Walmart stijgt op Wall Street na cijfers en overname
NEW YORK (ANP) - Walmart behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De grootste supermarktketen van de Verenigde Staten boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Ook de vooruitzichten voor het huidige boekjaar vielen beter uit dan voorzien. Walmart kondigde daarnaast aan de maker van smart-tv's Vizio te kopen voor 2,3 miljard dollar. Het concern verkoopt al jaren tv's van dat merk.
Met de overname wil Walmart zijn advertentie-inkomsten vergroten. De tv's bevatten namelijk software van Vizio waarmee gebruikers 'gratis' gesponsorde content kunnen streamen op hun toestel. Het aandeel Walmart klom 5,6 procent en Vizio werd 15,6 procent meer waard.
De algehele stemming bleef voorzichtig op Wall Street, waar beleggers terugkeerden na een lang weekeinde. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 38.563 punten. De bredere S&P 500-index verloor 0,3 procent op 4992 punten en techgraadmeter Nasdaq ging eenzelfde percentage omlaag tot 15.717 punten. De drie hoofdgraadmeters leden vorige week verlies en staakten daarmee een winstreeks van vijf weken. Maandag waren de Amerikaanse beurzen gesloten voor President's Day.
Omzetverwachting
Home Depot zakte 1,4 procent. Het doe-het-zelfconcern zag de omzet en winst afgelopen kwartaal minder hard dalen dan gevreesd. De omzetverwachting voor het nieuwe boekjaar viel echter tegen. Concurrent Lowe's ging mee omlaag en verloor 1,7 procent.
Discover Financial Services werd ruim 11 procent meer waard. De financiƫle dienstverlener wordt overgenomen door zijn Amerikaanse branchegenoot Capital One voor ruim 35 miljard dollar. De aankoop wordt betaald in aandelen. Na afronding van de deal zullen aandeelhouders van Capital One 60 procent bezitten van het samengevoegde bedrijf en de aandeelhouders van Discover 40 procent. Het aandeel Capital One zakte 1,9 procent.
Chips Act
Intel steeg 1,7 procent. Beleggers reageerden op berichten dat de chipfabrikant mogelijk meer dan 10 miljard dollar aan subsidies zal ontvangen van de Amerikaanse regering. De subsidies maken deel uit van de zogeheten Chips Act. Daarmee wil de VS de productie van chips terugbrengen in eigen land en voorkomen dat de sector groeit in China.
De euro was 1,0773 dollar waard, tegenover 1,0769 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 79,57 dollar. Brentolie werd 0,1 procent goedkoper en kostte 83,48 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
8 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
9 uur geleden