Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent licht lager na belangrijk banenrapport VS

Wall Street opent licht lager na belangrijk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine verliezen begonnen aan de laatste handelsdag van de week. Beleggers op Wall Street verwerkten het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat wees op een sterkere aanwas van banen dan verwacht.

Volgens het ministerie van Arbeid groeide de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in november met 199.000 arbeidsplaatsen. Economen hadden in doorsnee op een plus van 180.000 banen gerekend. De werkloosheid in 's werelds grootste economie daalde.

Het banenrapport speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Als de arbeidsmarkt sterk afkoelt kan de Fed mogelijk eerder de rente verlagen. Als de werkgelegenheid juist veel sterker is dan verwacht dan kan de Fed de rente mogelijk langer op een hoog niveau houden. Volgende week komt de centrale bank met een nieuw rentebesluit. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed volgend jaar de rente kan gaan verlagen.

Consumentenvertrouwen

De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel een fractie lager op 36.099 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4580 punten en de technologiebeurs Nasdaq zakte 0,2 procent tot 14.314 punten.

De Universiteit van Michigan komt nog met een cijfer over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Het vertrouwen staat onder druk door zorgen over de inflatie, hogere rente en onzekere economie.

Microsoft

Bij de bedrijven daalde sportartikelenmerk Lululemon Athletica 0,1 procent na een tegenvallende omzetprognose voor het feestdagenseizoen. Chipconcern Broadcom publiceerde kwartaalresultaten en werd 0,1 procent hoger gezet. Branchegenoot Qualcomm won 0,2 procent ondanks een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley.

Microsoft (min 0,1 procent) stond ook in de belangstelling. De Britse mededingingsautoriteit is een onderzoek gestart naar de samenwerking tussen het softwareconcern en ChatGPT-moeder OpenAI. De Competition and Markets Authority (CMA) gaat na of Microsoft als grootaandeelhouder te veel zeggenschap heeft over het snelgroeiende bedrijf in kunstmatige intelligentie.

Meer uit Financieel

KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

47 minuten geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

1 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

2 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

3 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

3 uur geleden
FNV vreest voor toekomst Douwe Egberts-fabriek in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV vreest voor de toekomst van de koffiefabriek van Douwe Egberts in Utrecht. Medewerkers klagen dat de productie al lange tijd daalt en krijgen volgens de vakbond geen toekomstperspectief van moederbedrijf JDE Peet's. Anderhalve week geleden werd het verlies van enkele tientallen banen aangekondigd, maar de angst is dat het daar niet bij zal blijven.

4 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood twee baby's die Nestlé-voeding kregen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR/BELGA) - Franse autoriteiten onderzoeken het overlijden van een tweede baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken. In de babyvoeding zat mogelijk de bacterie Bacillus cereus, die heftig braken en diarree kan veroorzaken. Of de dood van de baby's daadwerkelijk is veroorzaakt door de betrokken producten, is niet vastgesteld.

4 uur geleden