Wall Street opent verdeeld na Trump-rally, focus op Fed-besluit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag bij opening een wisselend beeld zien, na de sterke rally een dag eerder die volgde op de verkiezingswinst van Donald Trump. De terugkeer van Trump in het Witte Huis zorgde woensdag voor nieuwe recordstanden op Wall Street. Beleggers verwachten dat Trump de belastingen voor bedrijven gaat verlagen en de regelgeving voor ondernemingen gaat versoepelen. Ook wil Trump hoge invoerheffingen opleggen op buitenlandse producten om zo de Amerikaanse industrie te steunen.
De beurshandel staat verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting de rente met een kwart procentpunt verlagen. Beleggers zijn vooral benieuwd of Fed-president Jerome Powell iets gaat zeggen over eventuele toekomstige rentestappen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel licht lager op 43.702 punten. De hoofdindex won een dag eerder 3,6 procent en boekte daarmee de grootste dagwinst sinds 2022. De brede S&P 500-index klom 0,4 procent naar 5951 punten en de techgraadmeter Nasdaq steeg 0,9 procent tot 19.158 punten.
Qualcomm
Lyft werd 29 procent meer waard. De taxidienst presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf sterke vooruitzichten af voor het huidige kwartaal en het hele jaar. De sterke resultaten lijken erop te wijzen dat het plan van Lyft om meer forenzen aan te trekken, werkt.
Ook de winstverwachting van chipproducent Qualcomm voor het huidige kwartaal viel in de smaak bij beleggers. Dat aandeel klom 3,3 procent. Cosmeticabedrijf elf Beauty dikte 10 procent aan, na een sterk kwartaalbericht en een verhoging van de jaarverwachtingen.
Farmaceut Moderna in de plus
Moderna won 3,7 procent. De farmaceut behaalde afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en wist tegen de verwachting in winst te boeken.
Warner Bros. Discovery steeg bijna 12 procent. Het entertainmentbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De omzet van de streamingactiviteiten nam wel toe. Het aantal abonnees van streamingdienst Max groeide met 7,2 miljoen tot in totaal 110,5 miljoen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
6 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
6 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
10 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
10 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
11 uur geleden