Wall Street wacht op rentebesluit, Lyft keldert na resultaten
NEW YORK (ANP) - Het aandeel Lyft kelderde woensdag bijna 30 procent in waarde op de beurzen in New York. De taxidienst kwam met tegenvallende verwachtingen voor het huidige kwartaal. Vooral de plannen van Lyft om meer te investeren in het aantrekken van chauffeurs zouden volgens de beleggers de resultaten van het bedrijf onder druk kunnen zetten.
Concurrent Uber, die eigenlijk nabeurs met resultaten zou komen, besloot als gevolg van de waarschuwing van Lyft de publicatie van zijn cijfers te vervroegen. De taxi-app boekte in de eerste drie maanden van het jaar flink meer omzet dankzij het verdere herstel van de coronacrisis. Ook het aantal chauffeurs nam weer toe zonder dat Uber daar zelf actie voor hoefde te ondernemen. Het aandeel Uber verloor ruim 10 procent.
Alle aandacht gaat echter uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De markten houden rekening met een renteverhoging van een half procentpunt om de sterke inflatie in te tomen. In maart werd de rente al met een kwart procent opgeschroefd.
Airbnb
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 33.124 punten. De brede S&P 500 kwam amper van zijn vorige slotstand van 4176 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 12.529 punten.
Airbnb steeg 5,8 procent. Het woningverhuurplatform profiteerde van het verdere herstel van de reiswereld na de coronacrisis en passeerde voor het eerst de grens van 100 miljoen boekingen in het eerste kwartaal van een jaar. Vergeleken met dezelfde periode in 2019, voor de coronapandemie, was het aantal geboekte nachten via het platform bijna een derde hoger.
AMD
Starbucks ging 6,8 procent omhoog. De koffieketen heeft de omzet in China in het afgelopen kwartaal zien dalen door de coronalockdowns in het land. Ondanks de dalende verkopen in China wist het concern door sterke verkopen en prijsverhogingen in Noord-Amerika toch een recordomzet te boeken.
AMD dikte 6,1 procent aan na sterke kwartaalcijfers en vooruitzichten van de chipproducent. Ook de resultaten van vaccinmaker Moderna (plus 1,5 procent) vielen in de smaak.
Twitter klom 0,4 procent. Tesla-topman en toekomstig Twitter-eigenaar Elon Musk heeft gezegd dat commerciële en politieke gebruikers van het socialmediaplatform in de toekomst misschien een klein bedrag moeten betalen voor de dienst.
De olieprijzen gingen omhoog na het voorstel van de Europese Commissie om binnen een half jaar de invoer van ruwe aardolie uit Rusland te verbieden. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,5 procent meer op 107,01 dollar. Brent-olie werd 4,1 procent duurder op 109,43 dollar per vat. De euro was 1,0551 dollar waard, tegen 1,0536 dollar een dag eerder.
Meer uit Financieel
EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
36 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.
54 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
1 uur geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
3 uur geleden