Walmart stijgt op Wall Street na cijfers en overname
NEW YORK (ANP) - Walmart behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De grootste supermarktketen van de Verenigde Staten boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige boekjaar vielen beter uit dan voorzien. Walmart kondigde daarnaast aan de maker van smart-tv's Vizio te kopen voor 2,3 miljard dollar. Het concern verkoopt al jaren tv's van dat merk.
Met de overname wil Walmart zijn advertentie-inkomsten vergroten. De tv's bevatten namelijk software van Vizio waarmee gebruikers 'gratis' gesponsorde content kunnen streamen op hun toestel. Het aandeel Walmart klom 5,6 procent en Vizio werd 15,6 procent meer waard.
De algehele stemming bleef voorzichtig op Wall Street, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 38.563 punten. De bredere S&P 500-index verloor 0,3 procent op 4992 punten en techgraadmeter Nasdaq ging eenzelfde percentage omlaag tot 15.717 punten. De drie hoofdgraadmeters leden vorige week verlies en staakten daarmee een winstreeks van vijf weken. Maandag waren de Amerikaanse beurzen gesloten voor President's Day.
Omzetverwachting
Home Depot zakte 1,4 procent. Het doe-het-zelfconcern zag de omzet en winst afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. De omzetverwachting voor het nieuwe boekjaar viel echter tegen. Concurrent Lowe's ging mee omlaag en verloor 1,7 procent.
Discover Financial Services werd ruim 11 procent meer waard. De financiële dienstverlener wordt overgenomen door zijn Amerikaanse branchegenoot Capital One voor ruim 35 miljard dollar. De aankoop wordt betaald in aandelen. Na afronding van de deal zullen aandeelhouders van Capital One 60 procent bezitten van het samengevoegde bedrijf en de aandeelhouders van Discover 40 procent. Het aandeel Capital One zakte 1,9 procent.
Chips Act
Intel steeg 1,7 procent. Beleggers reageerden op berichten dat de chipfabrikant mogelijk meer dan 10 miljard dollar aan subsidies zal ontvangen van de Amerikaanse regering. De subsidies maken deel uit van de zogeheten Chips Act. Daarmee wil de VS de productie van chips terugbrengen in eigen land en voorkomen dat de sector groeit in China.
De euro was 1,0773 dollar waard, tegenover 1,0769 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 79,57 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper en kostte 83,48 dollar per vat.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul gingen maandag hard omlaag door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan. Door de strijd in het olierijke Midden-Oosten zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Financiën van de G7 gaan maandag praten over een gezamenlijke vrijgave van strategische olievoorraden. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de G7. Door de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de productie in de regio zijn de olieprijzen zeer hard gestegen. De prijs steeg maandag tot boven de 100 dollar per vat, het hoogste niveau sinds medio 2022.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.
5 uur geledenBAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.
16 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.
18 uur geledenDOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.
20 uur geleden