Walmart verhoogt verwachtingen na sterke resultaten
BENTONVILLE (ANP) - Het Amerikaanse supermarktconcern Walmart heeft zijn verwachtingen voor de omzet en winst voor het gehele boekjaar verhoogd, na sterke resultaten in het afgelopen kwartaal. Ondanks de gestegen prijzen beknibbelen Amerikaanse consumenten vooralsnog niet op hun dagelijkse boodschappen bij de grootste supermarktketen van de Verenigde Staten.
Walmart zag de verkopen in het eerste kwartaal van zijn boekjaar met bijna 8 procent stijgen tot dik 152 miljard dollar, ondanks zwakkere verkopen van kleding en elektronica. Dat was meer dan kenners hadden verwacht. De nettowinst nam wel af tot 1,7 miljard dollar, van 2,1 miljard dollar een jaar eerder. De winst per aandeel viel daarbij hoger uit dan analisten hadden voorzien.
Volgens financieel bestuurder John David Rainey gaven consumenten vooral minder uit aan niet noodzakelijke artikelen en wachten ze bij het doen van grotere aankopen zoals tv's op aanbiedingen. Aan dagelijkse noodzakelijke boodschappen wordt wel meer besteed, mede door de hogere prijzen.
Voor het gehele boekjaar rekent het concern nu op een omzetgroei van 3,5 procent. De winst per aandeel zal daarbij uitkomen tussen de 6,10 en 6,20 dollar. Eerder werd uitgegaan van een winst tussen de 5,90 en 6,05 dollar per aandeel.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/AFP) - De olieproductie van Venezuela is niet getroffen door de aardbevingen in het land. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd over de bevingen die het land op 24 juni troffen en tot nu toe meer dan 4500 mensen het leven hebben gekost.
29 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in juni opnieuw sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de wereldwijde handelsverstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die verstoringen werden ruimschoots gecompenseerd door de aanhoudende sterke wereldwijde vraag naar chips en apparatuur voor datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI).
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag zeker 9 procent gestegen door de aangekondigde Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz en de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er tol zal worden geheven.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Zonne-energie was in juni voor het eerst goed voor een kwart van de totale elektriciteitsproductie in de Europese Unie. Dat heeft energiedenkttank Ember becijferd. Door de vele zonuren en grote hoeveelheid aan geïnstalleerde zonnepanelen werd vorige maand een recordhoeveelheid van 52 terawattuur aan stroom uit zonne-energie opgewekt. Hiermee werd het vorige record van 47 terawattuur van een maand eerder verbroken.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zakten maandag gedurende de handelsdag verder weg. De beurshandel stond vooral onder druk door stijgende olieprijzen en de escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarnaast namen beleggers gas terug in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten die later deze week worden gepubliceerd.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM onderzoekt alternatieve routes voor twee geplande vluchten van India naar Amsterdam. De toestellen vliegen normaal gesproken door het Saudische luchtruim, maar de maatschappij bekijkt andere opties om de veiligheid te waarborgen.
10 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft maandag de schikking tussen president Donald Trump en de Amerikaanse belastingdienst (IRS) ongeldig verklaard. De overeenkomst gaf Trump en zijn bedrijven vergaande fiscale bescherming. Daarnaast voorzag de deal aanvankelijk in een overheidsfonds van bijna 1,8 miljard dollar, bedoeld voor Amerikaanse burgers die zich benadeeld voelen door het rechtssysteem. Dat fonds werd later geschrapt.
12 uur geleden