Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

Beleggers vrezen dat de inflatie bij een langdurige strijd weer wordt aangejaagd door de hogere olie- en gasprijzen en de bredere economie onder druk wordt gezet. De hoop dat de Federal Reserve de rente later dit jaar verder zou kunnen verlagen, is door het verhoogde inflatierisico afgenomen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 1,7 procent lager op 48.065 punten en de brede S&P 500-index daalde 1,7 procent tot 6768 punten. Techbeurs Nasdaq verloor 2 procent tot 22.302 punten.

Maandag wisten de Amerikaanse beursgraadmeters nog te herstellen van de eerdere koersverliezen, mede dankzij sterke koerswinsten bij de defensiebedrijven. Defensiebedrijf AeroVironment (plus 5,4 procent) ging dinsdag verder omhoog. Branchegenoot Lockheed Martin daalde daarentegen 1,5 procent, nadat het bedrijf maandag nog hoger was geëindigd.

Ook de olie- en gasbedrijven behoorden tot de schaarse winnaars. Zo kreeg Cheniere Energy er 0,8 procent bij dankzij de aanhoudende opmars van de olieprijzen. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 7,9 procent tot 76,92 dollar en Brentolie werd 7,6 procent duurder op 80,63 dollar per vat. Op maandag werd olie al bijna 8 procent duurder door zorgen over ernstige verstoringen van de olietoevoer uit het Midden-Oosten.

Aandelen van luchtvaartmaatschappijen en reisorganisaties, die gevoelig zijn voor de olieprijzen, kregen voor de tweede dag op rij een klap. Delta Air Lines en cruisebedrijf Royal Caribbean zakten 3,6 en 2,1 procent.

Best Buy werd 5,6 procent meer waard na goed ontvangen resultaten. De elektronicaketen zag de verkopen in het afgelopen belangrijke feestdagenkwartaal harder dalen dan verwacht, maar de winst viel een stuk hoger uit dan voorzien.

Ook winkelketen Target zag de verkopen in het feestdagenkwartaal dalen. Het bedrijf kampt al langere tijd met zwakke verkopen en werkt onder de nieuwe topman Michael Fiddelke aan herstel. Voor dit jaar rekent het bedrijf op een stijging van de omzet. Het aandeel werd daarop 4,3 procent hoger gezet.

MongoDB kelderde 26,8 procent nadat het softwarebedrijf voor databases een kwartaalwinst had voorspeld die lager lag dan de verwachtingen van analisten.

Meer uit Financieel

Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

22 minuten geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

1 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

2 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

3 uur geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

3 uur geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU geeft volgens de AP de gegevens van Yango-klanten in Noorwegen en Finland door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

4 uur geleden