Walter is al ruim dertig jaar dirigent bij Concordia Sint Philipsland: ‘Via muziek kun je veel bereiken’
Walter is al zo’n 40 à 50 jaar met muziek bezig en al ruim 30 jaar dirigent bij Concordia in Sint Philipsland. Volgens hem kun je via muziek veel bereiken. Zo geeft hij als voorbeeld aan dat hij een duidelijk verschil ziet bij kinderen die met muziek bezig zijn.
“Ze zijn socialer en zijn tot helpen bereid. Dat zie je al wanneer je met twee muzikanten samen zit. Ze zullen elkaar altijd aanwijzen om aan te geven waar ze zijn gebleven”, aldus Walter. De interesse voor muziek is al jong ontstaan. Walter was ongeveer 10 jaar toen hij de muziek ontdekte. Hij kreeg al wel privéles op het orgel thuis, maar van de muziek buiten het orgel had hij nog niet veel gezien. Toen een aantal van zijn vrienden, waarmee hij altijd voetbalde op woensdagmiddag, naar de schoenmaker ging voor muziekles, ging hij ook maar mee.
Van de schoenmaker kreeg hij een trombone mee naar huis. Door zijn privélessen op de orgel, was de trombone gemakkelijk om te begrijpen. Maar daar bleef het voor Walter niet bij. Zijn muziekdocent Pierre van Broekhoven gaf op de zaterdagen theorielessen om dirigent te worden. Walter heeft zich daar toen bij aangesloten. Bij de muziekvereniging in Sint Philipsland hadden ze dringend een dirigent nodig. Pierre heeft Walter toen voorgesteld om als dirigent naar Sint Philipsland te komen. Walter deelt zijn zorgen over de fanfare in Sint Philipsland. Hij is bang dat deze fanfare uit elkaar dreigt te vallen vanwege ledentekorten. Daarom zijn zij op zoek naar mensen die graag muziek willen maken in deze gezellige groep.
Meer uit Tholen
ZEELAND - Zeeland krijgt te maken met krapte op de arbeidsmarkt, nu en in de toekomst. Hoewel het aantal werklozen iets stijgt, is dat niet genoeg om de vele vacatures op te vullen. Vooral door de vergrijzing blijven er veel banen openstaan. Volgens het UWV-onderzoek Werkzoekenden 2025 willen werkzoekenden steeds makkelijker en directer contact met werkgevers.
4 uur geledenZEELAND - De politie in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg hield afgelopen jaar 21 extra actiedagen om te controleren op smartphonegebruik in het verkeer. In totaal werden er in Zuid-Nederland dit jaar maar liefst 40.000 boetes opgelegd voor telefoongebruik tijdens het rijden. "Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een groot probleem is voor de verkeersveiligheid", aldus de politie.
20 uur geledenOUD VOSSEMEER - Op woensdag 24 december vindt in de Willibrorduskerk aan de Dorpsweg in Oud-Vossemeer de jaarlijkse Kerstnacht Sing-In plaats. De bijeenkomst begint om 20.00 uur.
1 dag geledenTHOLEN - Zondagavond is de brandweer ingezet nadat in een woning aan de Garnalenstraat brand was geweest. Bewoners belde 112 nadat er rook uit het stopcontact kwam en er een knetterend geluid te horen was. Onderzoek van de brandweerlieden wees uit dat er inderdaad sprake was van kortsluiting.Door de brandweer is de situatie veilig gesteld en met de warmtebeeldcamera gecontroleerd of er geen brand was ontstaan. Na deze controles is de woning terug overgedragen aan de bewoners.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - Zestig tractoren en een ontelbaar aantal lichtjes die sfeer brengen in de donkere dagen voor kerst. Voor het derde jaar op rij trok de PJZ landbouw lichtjestocht over het eiland Tholen. Voor het eerst dit jaar werden alle kernen van de gemeente aangedaan. Waar de ene bestuurder het bescheiden had gehouden en een enkele verlichtingssnoer aan de tractor had bevestigd waren er door andere ware kunstwerken gebouwd; een rijdende kerstboom of een verlichte kerstmuts op het dak van cabine. Niets was te gek voor de creative jongeren.
1 dag geledenZEELAND - Een witte kerst zit er dit jaar niet in want voorlopig valt geen neerslag. Toch komen winterliefhebbers nog enigszins aan hun trekken, want het wordt behoorlijk koud. "Bij deze lage temperaturen is schaatsen op opgespoten ijsbanen waarschijnlijk goed mogelijk", aldus meteoroloog Verena Mülder van Weeronline.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Op zaterdag 20 december stond Zorgboerderij Praktijk Intzadel in het teken van sportiviteit en gezelligheid tijdens het "Grote Stal & Spierkracht Festijn". De actie werd georganiseerd in het kader van 3FM Serious Request 2025 en was bedoeld om geld in te zamelen voor het goede doel Spieren voor Spieren.
2 dagen geleden