Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent licht lager na belangrijk banenrapport VS

Wall Street opent licht lager na belangrijk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine verliezen begonnen aan de laatste handelsdag van de week. Beleggers op Wall Street verwerkten het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Dat wees op een sterkere aanwas van banen dan verwacht.

Volgens het ministerie van Arbeid groeide de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in november met 199.000 arbeidsplaatsen. Economen hadden in doorsnee op een plus van 180.000 banen gerekend. De werkloosheid in 's werelds grootste economie daalde.

Het banenrapport speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve. Als de arbeidsmarkt sterk afkoelt kan de Fed mogelijk eerder de rente verlagen. Als de werkgelegenheid juist veel sterker is dan verwacht dan kan de Fed de rente mogelijk langer op een hoog niveau houden. Volgende week komt de centrale bank met een nieuw rentebesluit. Op de financiële markten wordt verwacht dat de Fed volgend jaar de rente kan gaan verlagen.

Consumentenvertrouwen

De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel een fractie lager op 36.099 punten. De brede S&P 500 verloor 0,1 procent tot 4580 punten en de technologiebeurs Nasdaq zakte 0,2 procent tot 14.314 punten.

De Universiteit van Michigan komt nog met een cijfer over het Amerikaanse consumentenvertrouwen. Het vertrouwen staat onder druk door zorgen over de inflatie, hogere rente en onzekere economie.

Microsoft

Bij de bedrijven daalde sportartikelenmerk Lululemon Athletica 0,1 procent na een tegenvallende omzetprognose voor het feestdagenseizoen. Chipconcern Broadcom publiceerde kwartaalresultaten en werd 0,1 procent hoger gezet. Branchegenoot Qualcomm won 0,2 procent ondanks een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley.

Microsoft (min 0,1 procent) stond ook in de belangstelling. De Britse mededingingsautoriteit is een onderzoek gestart naar de samenwerking tussen het softwareconcern en ChatGPT-moeder OpenAI. De Competition and Markets Authority (CMA) gaat na of Microsoft als grootaandeelhouder te veel zeggenschap heeft over het snelgroeiende bedrijf in kunstmatige intelligentie.

Meer uit Financieel

Bitcoin daalt voor vijfde dag op rij na verkoop 32 bitcoins

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin daalt donderdag voor de vijfde dag op rij; de langste verliesreeks van de grootste cryptomunt sinds augustus vorig jaar. De daling volgt onder meer op het verrassende besluit van beursgenoteerde bitcoinopkoper Strategy om bitcoins te verkopen en door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

31 minuten geleden
Chipbedrijf Broadcom onderuit op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Broadcom is donderdag hard onderuitgegaan na de opening van de beurzen in New York. De Amerikaanse chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht door de sterke vraag naar AI-chips, maar de vooruitzichten voldeden niet aan de hoge verwachtingen van beleggers. Het aandeel werd ruim 14 procent lager gezet. Dat is het grootste dagverlies voor Broadcom in ruim een jaar.

1 uur geleden
173 bedrijven in Zeeland krijgen ruimte op het volle stroomnet

MIDDELBURG (ANP) - In totaal 173 bedrijven en instellingen in Zeeland die op een wachtlijst staan voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, krijgen die binnenkort. Netbeheerders Stedin en Tennet melden dat donderdag, nadat ze eerder ongeveer 260 megawatt aan ruimte hadden gevonden op het volle Zeeuwse stroomnet. Dat lukte omdat er afspraken met huidige grootgebruikers zijn gemaakt over meer flexibiliteit in hun electriciteitsverbruik.

1 uur geleden
Zweden draagt Russisch 'schaduwschip' mogelijk over aan Oekraïne

STOCKHOLM (ANP) - Zweden mag een vrachtschip van de Russische 'schaduwvloot' overdragen aan Oekraïne. De Zweedse rechter heeft toestemming gegeven om een Oekraïens verzoek daartoe in te willigen, melden Zweedse media als Dagens Nyheter en Expressen.

2 uur geleden
Koninklijke Horeca Nederland richt meldpunt op na datalek sector

WOERDEN (ANP) - Koninklijke Horeca Nederland (KHN) doet onderzoek naar de grootte van een datalek in de sector en is een meldpunt aan het inrichten. De branchevereniging krijgt signalen van meerdere hotels waarbij gasten nepberichten met betaalverzoeken krijgen, bevestigt KHN na berichtgeving in meerdere media over een datalek in de hotellerie.

2 uur geleden
Groene stroom is wel echt groen, zeggen leveranciers na rapport

ROTTERDAM (ANP) - De groene stroom die consumenten en ondernemers krijgen is wel echt duurzaam te noemen, zeggen energieleveranciers Eneco en Essent in een reactie op een onderzoek van klimaatstichting HIER. Die organisatie meldde donderdag dat ongeveer een derde van de groenestroomproducten niet van duurzame bronnen in Nederland komt, maar wordt 'vergroend' met certificaten uit het buitenland. Daarbij gaat het onder meer om bepaalde producten van Eneco en Essent.

2 uur geleden
Eurostar-topvrouw: Nederland belangrijk voor onze groeiambities

AMSTERDAM (ANP) - Eurostar blijft verder groeien. De internationale treindienst verwacht dit jaar een miljoen meer reizigers vanuit Nederland dan het jaar ervoor. Dat maakt dat Nederland belangrijk is voor het merk, onderstreept topvrouw Gwendoline Cazenave tijdens de viering van dertig jaar treinen tussen Amsterdam en Parijs.

2 uur geleden