Wall Street sluit lager door toenemende spanningen Midden-Oosten
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York stonden dinsdag opnieuw onder druk van spanningen in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen onder andere meer betrokkenheid van de Verenigde Staten in het conflict tussen Israël en Iran. Volgens het Witte Huis heeft de Amerikaanse president Donald Trump dinsdag met zijn veiligheidsadviseurs overlegd over de situatie.
Daarnaast stuurde de president enkele berichten over het conflict de wereld in via zijn socialemediaplatform Truth Social. In een daarvan bedreigde hij de Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei. "We schakelen hem niet uit (doden!), tenminste nu nog niet." Trump voegde eraan toe dat het Amerikaanse geduld opraakt. "ONVOORWAARDELIJKE OVERGAVE", schreef hij in een ander bericht.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent lager op 42.215,80 punten. De brede S&P 500 daalde 0,8 procent tot 5982,72 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent tot 19.521,09 punten.
Olieprijzen omhoog
Ondertussen gaan de aanvallen van Israël en Iran over en weer door. De bevelhebber van de Iraanse strijdkrachten drong er bij de bevolking van Tel Aviv en Haifa op aan de Israëlische steden te verlaten vanwege vergeldingsaanvallen.
De ontwikkelingen in het Midden-Oosten dreven opnieuw de olieprijzen op. Een vat Amerikaanse olie kostte 4,4 procent meer op 74,93 dollar. Brentolie werd ook 4,4 procent duurder en kostte 76,51 dollar per vat. Amerikaanse olieproducenten op Wall Street, zoals Chevron en ExxonMobil, profiteerden daarvan. Die aandelen werden respectievelijk 1,9 procent en 1,4 procent meer waard.
Verve Therapeutics
Verder had Verve Therapeutics de aandacht van beleggers. Het genetische medicijnbedrijf wordt overgenomen door farmaceut Eli Lilly, heeft dat laatste bedrijf bevestigd. Met de overname is een bedrag van 1,3 miljard dollar gemoeid. Verve Therapeutics werd na het nieuws maar liefst 81,5 procent meer waard op de beurs, de grootste koerssprong sinds de beursgang. Eli Lilly daalde 2 procent.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.
37 minuten geledenTAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.
38 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.
39 minuten geledenASPEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldeconomie staat voor een nieuwe uitdaging als de nieuwe blokkade van de Straat van Hormuz niet binnen enkele weken wordt opgeheven. Dat zei Fatih Birol, directeur van het Internationaal Energieagentschap (IEA), in een interview tijdens het Aspen Security Forum in Colorado.
1 uur geledenSCUNTHORPE (ANP) - De regering van het Verenigd Koninkrijk heeft British Steel officieel genationaliseerd. Daarmee wordt volgens premier Keir Starmer de toekomst van staalproductie in het Verenigd Koninkrijk verzekerd. De staalfabriek opereerde al sinds april 2025 onder toezicht van de overheid, nadat de eigenaar hintte op mogelijke sluiting.
1 uur geledenGEORGETOWN (ANP/BLOOMBERG) - Filmproducent en Paramount Skydance-baas David Ellison en zijn vader, de bekende miljardair Larry Ellison, worden in een rechtszaak beschuldigd van het sluiten van een illegale deal met president Donald Trump. Hiermee zouden zij de weg hebben vrijgemaakt voor hun miljardenovername van mediaconcern Warner Bros. Discovery.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP/RTR) - De Verenigde Staten gaan verschillende goederen uit Brazilië belasten met een importheffing van 25 procent. De stap volgt op een jaar lang onderzoek, waaruit volgens Washington blijkt dat het Zuid-Amerikaanse land zich schuldig maakt aan oneerlijke handelspraktijken.
1 uur geleden