Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street wacht op rentebesluit, Lyft keldert na resultaten

Wall Street wacht op rentebesluit, Lyft keldert na resultaten

NEW YORK (ANP) - Het aandeel Lyft kelderde woensdag bijna 30 procent in waarde op de beurzen in New York. De taxidienst kwam met tegenvallende verwachtingen voor het huidige kwartaal. Vooral de plannen van Lyft om meer te investeren in het aantrekken van chauffeurs zouden volgens de beleggers de resultaten van het bedrijf onder druk kunnen zetten.

Concurrent Uber, die eigenlijk nabeurs met resultaten zou komen, besloot als gevolg van de waarschuwing van Lyft de publicatie van zijn cijfers te vervroegen. De taxi-app boekte in de eerste drie maanden van het jaar flink meer omzet dankzij het verdere herstel van de coronacrisis. Ook het aantal chauffeurs nam weer toe zonder dat Uber daar zelf actie voor hoefde te ondernemen. Het aandeel Uber verloor ruim 10 procent.

Alle aandacht gaat echter uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De markten houden rekening met een renteverhoging van een half procentpunt om de sterke inflatie in te tomen. In maart werd de rente al met een kwart procent opgeschroefd.

Airbnb

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 33.124 punten. De brede S&P 500 kwam amper van zijn vorige slotstand van 4176 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 12.529 punten.

Airbnb steeg 5,8 procent. Het woningverhuurplatform profiteerde van het verdere herstel van de reiswereld na de coronacrisis en passeerde voor het eerst de grens van 100 miljoen boekingen in het eerste kwartaal van een jaar. Vergeleken met dezelfde periode in 2019, voor de coronapandemie, was het aantal geboekte nachten via het platform bijna een derde hoger.

AMD

Starbucks ging 6,8 procent omhoog. De koffieketen heeft de omzet in China in het afgelopen kwartaal zien dalen door de coronalockdowns in het land. Ondanks de dalende verkopen in China wist het concern door sterke verkopen en prijsverhogingen in Noord-Amerika toch een recordomzet te boeken.

AMD dikte 6,1 procent aan na sterke kwartaalcijfers en vooruitzichten van de chipproducent. Ook de resultaten van vaccinmaker Moderna (plus 1,5 procent) vielen in de smaak.

Twitter

Twitter klom 0,4 procent. Tesla-topman en toekomstig Twitter-eigenaar Elon Musk heeft gezegd dat commerciële en politieke gebruikers van het socialmediaplatform in de toekomst misschien een klein bedrag moeten betalen voor de dienst.

De olieprijzen gingen omhoog na het voorstel van de Europese Commissie om binnen een half jaar de invoer van ruwe aardolie uit Rusland te verbieden. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,5 procent meer op 107,01 dollar. Brent-olie werd 4,1 procent duurder op 109,43 dollar per vat. De euro was 1,0551 dollar waard, tegen 1,0536 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

2 uur geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

3 uur geleden
Hogere productie muntgeld eurozone door toetreding Bulgarije

FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.

5 uur geleden
Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

6 uur geleden
Zorgverzekeraars rond met de ziekenhuizen, overstappiek verwacht

DEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.

6 uur geleden
Boeren Oekraïne vrezen afname voedselexport na aanvallen havens

KYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.

7 uur geleden
Europese beurzen sluiten licht lager in verkorte kerstsessie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.

7 uur geleden