Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bild: e-mailaccounts Duitse partij AfD getroffen door hack

Bild: e-mailaccounts Duitse partij AfD getroffen door hack

BERLIJN (ANP) - Een website heeft ruim 421.000 interne e-mails van de Duitse radicaal-rechtse partij AfD gepubliceerd. Het gaat om door AI gemaakte samenvattingen van de mails, niet de mails zelf. De partij heeft aan de Duitse krant Bild bevestigd in september gehackt te zijn.

"In september is een hostingprovider van onze partij gehackt. Daarbij zijn delen van enkele mailboxen, waarvan de meeste al jaren niet meer in gebruik zijn, gehackt en gekopieerd", aldus de partij. Of de gepubliceerde documenten echt zijn en of ze bij de hackeraanval zijn buitgemaakt, is nog onduidelijk. Volgens de woordvoerder van de partij zijn de huidige mailaccounts van de AfD niet getroffen.

Op de website werden door AI gemaakte samenvattingen van meerdere e-mails gepubliceerd. Volgens die berichten zijn de afzenders van de mails onder meer de AfD-politici Alice Weidel en Leif-Erik Holm en voormalig AfD-leider Alexander Gauland.

Bild zag een aantal van de gepubliceerde mails in. Daarin zaten onder meer foto's van identiteitsbewijzen, facturen, bankafschriften, diploma's, lidmaatschapsaanvragen en ledenlijsten van AfD-afdelingen in Noordrijn-Westfalen.

Meer uit Buitenland

Krant: regering-Trump houdt Patriot-raketten voor Oekraïne tegen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van president Donald Trump heeft de overdracht van Patriot-onderscheppingsraketten aan Oekraïne nog niet goedgekeurd, meldt The Washington Post op basis van anonieme bronnen. Die raketten zijn nodig om het land te beschermen tegen Russische raket- en droneaanvallen.

46 minuten geleden
Aangereden Australische parlementariër geopereerd

CANBERRA (ANP/AFP) - De Australische parlementariër die vermoedelijk expres werd aangereden, verkeert nog altijd in kritieke toestand, verklaarde premier Anthony Albanese. Helen Haines is inmiddels geopereerd en ligt nog in het ziekenhuis.

2 uur geleden
Japanse sonde vertrokken om stukje van maan van Mars op te halen

TOKIO (ANP) - Een Japanse ruimtesonde is begonnen aan een reis richting Phobos en Deimos, de twee manen van de planeet Mars. Het onbemande vaartuig moet onder meer stof van Phobos ophalen en naar de aarde brengen, zodat wetenschappers dat in laboratoria kunnen bestuderen. Zoiets is nog nooit gedaan.

3 uur geleden
Trump bereid tot top met Poetin en Xi

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt bereid te zijn tot een bijeenkomst met zijn Russische en Chinese ambtgenoten Vladimir Poetin en Xi Jinping. Volgens Trump zou de focus bij zo'n top kunnen liggen op het verminderen van het aantal kernwapens.

3 uur geleden
Aantal aanhoudingen na rellen Frankrijk opgelopen tot ruim 2500

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn meer dan 2500 mensen opgepakt voor hun deelname aan de rellen van afgelopen weekend, meldde minister van Justitie Gérald Darmanin in het journaal. Volgens hem zijn 67 mensen vastgezet en zijn er "tientallen" strafzaken geopend.

4 uur geleden
Belgische economische missie naar Saudi-Arabië uitgesteld

BRUSSEL (ANP) - Een Belgische economische missie naar Saudi-Arabië is uitgesteld. Deze stond gepland voor eind november, maar Belgische media schrijven maandag dat het bezoek is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in het land.

6 uur geleden
Arrestatiebevel in Florida voor Cubaanse oud-president Castro

MIAMI (ANP/AFP) - De hoogste aanklager van Florida heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voormalige Cubaanse president Raúl Castro. Hij wordt op staatsniveau beschuldigd van moord, voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie in 1996.

6 uur geleden