Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walter is al ruim dertig jaar dirigent bij Concordia Sint Philipsland: ‘Via muziek kun je veel bereiken’

Walter is al ruim dertig jaar dirigent bij Concordia Sint Philipsland: ‘Via muziek kun je veel bereiken’

Walter is al zo’n 40 à 50 jaar met muziek bezig en al ruim 30 jaar dirigent bij Concordia in Sint Philipsland. Volgens hem kun je via muziek veel bereiken. Zo geeft hij als voorbeeld aan dat hij een duidelijk verschil ziet bij kinderen die met muziek bezig zijn.

“Ze zijn socialer en zijn tot helpen bereid. Dat zie je al wanneer je met twee muzikanten samen zit. Ze zullen elkaar altijd aanwijzen om aan te geven waar ze zijn gebleven”, aldus Walter. De interesse voor muziek is al jong ontstaan. Walter was ongeveer 10 jaar toen hij de muziek ontdekte. Hij kreeg al wel privéles op het orgel thuis, maar van de muziek buiten het orgel had hij nog niet veel gezien. Toen een aantal van zijn vrienden, waarmee hij altijd voetbalde op woensdagmiddag, naar de schoenmaker ging voor muziekles, ging hij ook maar mee.

Van de schoenmaker kreeg hij een trombone mee naar huis. Door zijn privélessen op de orgel, was de trombone gemakkelijk om te begrijpen. Maar daar bleef het voor Walter niet bij. Zijn muziekdocent Pierre van Broekhoven gaf op de zaterdagen theorielessen om dirigent te worden. Walter heeft zich daar toen bij aangesloten. Bij de muziekvereniging in Sint Philipsland hadden ze dringend een dirigent nodig. Pierre heeft Walter toen voorgesteld om als dirigent naar Sint Philipsland te komen. Walter deelt zijn zorgen over de fanfare in Sint Philipsland. Hij is bang dat deze fanfare uit elkaar dreigt te vallen vanwege ledentekorten. Daarom zijn zij op zoek naar mensen die graag muziek willen maken in deze gezellige groep.

Meer uit Tholen

Gratis smeren tegen huidkanker: Tholen plaatst zonnebrandpalen bij strandjes

THOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.

55 minuten geleden
Anonieme tip leidt tot drugsvondst in woning Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.

3 uur geleden
Rioolonderhoud Sint-Annaland kan geur en opkomend water in huis veroorzaken

SINT-ANNALAND - Het rioolstelsel van Sint-Annaland wordt van 13 april tot en met 22 mei gereinigd en geïnspecteerd. Dit is nodig om ervoor te zorgen dat regen- en afvalwater goed kan blijven wegstromen. Tijdens de werkzaamheden kunnen inwoners soms een lichte rioolgeur in huis ruiken. Ook kan er kort verkeersoverlast in de straten zijn.

8 uur geleden
Brandweer blust felle rietbrand langs Rijksweg: Mogelijk aangestoken

SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zondagmiddag een buitenbrand geblust die mogelijk is aangestoken door vandalen. De brand woedde in een rietkraag aan de Rijksweg in Sint Philipsland.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Tony en Jannie van Chastelet: ‘Sportscholen als deze worden steeds zeldzamer’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Sint-Pancratiuskerk torent boven Poortvliet uit’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen. 

1 dag geleden
Koningsdag Tholen 2026: Ringrijden en vuurwerkshow zijn weer de smaakmakers

THOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.

2 dagen geleden