Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent met kleine verliezen

Wall Street opent met kleine verliezen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen aan de handel begonnen. Daarmee volgt Wall Street het voorbeeld van de beurzen in Aziƫ en Europa, waar de graadmeters in de greep zijn van het coronavirus. Ook verwerkten beleggers de nodige bedrijfsresultaten.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,2 procent lager op 29.299 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,3 procent tot 3321 punten en technologiebeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 9365 punten. Beleggers in de Verenigde Staten komen terug van een lang weekend. Maandag bleef Wall Street dicht wegens Martin Luther King Day.

Bij de bedrijven is er onder meer aandacht voor oliedienstverlener Halliburton. Dat bedrijf leed in het slotkwartaal van 2019 een verlies van 1,7 miljard dollar, mede als gevolg van een miljardenafschrijving op zijn schalie-activiteiten. Als die afschrijving buiten beschouwing wordt gelaten, was de winst juist hoger dan analisten hadden verwacht. Het aandeel ging in de eerste handelsminuten 1,5 procent omhoog.

Boeing zakte eveneens 0,6 procent, na berichten dat de vliegtuigbouwer in gesprek zou zijn over een lening van meer dan 10 miljard dollar om kosten te dekken in verband met probleemtoestel 737 MAX. Ook Disney was in het nieuws. Het entertainmentconcern maakte bekend zijn streamingdienst Disney+ verder uit te rollen in Europa en noteerde op de beurs 0,1 procent in de min.

Meer uit Financieel

Wall Street opent lager, Applied Materials zakt na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.

8 minuten geleden
Trump: China kan nog meer Boeing-vliegtuigen kopen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.

23 minuten geleden
FNV wil dat Schiphol beveiligers zelf in dienst neemt

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat Schiphol beveiligers op de luchthaven zelf in dienst neemt. De luchthaven moet dat niet langer regelmatig uitbesteden aan andere organisaties. Deze oproep doet de grootste vakbond van Nederland om de zorgen onder medewerkers op de luchthaven aan te pakken.

1 uur geleden
IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

2 uur geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

3 uur geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

5 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

5 uur geleden