Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street veert op na slechtste beursweek sinds maart

Wall Street veert op na slechtste beursweek sinds maart

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden maandag wat op na de koersverliezen van vorige week. De toonaangevende Dow-Jonesindex kende zelfs de slechtste beursweek sinds maart dit jaar. De nieuwe week begon verder rustig op Wall Street. Beleggers kijken vooral uit naar de toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell aan het einde van de week zal geven tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole.

Powell zal dan waarschijnlijk aangeven of de rente volgens hem nog verder omhoog moet. Met een bandbreedte van 5,25 tot 5,5 procent staat de rente in de Verenigde Staten op het hoogste niveau in 22 jaar. Beleggers hadden gehoopt dat de Federal Reserve bijna klaar zou zijn met het verhogen van de rente. In de notulen van de laatste beleidsvergadering gaven de centrale bankiers echter aan nog bezorgd te zijn over de hoge inflatie en dat rente mogelijk verder omhoog moet.

Ook komen deze week nog grote Amerikaanse winkelbedrijven als Lowe's, Macy's en Kohl's met resultaten. Die geven mogelijk meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument. Daarnaast zal worden gelet op de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De chipproducent is dit jaar al flink in waarde gestegen door het optimisme rondom kunstmatige intelligentie (AI), waarvoor Nvidia producten en diensten levert.

Nvidia

Veel analisten hebben in aanloop naar de resultaten hun koersdoelen voor Nvidia opgeschroefd. Dit keer verhoogden de kenners van de Britse bank HSBC het koersdoel voor het aandeel, dat 3,8 procent won.

De toonaangevende Dow noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 34.538 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,3 procent op 4384 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,4 procent vooruit tot 13.347 punten.

Palo Alto

Palo Alto Networks schoot 15 procent omhoog. Het cyberbeveiligingsbedrijf kwam vrijdag na de slotbel op Wall Street met resultaten. Dat tijdstip is hoogst ongebruikelijk voor bedrijven op Wall Street, aangezien beleggers dan pas na het weekeinde kunnen handelen op de cijfers. Beleggers vreesden dan ook dat het bedrijf met slecht nieuws zou komen. De kwartaalwinst viel echter hoger uit dan voorzien.

Broadcom won 1,7 procent. De Amerikaanse chipmaker heeft goedkeuring gekregen van de Britse toezichthouder CMA voor zijn geplande overname van 61 miljard dollar van cloudbedrijf VMware.

De euro was 1,0882 dollar waard, tegen 1,0873 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 81,86 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 85,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

2 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

4 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

6 uur geleden
IKEA Duiven door internetprobleem dicht op drukke tweede paasdag

DUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.

6 uur geleden
Waarde bitcoin stijgt tot meer dan 70.000 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Australië stelt brandstoflevering veilig en ziet tekorten afnemen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft zijn brandstofleveringen veiliggesteld "tot ver in" mei en de tekorten bij tankstations in het land nemen weer af. Dat heeft energieminister Chris Bowen maandag gezegd tijdens een persconferentie.

7 uur geleden