Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street positief na sterker dan verwachte banengroei VS

Wall Street positief na sterker dan verwachte banengroei VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De groei van het aantal banen in de Verenigde Staten heeft vorige maand alle verwachtingen van economen overtroffen. Dat zorgde vrijdag bij de opening van de aandelenmarkt op Wall Street voor positieve reacties van beleggers. De werkloosheid daalde onverwacht en de loongroei versnelde, wat de zorgen over een aanzienlijke verslechtering van de arbeidsmarkt wegnam.

Het aantal banen buiten de Amerikaanse landbouwsector steeg in september met 254.000, het hoogste aantal in zes maanden. Dit volgde op een naar boven bijgestelde toename van 72.000 over de twee voorgaande maanden. De werkloosheid daalde naar 4,1 procent en de uurlonen stegen met 0,4 procent, volgens cijfers die door de Amerikaanse overheid werden gepubliceerd.

De belangrijkste graadmeters van de beurzen in New York gingen kort na de opening van de handel duidelijk omhoog. De Dow-Jonesindex noteerde 0,7 procent hoger op 42.284 punten. De brede S&P 500 steeg eveneens 0,7 procent, tot 5741 punten, en technologiebeurs Nasdaq kreeg er 1,1 procent bij op 18.115 punten.

Banenrapport

Het maandelijkse banenrapport is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve. De Fed kwam vorige maand nog met een renteverlaging met een half procentpunt om een sterke afkoeling van de arbeidsmarkt in de VS te voorkomen. Naar verwachting gaat de centrale bank bij de vergadering in november opnieuw de rente verlagen. De vraag is alleen hoe groot die rentestap wordt.

Eerder leek een rentestap van een half procentpunt nog tot de mogelijkheden te behoren. Dat zou de arbeidsmarkt flink kunnen aanjagen. Maar dat lijkt nu minder nodig, denken analisten van Bloomberg Economics. "De arbeidsmarktgegevens zien er over de hele linie supersterk uit", zeggen ze in een eerste reactie op het banenrapport. Daarom lijkt het volgens hen waarschijnlijk dat de rente volgende maand met een kwart procent omlaaggaat.

Rivian

Bij de bedrijven op Wall Street ging de elektrische automaker Rivian 6,5 procent omlaag. Rivian verlaagde zijn productiedoelstelling voor het hele jaar en kwam met teleurstellende cijfers over de leveringen in het derde kwartaal.

Verder kelderden de aandelen van Spirit Airlines met zo'n 26 procent. Dat gebeurde na een bericht waaruit bleek dat de luchtvaartmaatschappij in gesprek was met schuldeisers over de voorwaarden van mogelijke faillissementsbescherming. Dit volgt op de mislukte fusie met JetBlue Airways.

Meer uit Financieel

Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

4 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

5 uur geleden
Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

7 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

9 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

9 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

11 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

12 uur geleden