Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street verdeeld in afwachting van sancties tegen Iran

Wall Street verdeeld in afwachting van sancties tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend lager begonnen. Beleggers namen geen risico's in afwachting van de nieuwe Amerikaanse economische sancties tegen Iran, die naar verwachting later op de dag worden aangekondigd. Ook wordt uitgekeken naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole, die eind deze week begint, en de kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia, die woensdag op het programma staan.

Beleggers zijn vooral benieuwd of Kevin Warsh, de voorzitter van de Federal Reserve, in Jackson Hole aanwijzingen geeft over het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank gezien de inflatiedreiging door de hogere olieprijzen en de recente sterke rentestijging op de obligatiemarkten. Ook komen deze week nieuwe inflatiegegevens naar buiten.

De Dow-Jonesindex stond kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 53.451 punten. De S&P 500-index daalde 0,3 procent tot 7648 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent tot 25.951 punten.

Olieprijzen

De Amerikaanse beurzen sloten vrijdag nog tot 1 procent hoger, nadat een stijging van de rente op langlopende Amerikaanse staatsobligaties eerder in de week voor onrust zorgde. De stijging van de marktrente werd veroorzaakt door zorgen over de groeiende schuldenlast van de VS en de hoge inflatie.

Olie werd ruim 1 procent goedkoper in afwachting van de sancties tegen Iran. Volgens de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat het om "het grootste financiële offensief tegen een land ooit". Iran heeft de dreiging van een nieuwe ronde Amerikaanse economische sancties afgedaan als een "wanhopige" poging, die gedoemd is te mislukken. Ook dreigde Teheran schepen in beslag te nemen in de Straat van Hormuz.

Nvidia

Nvidia daalde 0,9 procent. Volgens persbureau Bloomberg hebben enkele van Nvidia's grootste klanten te horen gekregen dat de prijzen van AI-servers in veel gevallen met meer dan 15 procent zullen stijgen.

De resultaten van Nvidia, het meest waardevolle bedrijf ter wereld, vormen daarnaast een nieuwe test voor de hoge verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI). Elk teken van vertragende groei zou de zorgen over de hoge waarderingen en de vraag hoe lang de AI-rally nog kan aanhouden, opnieuw kunnen aanwakkeren.

Andere chipfabrikanten als Sandisk en Seagate verloren 9,2 en 4,9 procent. Alibaba daalde ruim 1 procent in New York. Het Chinese tech- en webwinkelconcern haalde miljarden dollars op met de uitgifte van aandelen om de AI-ambities te financieren.

Meer uit Financieel

WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

27 minuten geleden
UWV stopt met ontwikkeling systeem waar 55 miljoen aan is besteed

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.

43 minuten geleden
Inflatie VS maakt hardste stijging in vijf maanden door

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.

1 uur geleden
Extra getuigen gehoord in zaak Frits van Eerd

ZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.

1 uur geleden
Bank of America daalt op gemengd Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.

2 uur geleden
Bronnen: EU onderhandelt met China over ASML-toeleverancier

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Portugal kiest Lufthansa voor minderheidsbelang in TAP

LISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.

3 uur geleden