Wall Street opent verdeeld na Trump-rally, focus op Fed-besluit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag bij opening een wisselend beeld zien, na de sterke rally een dag eerder die volgde op de verkiezingswinst van Donald Trump. De terugkeer van Trump in het Witte Huis zorgde woensdag voor nieuwe recordstanden op Wall Street. Beleggers verwachten dat Trump de belastingen voor bedrijven gaat verlagen en de regelgeving voor ondernemingen gaat versoepelen. Ook wil Trump hoge invoerheffingen opleggen op buitenlandse producten om zo de Amerikaanse industrie te steunen.
De beurshandel staat verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting de rente met een kwart procentpunt verlagen. Beleggers zijn vooral benieuwd of Fed-president Jerome Powell iets gaat zeggen over eventuele toekomstige rentestappen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel licht lager op 43.702 punten. De hoofdindex won een dag eerder 3,6 procent en boekte daarmee de grootste dagwinst sinds 2022. De brede S&P 500-index klom 0,4 procent naar 5951 punten en de techgraadmeter Nasdaq steeg 0,9 procent tot 19.158 punten.
Qualcomm
Lyft werd 29 procent meer waard. De taxidienst presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf sterke vooruitzichten af voor het huidige kwartaal en het hele jaar. De sterke resultaten lijken erop te wijzen dat het plan van Lyft om meer forenzen aan te trekken, werkt.
Ook de winstverwachting van chipproducent Qualcomm voor het huidige kwartaal viel in de smaak bij beleggers. Dat aandeel klom 3,3 procent. Cosmeticabedrijf elf Beauty dikte 10 procent aan, na een sterk kwartaalbericht en een verhoging van de jaarverwachtingen.
Farmaceut Moderna in de plus
Moderna won 3,7 procent. De farmaceut behaalde afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en wist tegen de verwachting in winst te boeken.
Warner Bros. Discovery steeg bijna 12 procent. Het entertainmentbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De omzet van de streamingactiviteiten nam wel toe. Het aantal abonnees van streamingdienst Max groeide met 7,2 miljoen tot in totaal 110,5 miljoen.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
15 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
30 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.
19 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.
20 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.
22 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.
1 dag geleden