando dat verantwoordelijk is voor operaties in onder meer het Midden-Oosten.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse ambassade in de Saudische hoofdstad Riyad is geraakt door twee drones, bevestigt het ministerie van Defensie in Saoedi-Arabië. Door de droneaanval brak er "beperkte" brand uit en is er lichte materiële schade, aldus het Saudische ministerie in een verklaring.
1 uur geledenKABUL (ANP/AFP) - In de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn dinsdag meerdere explosies en schoten gehoord door journalisten van persbureau AFP. Ook klonk er afweergeschut. Volgens de Afghaanse minister van Defensie waren gevechten met Pakistaanse troepen nog steeds bezig.
1 uur geleden