Walter is al ruim dertig jaar dirigent bij Concordia Sint Philipsland: ‘Via muziek kun je veel bereiken’
Walter is al zo’n 40 à 50 jaar met muziek bezig en al ruim 30 jaar dirigent bij Concordia in Sint Philipsland. Volgens hem kun je via muziek veel bereiken. Zo geeft hij als voorbeeld aan dat hij een duidelijk verschil ziet bij kinderen die met muziek bezig zijn.
“Ze zijn socialer en zijn tot helpen bereid. Dat zie je al wanneer je met twee muzikanten samen zit. Ze zullen elkaar altijd aanwijzen om aan te geven waar ze zijn gebleven”, aldus Walter. De interesse voor muziek is al jong ontstaan. Walter was ongeveer 10 jaar toen hij de muziek ontdekte. Hij kreeg al wel privéles op het orgel thuis, maar van de muziek buiten het orgel had hij nog niet veel gezien. Toen een aantal van zijn vrienden, waarmee hij altijd voetbalde op woensdagmiddag, naar de schoenmaker ging voor muziekles, ging hij ook maar mee.
Van de schoenmaker kreeg hij een trombone mee naar huis. Door zijn privélessen op de orgel, was de trombone gemakkelijk om te begrijpen. Maar daar bleef het voor Walter niet bij. Zijn muziekdocent Pierre van Broekhoven gaf op de zaterdagen theorielessen om dirigent te worden. Walter heeft zich daar toen bij aangesloten. Bij de muziekvereniging in Sint Philipsland hadden ze dringend een dirigent nodig. Pierre heeft Walter toen voorgesteld om als dirigent naar Sint Philipsland te komen. Walter deelt zijn zorgen over de fanfare in Sint Philipsland. Hij is bang dat deze fanfare uit elkaar dreigt te vallen vanwege ledentekorten. Daarom zijn zij op zoek naar mensen die graag muziek willen maken in deze gezellige groep.
Meer uit Tholen
THOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
6 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
10 uur geledenSINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.
1 dag geledenTHOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.
1 dag geledenTHOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.
1 dag geledenTHOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.
2 dagen geleden