Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street positief na sterker dan verwachte banengroei VS

Wall Street positief na sterker dan verwachte banengroei VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De groei van het aantal banen in de Verenigde Staten heeft vorige maand alle verwachtingen van economen overtroffen. Dat zorgde vrijdag bij de opening van de aandelenmarkt op Wall Street voor positieve reacties van beleggers. De werkloosheid daalde onverwacht en de loongroei versnelde, wat de zorgen over een aanzienlijke verslechtering van de arbeidsmarkt wegnam.

Het aantal banen buiten de Amerikaanse landbouwsector steeg in september met 254.000, het hoogste aantal in zes maanden. Dit volgde op een naar boven bijgestelde toename van 72.000 over de twee voorgaande maanden. De werkloosheid daalde naar 4,1 procent en de uurlonen stegen met 0,4 procent, volgens cijfers die door de Amerikaanse overheid werden gepubliceerd.

De belangrijkste graadmeters van de beurzen in New York gingen kort na de opening van de handel duidelijk omhoog. De Dow-Jonesindex noteerde 0,7 procent hoger op 42.284 punten. De brede S&P 500 steeg eveneens 0,7 procent, tot 5741 punten, en technologiebeurs Nasdaq kreeg er 1,1 procent bij op 18.115 punten.

Banenrapport

Het maandelijkse banenrapport is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve. De Fed kwam vorige maand nog met een renteverlaging met een half procentpunt om een sterke afkoeling van de arbeidsmarkt in de VS te voorkomen. Naar verwachting gaat de centrale bank bij de vergadering in november opnieuw de rente verlagen. De vraag is alleen hoe groot die rentestap wordt.

Eerder leek een rentestap van een half procentpunt nog tot de mogelijkheden te behoren. Dat zou de arbeidsmarkt flink kunnen aanjagen. Maar dat lijkt nu minder nodig, denken analisten van Bloomberg Economics. "De arbeidsmarktgegevens zien er over de hele linie supersterk uit", zeggen ze in een eerste reactie op het banenrapport. Daarom lijkt het volgens hen waarschijnlijk dat de rente volgende maand met een kwart procent omlaaggaat.

Rivian

Bij de bedrijven op Wall Street ging de elektrische automaker Rivian 6,5 procent omlaag. Rivian verlaagde zijn productiedoelstelling voor het hele jaar en kwam met teleurstellende cijfers over de leveringen in het derde kwartaal.

Verder kelderden de aandelen van Spirit Airlines met zo'n 26 procent. Dat gebeurde na een bericht waaruit bleek dat de luchtvaartmaatschappij in gesprek was met schuldeisers over de voorwaarden van mogelijke faillissementsbescherming. Dit volgt op de mislukte fusie met JetBlue Airways.

Meer uit Financieel

Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

35 minuten geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

57 minuten geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

1 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

1 uur geleden
Scheepvaartorganisatie IMO: 1500 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.

2 uur geleden
FIFA verbreekt samenwerking met Panini voor WK-stickerboek

MODENA (ANP/BELGA) - FIFA en het Italiaanse sportplaatjesbedrijf Panini gaan na ruim zestig jaar hun samenwerking voor het WK-stickerboek verbreken. De wereldvoetbalbond maakte donderdag bekend vanaf 2031 samen te werken met het Amerikaanse Fanatics.

2 uur geleden