Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street veert op na slechtste beursweek sinds maart

Wall Street veert op na slechtste beursweek sinds maart

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York veerden maandag wat op na de koersverliezen van vorige week. De toonaangevende Dow-Jonesindex kende zelfs de slechtste beursweek sinds maart dit jaar. De nieuwe week begon verder rustig op Wall Street. Beleggers kijken vooral uit naar de toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell aan het einde van de week zal geven tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole.

Powell zal dan waarschijnlijk aangeven of de rente volgens hem nog verder omhoog moet. Met een bandbreedte van 5,25 tot 5,5 procent staat de rente in de Verenigde Staten op het hoogste niveau in 22 jaar. Beleggers hadden gehoopt dat de Federal Reserve bijna klaar zou zijn met het verhogen van de rente. In de notulen van de laatste beleidsvergadering gaven de centrale bankiers echter aan nog bezorgd te zijn over de hoge inflatie en dat rente mogelijk verder omhoog moet.

Ook komen deze week nog grote Amerikaanse winkelbedrijven als Lowe's, Macy's en Kohl's met resultaten. Die geven mogelijk meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument. Daarnaast zal worden gelet op de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De chipproducent is dit jaar al flink in waarde gestegen door het optimisme rondom kunstmatige intelligentie (AI), waarvoor Nvidia producten en diensten levert.

Nvidia

Veel analisten hebben in aanloop naar de resultaten hun koersdoelen voor Nvidia opgeschroefd. Dit keer verhoogden de kenners van de Britse bank HSBC het koersdoel voor het aandeel, dat 3,8 procent won.

De toonaangevende Dow noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 34.538 punten. De breder samengestelde S&P 500 won 0,3 procent op 4384 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,4 procent vooruit tot 13.347 punten.

Palo Alto

Palo Alto Networks schoot 15 procent omhoog. Het cyberbeveiligingsbedrijf kwam vrijdag na de slotbel op Wall Street met resultaten. Dat tijdstip is hoogst ongebruikelijk voor bedrijven op Wall Street, aangezien beleggers dan pas na het weekeinde kunnen handelen op de cijfers. Beleggers vreesden dan ook dat het bedrijf met slecht nieuws zou komen. De kwartaalwinst viel echter hoger uit dan voorzien.

Broadcom won 1,7 procent. De Amerikaanse chipmaker heeft goedkeuring gekregen van de Britse toezichthouder CMA voor zijn geplande overname van 61 miljard dollar van cloudbedrijf VMware.

De euro was 1,0882 dollar waard, tegen 1,0873 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent meer op 81,86 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 85,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

BBC sluit contentdeal met videoplatform YouTube, meldt FT

LONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.

5 minuten geleden
TikTok-technologie checkt video's om te jonge gebruikers te weren

STOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.

17 minuten geleden
China en Canada verlagen tarieven op koolzaad en auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - China en Canada zijn overeengekomen om een aantal importheffingen te verlagen. Dat meldt de Canadese premier Mark Carney, die deze week in Beijing is. Onder andere Canadees koolzaad en Chinese auto's vallen onder de deal.

30 minuten geleden
Ook Japan onderzoekt chatbot Grok om AI-uitkleedfunctie

TOKIO (ANP/RTR) - Japan is het volgende land dat een onderzoek instelt naar Grok, de chatbot van Elon Musk. Dat maakte de Japanse regering vrijdag bekend. Grok ligt onder vuur omdat het op verzoek seksueel getinte afbeeldingen genereert met kunstmatige intelligentie, ook van minderjarigen.

1 uur geleden
Weinig beweging op Damrak na opmars AEX tot boven 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars een dag eerder, waarbij de Amsterdamse hoofdindex voor het eerst in de geschiedenis tot boven de 1000 punten wist te klimmen. Vooral sterke koerswinsten van de chipbedrijven ASML, Besi en ASMI hielpen de AEX deze historische mijlpaal te behalen. De Nederlandse chipbedrijven lieten nu een gemengd beeld zien.

1 uur geleden
China fel gekant tegen handelsdeal VS en Taiwan

BEIJING (ANP/AFP) - China keert zich fel tegen de handelsdeal die de Verenigde Staten hebben gesloten met Taiwan. De op een na grootste economie ter wereld is "krachtig tegen" een overeenkomst om de Amerikaanse importheffingen op Taiwanese producten te verlagen en de investeringen van het eiland in de VS te vergroten.

1 uur geleden
Venezolaanse olie naar bedrijf van grote donor Trump-campagne

LONDEN (ANP) - Een medewerker van oliehandelaar Vitol heeft miljoenen gedoneerd ten behoeve van de verkiezingscampagne van Donald Trump. Dat bedrijf is nu betrokken bij de eerste verkoopdeals rond Venezolaanse olie die de Amerikaanse regering sluit na de militaire actie van de VS in het Zuid-Amerikaanse land, meldt zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden