Wall Street verder omhoog, HP onderuit na tegenvallende cijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger gesloten. Daarmee werd de opmars van de afgelopen handelsdagen doorgezet, nog steeds gestuwd door de hoop dat de Amerikaanse centrale bank een pauze neemt met het verhogen van de rente. Bij de bedrijven op Wall Street moest computermaker HP het echter ontgelden na tegenvallende cijfers en verwachtingen.
De Dow-Jonesindex eindigde met een plus van 0,1 procent op 34.890,24 punten. De breed samengestelde S&P 500 won 0,4 procent tot 4514,87 punten en de technologiebeurs Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij op 14.019,31 punten.
De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo meldde loonstrookverwerker ADP dat er in de private sector 177.000 banen zijn bijgekomen. Dat was minder dan verwacht. Het banencijfer van ADP loopt vooruit op het officiële banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat vrijdag naar buiten wordt gebracht.
Groei Amerikaanse economie
Ook bleek uit nieuwe schattingen van de overheid dat de Amerikaanse economie in het tweede kwartaal met 2,1 procent is gegroeid, wat lager is dan een eerdere raming. De hoop is nu dat de Federal Reserve bij de vergadering in september pauzeert met het verhogen van de rente nu de economie aan het afkoelen is en de inflatie afzwakt.
Het aandeel HP verloor 6,6 procent. Het computerbedrijf kampt met een lagere wereldwijde vraag naar zijn producten en verlaagde de verwachtingen voor het hele jaar. Ook de verkopen in het afgelopen kwartaal vielen opnieuw tegen. Branchegenoot Dell leverde 1,4 procent in.
Tesla daalde licht. De Amerikaanse toezichthouder NHTSA heeft om meer informatie verzocht over het rijhulpsysteem van Tesla, bekend als de Autopilot. In 2021 startte de toezichthouder al een onderzoek naar het bestuurdersassistentiesysteem van de producent van elektrische auto's, na een reeks aanrijdingen.
Brown-Forman
Brown-Forman, het moederbedrijf van whiskeymerk Jack Daniels, ging 4 procent omlaag na teleurstellende kwartaalresultaten. De cijfers van PVH, het bedrijf achter de bekende modemerken Calvin Klein en Tommy Hilfiger, vielen wel in de smaak want dat aandeel steeg 1,9 procent.
De euro was 1,0921 dollar waard, tegen 1,0929 dollar bij het beursslot in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,6 procent tot 81,67 dollar en Brentolie kostte 0,5 procent meer op 85,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
9 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
12 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
12 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
1 dag geleden