Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street overwegend lager na sterk gestegen producentenprijzen

Wall Street overwegend lager na sterk gestegen producentenprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn dinsdag wisselend begonnen. Beleggers in New York vrezen voor nieuwe rentestappen om de inflatie te beteugelen nadat er cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen waren bekendgemaakt. Bedrijven vroegen vorige maand haast een tiende meer voor hun producten dan een jaar eerder. Dat was meer dan economen hadden verwacht en de sterkste prijsstijging ooit.

Die sterke toename zorgt ervoor dat beleggers nog meer uitkijken naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat woensdag naar buiten komt. De centrale bank zal naar verwachting een versnelling van de afbouw van de coronasteun voor de Amerikaanse economie gaan aankondigen. Fed-voorzitter Jerome Powell liet eerder al doorschemeren dat het maandelijkse opkoopprogramma van obligaties mogelijk sneller dient te worden afgeschaald om de hoge inflatie te beteugelen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,1 procent hoger op 35.698 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4654 punten en technologiebeurs Nasdaq leverde 0,8 procent in tot 15.288 punten.

Tesla

Tesla zakte 2,4 procent na het nieuws dat topman Elon Musk voor nog eens dik 900 miljoen dollar aan aandelen van de maker van elektrische auto's heeft verkocht. Ook maakte de Japanse autofabrikant Toyota bekend omgerekend 31 miljard euro te gaan investeren in de ontwikkeling en productie van elektrische wagens.

Google daalde 1,2 procent en Apple steeg 0,6 procent. De Britse mededingingsautoriteit doet onderzoek naar de machtspositie van de twee Amerikaanse techbedrijven bij besturingssystemen voor mobiele telefoons en bestudeert opties om deze macht aan te pakken.

Starbucks

Starbucks ging 0,5 procent omlaag. De Amerikaanse koffieketen gaat al zijn 5400 vestigingen in China inspecteren op het gebruik van bedorven waar. De stap volgt op een undercoveractie van verslaggevers die ontdekten dat in twee filiale ingrediënten werden gebruikt waarvan de houdbaarheidsdatum was verlopen.

Pfizer steeg 1 procent. Uit de definitieve onderzoeksresultaten bleek dat de coronapil van het bedrijf de kans op ziekenhuisopname of overlijden bij risicogroepen kan verkleinen met bijna 90 procent. Ook lijkt het geneesmiddel te werken bij patiënten die de Omikron-variant hebben opgelopen.

De euro was 1,1299 dollar waard, tegen 1,1297 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,1 procent minder op 70,51 dollar. Brentolie werd ook 1,1 procent goedkoper, op 73,55 dollar per vat.

Meer uit Financieel

14 miljoen pond boete voor Reddit om niet naleven leeftijdsregels

Manchester (ANP) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.

30 minuten geleden
Nederlandse chipmaker Axelera AI haalt ruim 250 miljoen dollar op

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse chipmaker Axelera AI heeft meer dan 250 miljoen dollar (211 miljoen euro) opgehaald bij investeerders. Het bedrijf uit Eindhoven maakt energiezuinige halfgeleiders waarmee kunstmatige-intelligentiemodellen kunnen worden gedraaid. Onder meer het Amerikaanse BlackRock deed als nieuwe investeerder mee in de investeringsronde, die werd geleid door het Europese durfkapitaalfonds Innovation Industries.

44 minuten geleden
DNB: bedrijven moeten meer tegen geopolitieke risico's doen

AMSTERDAM (ANP) - Financiële instellingen moeten meer doen om beter bestand te zijn tegen geopolitieke risico's, zoals de dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om Groenland in te nemen. Dat heeft directeur toezicht Steven Maijoor van De Nederlandsche Bank (DNB) tegen journalisten gezegd.

1 uur geleden
Chinezen gaven meer uit tijdens nieuwjaarsvakantie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinezen hebben aanzienlijk meer uitgegeven in de vakantieperiode rond het Chinese Nieuwjaar dan vorig jaar. Het aantal reizen en hotelovernachtingen steeg flink. Ook verkochten winkeliers meer. Dit gebeurde wel na stimulering door de overheid.

2 uur geleden
Maersk neemt tijdelijk activiteiten in havens van Panama over

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG) - APM Terminals, onderdeel van de Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk, neemt tijdelijk de werkzaamheden in de havens van Panama over van het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison. De stap volgt op de nietigverklaring door het Panamese Hooggerechtshof van de contracten van CK Hutchison voor de exploitatie van de havens van Balboa en Cristóbal, aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

2 uur geleden
Cybercrime-expert: Odido staat voor 'ingewikkelde keuze' na lek

DELFT (ANP) - Betalen of niet betalen, dat zijn de enige twee keuzes die telecomprovider Odido heeft na het dreigement van cybercriminele groep ShinyHunters om de gestolen data openbaar te maken. Dat zegt universitair hoofddocent Rolf van Wegberg van de TU Delft, die onderzoek doet naar hoe cybercriminelen hun geld verdienen.

3 uur geleden
VK: streamingdiensten moeten voldoen aan dezelfde regels als BBC

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse overheid wil dat Netflix, Disney+, Amazon Prime Video en andere streamingdiensten zich aan dezelfde toegankelijkheids- en inhoudsregels gaan houden die gelden voor traditionele omroepen zoals de BBC. Die regels zijn opgesteld door mediatoezichthouder Ofcom en bepalen onder meer dat schadelijk taalgebruik en gewelddadig of aanstootgevend materiaal gemeden moet worden.

3 uur geleden