Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent verdeeld na Trump-rally, focus op Fed-besluit

Wall Street opent verdeeld na Trump-rally, focus op Fed-besluit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag bij opening een wisselend beeld zien, na de sterke rally een dag eerder die volgde op de verkiezingswinst van Donald Trump. De terugkeer van Trump in het Witte Huis zorgde woensdag voor nieuwe recordstanden op Wall Street. Beleggers verwachten dat Trump de belastingen voor bedrijven gaat verlagen en de regelgeving voor ondernemingen gaat versoepelen. Ook wil Trump hoge invoerheffingen opleggen op buitenlandse producten om zo de Amerikaanse industrie te steunen.

De beurshandel staat verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting de rente met een kwart procentpunt verlagen. Beleggers zijn vooral benieuwd of Fed-president Jerome Powell iets gaat zeggen over eventuele toekomstige rentestappen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel licht lager op 43.702 punten. De hoofdindex won een dag eerder 3,6 procent en boekte daarmee de grootste dagwinst sinds 2022. De brede S&P 500-index klom 0,4 procent naar 5951 punten en de techgraadmeter Nasdaq steeg 0,9 procent tot 19.158 punten.

Qualcomm

Lyft werd 29 procent meer waard. De taxidienst presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf sterke vooruitzichten af voor het huidige kwartaal en het hele jaar. De sterke resultaten lijken erop te wijzen dat het plan van Lyft om meer forenzen aan te trekken, werkt.

Ook de winstverwachting van chipproducent Qualcomm voor het huidige kwartaal viel in de smaak bij beleggers. Dat aandeel klom 3,3 procent. Cosmeticabedrijf elf Beauty dikte 10 procent aan, na een sterk kwartaalbericht en een verhoging van de jaarverwachtingen.

Farmaceut Moderna in de plus

Moderna won 3,7 procent. De farmaceut behaalde afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en wist tegen de verwachting in winst te boeken.

Warner Bros. Discovery steeg bijna 12 procent. Het entertainmentbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De omzet van de streamingactiviteiten nam wel toe. Het aantal abonnees van streamingdienst Max groeide met 7,2 miljoen tot in totaal 110,5 miljoen.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

5 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

7 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

9 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

10 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

14 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

14 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

16 uur geleden