Wall Street wint op beloftes president Biden
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten aan de laatste sessie van de week begonnen. Beleggers reageerden op beloftes die president Joe Biden donderdag deed. Biden verhoogde onder meer het beoogde doel van de vaccinatiecampagne tegen corona. Daarnaast stelde de Federal Reserve banken vrij van dividendbeperkingen vanwege de coronacrisis.
Al met al lijken beleggers weer meer risico's te durven nemen nu het economische herstel lonkt. Dat resulteerde de afgelopen dagen in een hoop schommelingen op de beurzen. Dat kwam ook door de geschillen over de leveringen van vaccins, de blokkade van het Suezkanaal door een groot containerschip en de verslechterde verhouding tussen China en het Westen.
De aandacht gaat vrijdag onder andere uit naar de verhuurder van kantoorruimten WeWork. Dat bedrijf gaat via de achterdeur naar de beurs. WeWork fuseert met BowX Acquisition tot een zogeheten spac (special purpose acquisition company). Dat is een lege beurshuls die als doel heeft om in een bedrijf te investeren. BowX won 5 procent.
Tesla
Verder steeg het aandeel GameStop 2,1 procent. Daarmee toonde de gamewinkelketen iets van herstel na de koersval deze week. Het bedrijf kwam eerder met teleurstellende resultaten en zei te overwegen meer aandelen uit te geven, om te profiteren van de hard opgelopen koers.
Autofabrikant Tesla heeft meerdere keren de rechten van zijn werknemers geschonden, aldus de National Labor Relations Board, die er in de Verenigde Staten op toeziet dat werknemers kunnen opkomen voor hun arbeidersrechten.Tesla ging in de fout door een werknemer te ontslaan die zich ook actief inzette voor een vakbond. Daarnaast zou een opmerking van topman Elon Musk op Twitter over de gevolgen van werknemers als ze zich bij een vakbond aansluiten neerkomen op een dreigement. Het aandeel Tesla ging desondanks 0,1 procent omhoog.
Microsoft
Branchegenoot Ford maakte bekend de productie van de iconische F-150 pick-uptruck te moeten stilleggen vanwege chiptekorten. Ford staat daarin niet alleen. De problemen met chips raken de autosector wereldwijd, met productieproblemen tot gevolg. Het aandeel Ford verloor 0,1 procent.
Techbedrijf Microsoft steeg 0,5 procent. Het bedrijf zou in verregaande onderhandelingen zijn over de overname van messaging platform Discord. Met die deal zou minstens 10 miljard dollar zijn gemoeid.
Olieprijzen
De Dow-Jonesindex won in de vroege handel 0,4 procent tot 32.752 punten. De S&P 500 steeg 0,4 procent tot 3923 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,3 procent tot 13.009 punten.
De euro was 1,1782 dollar waard, tegenover 1,1764 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 3,6 procent duurder op 60,65 dollar. Brentolie klom 3,3 procent in prijs tot 63,99 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Veel consumenten ondervinden moeilijkheden bij het vergelijken van energiecontracten en aanbiedingen, concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Om de transparantie en vergelijkbaarheid te vergroten, start de ACM een nieuw onderzoek naar manieren om deze processen te verbeteren.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Ierse politicus Paschal Donohoe krijgt een hoge positie binnen de Wereldbank, maakt het instituut voor ontwikkelingsfinanciering bekend. Hij legt daarom zijn functie van minister van Financiën van Ierland neer en zwaait af als voorzitter van de Eurogroep.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall verwacht dat de jaarlijkse omzet tegen 2030 ongeveer vervijfvoudigt ten opzichte van de behaalde 9,8 miljard euro vorig jaar. Topman Armin Papperger voorziet dat de jaarlijkse inkomsten dan 50 miljard euro bedragen, zei hij dinsdag. Het geld stroomt al tijden binnen bij de wapenfabrikant, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking.
1 uur geledenUTRECHT(ANP) - Het is nog lastig om te zeggen of de fusie tussen verf- en coatingconcerns AkzoNobel en Axalta goed of slecht nieuws is voor werknemers in Nederland, reageert FNV. Vakbondsbestuurder Esam Laassal geeft aan dat het hem nu nog onduidelijk is wat de samenvoeging betekent voor de werkgelegenheid in Nederland.
1 uur geledenMOZAMBIQUE (ANP/AFP) - Een mensenrechtengroep heeft een juridische klacht ingediend tegen TotalEnergies, waarin het Franse energieconcern wordt beschuldigd van "medeplichtigheid aan oorlogsmisdaden" bij zijn gasproject in Mozambique. Het European Centre for Constitutional and Human Rights (ECCHR) richt zijn klacht op vermeende misstanden door soldaten van een gezamenlijke taskforce (JTF). Deze eenheid was ingezet om het terrein te beveiligen waar TotalEnergies actief is.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea streeft naar een verdere stijging van het operationeel resultaat tot 1 miljard euro in 2030. De grootste zorgverzekeraar van Nederland, bekend van merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer, Interpolis en FBTO, wil dat nieuwe doel bereiken met investeringen in groei, innovatie, digitalisering en efficiency.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie onderzoekt of de clouddiensten van Amazon en Microsoft zo belangrijk zijn voor andere bedrijven dat ze een zogenaamde poortwachtersrol spelen. Als dat het geval is, legt Brussel de divisies strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA). Ze moeten dan onder andere meer ruimte bieden aan concurrenten.
3 uur geleden