Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street verder omhoog, HP onderuit na tegenvallende cijfers

Wall Street verder omhoog, HP onderuit na tegenvallende cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd de opmars van de afgelopen handelsdagen doorgezet, nog steeds gestuwd door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank een pauze neemt met het verhogen van de rente. Bij de bedrijven op Wall Street moest computermaker HP het echter ontgelden na tegenvallende cijfers en verwachtingen.

De Dow-Jonesindex eindigde met een plus van 0,1 procent op 34.890,24 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,4 procent tot 4514,87 punten en de technologiebeurs Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij op 14.019,31 punten.

De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo meldde loonstrookverwerker ADP dat er in de private sector 177.000 banen zijn bijgekomen. Dat was minder dan verwacht. Het banencijfer van ADP loopt vooruit op het officiƫle banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag naar buiten wordt gebracht.

Groei Amerikaanse economie

Ook bleek uit nieuwe schattingen van de overheid dat de Amerikaanse economie in het tweede kwartaal met 2,1 procent is gegroeid, wat lager is dan een eerdere raming. De hoop is nu dat de Federal Reserve bij de vergadering in september pauzeert met het verhogen van de rente nu de economie aan het afkoelen is en de inflatie afzwakt.

Het aandeel HP verloor 6,6 procent. Het computerbedrijf kampt met een lagere wereldwijde vraag naar zijn producten en verlaagde de verwachtingen voor het hele jaar. Ook de verkopen in het afgelopen kwartaal vielen opnieuw tegen. Branchegenoot Dell leverde 1,4 procent in.

Tesla daalde licht. De Amerikaanse toezichthouder NHTSA heeft om meer informatie verzocht over het rijhulpsysteem van Tesla, bekend als de Autopilot. In 2021 startte de toezichthouder al een onderzoek naar het bestuurdersassistentiesysteem van de producent van elektrische auto's, na een reeks aanrijdingen.

Brown-Forman

Brown-Forman, het moederbedrijf van whiskeymerk Jack Daniels, ging 4 procent omlaag na teleurstellende kwartaalresultaten. De cijfers van PVH, het bedrijf achter de bekende modemerken Calvin Klein en Tommy Hilfiger, vielen wel in de smaak want dat aandeel steeg 1,9 procent.

De euro was 1,0921 dollar waard, tegen 1,0929 dollar bij het beursslot in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 81,67 dollar en Brentolie kostte 0,5 procent meer op 85,92 dollar per vat.

Meer uit Financieel

'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

3 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

12 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

13 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

14 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

15 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

16 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

17 uur geleden