
Wall Street sluit flink lager na tegenvallende banencijfers
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag flink lager gesloten. De tegenvallende banengroei in de Verenigde Staten en Donald Trumps nieuwe importheffingen zorgden voor onrust onder beleggers.
Vrijdag kwam het nieuwe banenrapport van de Amerikaanse overheid naar buiten. Daaruit bleek dat er in juli 73.000 nieuwe banen bijkwamen, veel minder dan verwacht. De groeicijfers van de twee maanden daarvoor zijn daarnaast flink naar beneden bijgesteld. De banengroei speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
De Dow-Jonesindex sloot 1,2 procent lager op 43.588,58 punten. De brede S&P 500-index eindigde 1,6 procent lager tot 6238,01 punten. Dat is de grootste procentuele daling op een dag van de S&P 500 sinds mei. Techgraadmeter Nasdaq verloor 2,2 procent naar 20.650,13 punten.
Donderdag legde Trump nieuwe importheffingen op aan tal van handelspartners van de VS. Bijna alle handelspartners van het land krijgen te maken met hogere tarieven. Ook dreigde Trump met een extra straftarief van 40 procent op producten die via een ander land worden "doorgesluisd" om hogere heffingen te omzeilen.
Amazon daalde 8,3 procent. Het webwinkel- en techconcern boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan een jaar geleden, mede door groei bij de clouddiensten. De winstverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen.
Apple verloor 2,5 procent, ondanks dat de iPhone-maker afgelopen kwartaal een recordomzet boekte dankzij sterker dan verwachte verkopen van zijn smartphones. Ook met de verkoop van Mac-computers en diensten deed het bedrijf goede zaken.
Moderna zakte 6,6 procent. Het biotechnologiebedrijf heeft zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. Moderna, dat vrijdag met kwartaalresultaten kwam, bespaart kosten om de dalende verkoop van zijn coronavaccin te compenseren. Zo kondigde Moderna donderdag aan ongeveer 10 procent van zijn personeelsbestand te schrappen. De bezuinigingen van het bedrijf konden de zorgen van beleggers over de teruglopende verkoop van zijn coronavaccins echter niet wegnemen.
Walt Disney daalde 2,1 procent. Sportzender ESPN, dat van Disney is, en de National Football League (NFL) hebben een overeenkomst gesloten waarbij veel van de belangrijkste media-onderdelen van de competitie bij de sportzender worden ondergebracht, in ruil voor aandelen in ESPN. Mogelijk zijn die miljarden waard. Dit zeiden ingewijden tegen The Athletic, de sporttak van The New York Times.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft woensdag een nieuwe iPad Pro en MacBook Pro onthuld. De tablet en laptop zijn uitgerust met de nieuwe M5-chip van het techconcern. De chip heeft een snellere verwerkingssnelheid dan voorganger M4. Daardoor kunnen de apparaten taken op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) volgens Apple sneller uitvoeren.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent is "optimistisch" over handelsgesprekken met China. De spanningen tussen de twee grootste economieën zijn de laatste tijd opgelopen, onder meer nadat China exportbeperkingen voor zeldzame aardmetalen had aangekondigd en de Amerikaanse president Donald Trump als reactie met een extra importheffing tegen Beijing kwam.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst begonnen na het wisselende slot een dag eerder. De chipbedrijven op Wall Street stonden bij de winnaars in navolging van de cijfers van chipmachinefabrikant ASML. Verder was er weer aandacht voor kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken Bank of America en Morgan Stanley.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt dat de staatsschulden wereldwijd hard oplopen. In het huidige tempo stijgt de wereldwijde publieke schuld in 2029 tot meer dan de omvang van de complete wereldeconomie, heeft het fonds uitgerekend. Dit zou het hoogste niveau sinds 1948 betekenen en de schuld blijft daarna waarschijnlijk verder oplopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Beursgenoteerde bedrijven moeten in hun komende jaarverslagen transparant zijn over de gevolgen van geopolitieke spanningen en macro-economische risico's, zoals verstoringen in handelsketens, cyberdreigingen en economische onzekerheden. Eumedion, een belangenbehartiger van institutionele beleggers, heeft alle grote Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen een brief met deze oproep gestuurd.
1 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA) - De oprichter van het failliete Oostenrijkse vastgoedconcern Signa, René Benko, is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. Hij is door de rechtbank in Innsbruck schuldig bevonden aan fraude richting schuldeisers. Het proces hield verband met het persoonlijk faillissement van Benko.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam stelt de behandeling van grote claimzaken tegen socialemediabedrijf Meta uit. Twee organisaties beschuldigen het moederbedrijf van Instagram en Facebook van onrechtmatig gebruik van persoonlijke gegevens en eisen namens Nederlandse gebruikers een schadevergoeding. De rechtbank wil eerst afwachten wat het Europese Hof van Justitie te zeggen heeft over een vergelijkbare zaak.
3 uur geleden