Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walter is al ruim dertig jaar dirigent bij Concordia Sint Philipsland: ‘Via muziek kun je veel bereiken’

Walter is al ruim dertig jaar dirigent bij Concordia Sint Philipsland: ‘Via muziek kun je veel bereiken’

Walter is al zo’n 40 à 50 jaar met muziek bezig en al ruim 30 jaar dirigent bij Concordia in Sint Philipsland. Volgens hem kun je via muziek veel bereiken. Zo geeft hij als voorbeeld aan dat hij een duidelijk verschil ziet bij kinderen die met muziek bezig zijn.

“Ze zijn socialer en zijn tot helpen bereid. Dat zie je al wanneer je met twee muzikanten samen zit. Ze zullen elkaar altijd aanwijzen om aan te geven waar ze zijn gebleven”, aldus Walter. De interesse voor muziek is al jong ontstaan. Walter was ongeveer 10 jaar toen hij de muziek ontdekte. Hij kreeg al wel privéles op het orgel thuis, maar van de muziek buiten het orgel had hij nog niet veel gezien. Toen een aantal van zijn vrienden, waarmee hij altijd voetbalde op woensdagmiddag, naar de schoenmaker ging voor muziekles, ging hij ook maar mee.

Van de schoenmaker kreeg hij een trombone mee naar huis. Door zijn privélessen op de orgel, was de trombone gemakkelijk om te begrijpen. Maar daar bleef het voor Walter niet bij. Zijn muziekdocent Pierre van Broekhoven gaf op de zaterdagen theorielessen om dirigent te worden. Walter heeft zich daar toen bij aangesloten. Bij de muziekvereniging in Sint Philipsland hadden ze dringend een dirigent nodig. Pierre heeft Walter toen voorgesteld om als dirigent naar Sint Philipsland te komen. Walter deelt zijn zorgen over de fanfare in Sint Philipsland. Hij is bang dat deze fanfare uit elkaar dreigt te vallen vanwege ledentekorten. Daarom zijn zij op zoek naar mensen die graag muziek willen maken in deze gezellige groep.

Meer uit Tholen

Intocht 2025: Sinterklaas komt zaterdag ook aan in Stalland en Scherpenisse

SCHERPENISSE/SINT-ANNALAND - Naast Tholen brengt Sinterklaas zaterdag ook een bezoek aan andere plaatsen. Zo arriveert hij net als voorgaande jaren met de pakjesboot in de haven van Sint-Annaland. Na zijn aankomst maakt hij nog een rondgang door het dorp, waarna het feest bij De Wellevaete verdergaat. Ook in Scherpenisse is er reden voor feest, want daar komt de Sint aan op de Hoge Markt.

10 uur geleden
Jaap Hage en Corniel van Leeuwen voeren kieslijst ChristenUnie Tholen opnieuw aan

THOLEN - Leden van de Thoolse ChristenUnie hebben unaniem ingestemd met de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. Fractievoorzitter Jaap Hage en wethouder Corniel van Leeuwen voeren het team opnieuw aan. Tegelijkertijd is er ook een nieuw bestuur gekozen.

13 uur geleden
Auto volledig uitgebrand in Tholen, brandweer voorkomt overslag op schuur

THOLEN - Aan de Oudelandsedijk in Tholen is afgelopen nacht een auto volledig in vlammen opgegaan. Het voertuig stond geparkeerd vlakbij een schuur, maar dankzij de snelle inzet van de brandweer kon worden voorkomen dat het vuur oversloeg. Over de oorzaak van de brand is niets bekendgemaakt.

17 uur geleden
Pleidooi voor veilige afscheiding tussen speeltuin Sint Philipsland en rijksweg

SINT PHILIPSLAND - Bewoners maken zich zorgen over de veiligheid bij het vernieuwde speeltuintje aan de Deensestraat in Sint Philipsland. Jonge kinderen zouden regelmatig naast het terrein in de berm van de rijksweg spelen, waar auto's met zestig kilometer per uur voorbijrazen. Soms proberen ze zelfs de weg over te steken. Dat zou regelmatig tot onveilige situaties leiden.

18 uur geleden
Met een beetje geluk kun je vanavond het noorderlicht spotten

WEST-BRABANT/ZEELAND - Afgelopen nacht was het noorderlicht goed te zien in Nederland. Op verschillende plekken werd het natuurfenomeen gespot. Op foto's die op sociale media worden gedeeld, zijn groene en rode kleuren in de lucht te zien. Ook vanavond en komende nacht is het noorderlicht mogelijk zichtbaar.

1 dag geleden
Man (42) uit Sint-Annaland de cel in voor jarenlange verkrachting van minderjarige oppas [RECHTSPRAAK]

KRUININGEN/SINT-ANNALAND - Een 42-jarige man uit Sint-Annaland is veroordeeld tot drie jaar cel voor het verkrachten van de minderjarige oppas van zijn kinderen. Het meisje was tussen 2018 en 2020 slachtoffer van het seksueel misbruik. Volgens het gerechtshof in Den Bosch was er geen sprake van een liefdesrelatie, maar van dwang en misbruik van vertrouwen.

1 dag geleden
Senioren Vereniging Vosmeer zet leden in het zonnetje tijdens feestelijke dag

OUD-VOSSEMEER - Op zaterdag 1 november vond weer een middag/avond van de Senioren Vereniging Vosmeer (SVV) plaats. Tijdens deze dag werden leden in het zonnetje gezet met een kleinigheidje, als blijk van waardering voor hun jarenlange trouw aan de vereniging. Het viel op dat jongere senioren het prettig vonden om samen te zijn met familie en andere senioren.

1 dag geleden