Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Walmart en Home Depot in belangstelling op Wall Street na cijfers

Walmart en Home Depot in belangstelling op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen geopend. Beleggers op Wall Street verwerken cijfers van onder meer de grote winkelbedrijven Walmart en Macy's en doe-het-zelfketen Home Depot.

Supermarktconcern Walmart verhoogde zijn verwachtingen voor heel het jaar. Door de steunchecks van de Amerikaanse overheid geven Amerikanen meer geld uit aan kleding en elektronica. Het aandeel steeg 3,5 procent. Warenhuisbedrijf Macy's werd ook positiever over het hele jaar en werd 2,2 procent hoger gezet.

Home Depot overtrof eveneens de verwachtingen, maar daalde wel 0,6 procent. Nu steeds grotere delen van de Amerikaanse economie weer opengaan, was de verwachting dat mensen weer minder zouden gaan klussen, maar dat bleek niet waar te zijn. Ook de hoge prijs voor bouwmaterialen zoals hout hielp de omzet omhoog.

Dow-Jonesindex

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 34.303 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging licht omlaag tot 4160 punten en technologiebeurs Nasdaq werd 0,2 procent hoger gezet op 13.339 punten.

Het Chinese techbedrijf Baidu (plus 1,4 procent) zag zijn omzet en winst afgelopen kwartaal stijgen. De onderneming die is genoteerd in New York leunt steeds minder op reclameverkoop voor haar omzet.

Elektrische voertuigen

President Joe Biden komt met meer details over zijn plannen voor elektrische voertuigen. De maker van oplaadapparatuur Blink Charging steeg 1,4 procent. De producent van elektrische auto's Tesla daalde 0,6 procent. Dat bedrijf had te lijden onder berichten dat een grote investeerder een shortpositie heeft opgebouwd en dus gokt op een dalende beurskoers van Tesla.

Amazon kan op aandacht rekenen omdat het webwinkelbedrijf filmstudio MGM zou willen overnemen voor 9 miljard dollar. Die studio is onder meer de eigenaar van de rechten op de James Bond-films. Amazon won 0,6 procent.

Meer uit Financieel

Lufthansa biedt ook op Portugese luchtvaartmaatschappij TAP

BERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.

1 uur geleden
Wall Street zakt na afnemende hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.

1 uur geleden
Tesla voert autoverkopen op, stijging valt analisten tegen

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft de verkoop van zijn elektrische auto's in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Het door Elon Musk geleide bedrijf leverde iets meer dan 358.000 auto's af, ruim 6 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

1 uur geleden
Duitse consumentenorganisaties kritisch over brandstofmaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA) - Consumentenorganisaties in Duitsland denken dat de tankkosten voor automobilisten niet omlaag gaan ondanks een nieuwe maatregel om de stijging van de brandstofprijzen te beperken. Vanaf woensdag mogen pompstations in het land nog maar één keer per dag hun prijzen verhogen, rond het middaguur.

1 uur geleden
Aziatische horeca stapt naar hof voor regeling binnenhalen koks

WEESP (ANP) - Aziatische restaurants zetten hun juridische strijd tegen de Staat voort over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde vorig jaar dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter zou de bestuursrechter over dit soort zaken beslissen. Tegen dat oordeel hebben de restaurants beroep ingesteld bij het gerechtshof in Den Haag.

2 uur geleden
Kifid: betaaldienst Klarna overtreedt kredietregels

DEN HAAG (ANP) - Betaaldienst Klarna heeft de regels voor consumentenkrediet ernstig geschonden, meldt financieel klachteninstituut Kifid. Klarna is de grootste aanbieder van 'koop nu, betaal later'. De geschilleninstantie zegt dat Klarna bij twee aankopen in een webwinkel geen verplichte kredietwaardigheidstoets heeft uitgevoerd.

2 uur geleden
TNO: accijnsverlaging brandstof is duur en ineffectief

DEN HAAG (ANP) - TNO vindt een verlaging van de accijnzen op brandstof een slecht plan. Dit geldt ondanks dat Nederlanders recordbedragen betalen aan de pomp en ons land het duurste van de EU is. Het onderzoeksbureau stelt dat de hoge brandstofprijzen een relatief kleine groep mensen met lage inkomens treffen die veel kilometers rijden. Een veel grotere, meer welvarende groep zou minder hard worden getroffen.

3 uur geleden