Vliegtuigbouwer Airbus wil winstgevendheid verhogen
AMSTERDAM (ANP/RTR/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil zijn winstgevendheid de komende jaren flink opschroeven. Het bedrijf stelt als doel om de operationele winst tegen 2029 met ongeveer 75 procent te verhogen, werd dinsdag bekendgemaakt.
Airbus mikt over drie jaar op een winst voor aftrek van rente en belastingen van 12 tot 13 miljard euro. Dat zou een stijging betekenen van ongeveer driekwart ten opzichte van het winstbedrag in 2025 en ligt ook flink boven de doelstelling van 7,5 miljard euro voor 2026.
De vliegtuigbouwer probeert de winst te verhogen door meer vliegtuigen te leveren, om zo aan de grote vraag van luchtvaartmaatschappijen te voldoen. Hoewel de orders binnen blijven stromen, is het opvoeren van de productie de belangrijkste uitdaging voor Airbus.
Helikopters
Het grootste deel van de winststijging moet komen van de civieleluchtvaarttak van Airbus. Die brengt naar schatting ongeveer 10 miljard euro op in 2029. De defensiedivisie moet goed zijn voor 1,3 miljard euro. Het onderdeel dat helikopters verkoopt, zal naar verwachting zo'n 1,2 miljard euro bijdragen.
Airbus kondigde ook een aandeleninkoopprogramma van 5 miljard euro aan. Het bedrijf liet de verwachtingen voor dit jaar onveranderd.
In het eerste kwartaal van dit jaar werd de winst van Airbus nog gehalveerd. De levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, omdat het bedrijf al tijden met problemen in de toeleveringsketen kampte. Op 29 juli presenteert de vliegtuigbouwer de financiële resultaten over de eerste zes maanden van 2026.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/RTR/AFP) - Google heeft woensdag een nieuw AI-model uitgebracht. Het gaat om het langverwachte Gemini 4 Argon dat nog niet voor het grote publiek beschikbaar is.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De woningmarkt koelt volgend jaar sterker af dan verwacht. Dat meldt ABN AMRO in de nieuwste editie van de woningmarktmonitor. ABN AMRO trekt daarmee dezelfde conclusie als ING. De afkoeling wordt volgens de onderzoekers veroorzaakt door de gestegen hypotheekrente.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.
7 uur geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.
8 uur geledenHANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.
8 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.
9 uur geleden