Ombudsman onderzoekt gevolgen overheidsbeleid voor boeren
DEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen begint een onderzoek naar de gevolgen van het overheidsbeleid voor boeren. Het onderzoek richt zich op de afgelopen tien jaar en de ervaringen van boeren zullen centraal staan.
Boeren krijgen "al jaren te maken met veel en vaak veranderende regels", legt Van Zutphen uit. Dat leidt volgens hem tot onzekerheid, frustratie en stress bij boerengezinnen. De ombudsman heeft al vooronderzoek gedaan, waarvoor hij boeren bezocht in Twente, Zeeland, Noord-Brabant en Drenthe. "Iedere keer vertelden boeren mij hetzelfde: er is gewoonweg geen perspectief."
Van Zutphen benadrukt dat hij geen stikstofexpert is. Met de verhalen van boeren die hij gaat ophalen, wil de ombudsman vooral inzichtelijk maken wat het overheidsbeleid met hen doet en wat de gevolgen zijn voor hun bedrijf en dagelijks leven. Ook gaat de ombudsman in gesprek met het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur, provincies, gemeenten, waterschappen, belangenorganisaties, kennisorganisaties en banken.
De resultaten wil Van Zutphen in de eerste helft van volgend jaar delen. De Nationale ombudsman is een onafhankelijk instituut. De ombudsman kan burgers helpen die klachten hebben over de overheid en doet onderzoek naar het handelen van de overheid. De organisatie deed eerder onderzoek naar bijvoorbeeld het toeslagenschandaal en de gaswinning in Groningen en concludeerde dat het overheidsbeleid had gefaald.
Meer uit Binnenland
LONDEN (ANP) - De huidige hittegolf in Europa komt "onmiskenbaar" door klimaatverandering. Dat concludeert het internationale onderzoekscollectief World Weather Attribution (WWA) in een analyse, waaraan ook onderzoekers van het KNMI hebben meegewerkt. Vijftig jaar geleden was het volgens de analisten vrijwel onmogelijk geweest dat de thermometer de huidige temperaturen zou aantikken.
48 minuten geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Hardstylefestival Defqon.1 in Biddinghuizen wordt vanwege de verwachte extreme temperaturen voortijdig beëindigd. Alle bezoekers zijn om middernacht ingelicht. Zij worden gevraagd om de camping in de loop van vrijdag te verlaten, heeft de organisatie bekendgemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vrijdag geen post en brievenbuspakjes in de provincies waar vanaf middernacht code rood geldt in verband met extreme hitte. Omdat postbezorgers hun werk grotendeels te voet of op de fiets uitvoeren, heeft PostNL besloten de bezorging in die gebieden te staken. "De veiligheid en gezondheid van onze medewerkers staan voorop", aldus het bedrijf.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse veiligheidsregio adviseert organisatoren van evenementen in de regio om die vrijdag af te gelasten in verband met de verwachte extreme hitte. Dat meldt een woordvoerder namens de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland, waaronder behalve Amsterdam ook Aalsmeer, Amstelveen, Diemen, Ouder-Amstel en Uithoorn vallen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic bezorgt vrijdag vanwege de hitte alleen 's ochtends en 's avonds. Tussen 13.00 en 18.00 uur is er geen bezorging.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Defensie houdt vast aan haar besluit geen vrijwillige compensatie te geven aan individuele slachtoffers van het Nederlandse bombardement op Hawija, waarbij zeker zeventig Irakezen omkwamen in 2015. "Ik ben er heel erg van overtuigd dat het standpunt dat Defensie jaren geleden heeft ingenomen, de juiste is in deze", zei minister Dilan Yeşilgöz donderdag in de Tweede Kamer.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Alle keuringslocaties van de RDW en het testcentrum in Lelystad zijn vrijdag vanwege de hitte gesloten. De vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer meldt dat mensen die een afspraak op een keuringslocatie hebben, worden gebeld voor een nieuwe afspraak.
10 uur geleden