Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent hoger door herstel techfondsen

Wall Street opent hoger door herstel techfondsen

NEW YORK (ANP) - Techfondsen hebben zich dinsdag wat hersteld aan het begin van de handelsdag op Wall Street. Een dag eerder waren die nog flink lager gezet. Het herstel zorgde voor een algemeen positief sentiment op de beurzen in New York, waar de grote graadmeters lichte winst pakten in de openingsminuten.

Beleggers reageerden verder op een banenrapport van loonstrookverwerker ADP. Die becijferde dat er 742.000 banen bijkwamen in april, de sterkste toename in maanden. Daarmee lijkt er weer meer bewijs te zijn dat de Amerikaanse economie goed herstelt nu veel mensen gevaccineerd zijn tegen corona en de overheid met aanzienlijke steunpakketten is gekomen. Wel was het cijfer lager dan waarop economen in doorsnee hadden gerekend.

De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten 0,1 procent in de plus op 34.157 punten. De breed samengestelde S&P 500 ging 0,3 procent omhoog tot 4.178 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,6 procent tot 13.713 punten.

Op maandag werden techfondsen in de uitverkoop gedaan. Onder meer door koopjesjagers zaten die aandelen een dag later weer in de lift. Apple, Amazon, Microsoft en Google-moeder Alphabet werden tot 1,4 procent hoger gezet.

Autoconcerns winnen

Autoconcern General Motors (GM) had een hogere winst in het eerste kwartaal dan een jaar eerder, toen het bedrijf veel last ondervond van het begin van de coronapandemie. Verder hield de fabrikant van auto's van merken als Chevrolet en Cadillac vast aan financiële verwachtingen ondanks het chiptekort in de auto-industrie. Het aandeel won ruim 3 procent.

Ook branchegenoot Stellantis (plus 5,8 procent) kwam met cijfers. Het moederbedrijf van onder meer Fiat, Jeep en Peugeot zei dat het een deal met Tesla om de CO2-uitstoot van beide bedrijven samen te voegen, gaat stopzetten. Dat betekent voor de producent van elektrische auto's dat het een inkomstenbron kwijtraakt. Deals met andere autoconcerns zorgden er de afgelopen jaren voor dat Tesla (plus 0,4 procent) winst maakte.

Andere bedrijven die de boeken openden waren onder meer hotelketen Hilton Worldwide (min 0,4 procent), voedingsconcern Del Monte (plus 10 procent) en mediaconcern New York Times (min 2,6 procent).

Oliebedrijven stonden in de belangstelling door de verder stijgende olieprijzen. De Amerikaanse olievoorraden zijn naar verluidt geslonken, waardoor de vraag naar nieuwe olie toeneemt. Ook wordt de aanstaande heropening van de Europese economie gezien als een aanjager voor de olieprijs. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent meer waard en kostte 66,27 dollar. Een vat Brentolie ging voor 69,55 dollar van de hand, een toename van 1 procent.

Meer uit Financieel

Karremans schort ingreep bij Nexperia op, 'blijk van goede wil'

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) heeft zijn ingreep bij Nexperia opgeschort. Dat meldt hij in een verklaring op X. Karremans legde eerder beperkingen op aan de chipfabrikant.

6 minuten geleden
Beleggers Damrak wachten op cijfers Nvidia, AEX bijna onveranderd

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse effectenbeurs namen woensdag bij de start van de handel een afwachtende houding aan, na de forse verliezen van de afgelopen dagen. De beurshandel staat al weken onder druk door een groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Aandelenhandelaren kijken dan ook vol spanning uit naar de resultaten van Nvidia, die woensdag na het slot van Wall Street op het programma staan. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming op de beurzen richting het einde van het jaar.

54 minuten geleden
TikTok verwijderde dit jaar 6,5 miljoen video's om haat en geweld

AMSTERDAM (ANP) - TikTok heeft in de eerste helft van dit jaar ruim 6,5 miljoen video's van het platform verwijderd vanwege gewelddadige en haatdragende inhoud. TikTok meldt dat dit soort video's in strijd is met de regels tegen haat en gewelddadig extremisme.

1 uur geleden
DNB: waarde beleggingen huishoudens voor eerst boven 200 miljard

AMSTERDAM (ANP) - De totale waarde van de beleggingen van Nederlandse huishoudens is in het derde kwartaal voor het eerst gestegen tot boven de 200 miljard euro, dankzij de hogere beurskoersen. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB). ASML nam daarbij de koppositie over van Shell als het aandeel waarin huishoudens het meest beleggen door de gestegen beurswaarde van de chipmachinemaker.

2 uur geleden
CPB: hogere defensie-uitgaven zorgen nauwelijks voor extra groei

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie profiteert waarschijnlijk nauwelijks en mogelijk zelfs helemaal niet van hogere defensie-uitgaven. Dat heeft het Centraal Planbureau (CPB) uitgerekend. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet komt dat vooral doordat de arbeidsmarkt krap is en een groot deel van het nieuwe defensiematerieel naar verwachting wordt geïmporteerd.

2 uur geleden
NS koopt voor ruim 400 miljoen euro nieuwe sprinters

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Spoorwegen kopen voor ruim 400 miljoen euro 36 nieuwe sprinters. De "hypermoderne" treinen, met de naam Flirt Flex, krijgen in tegenstelling tot de huidige sprinters weer het klassieke geel-blauwe NS-uiterlijk, maakte het spoorbedrijf bekend. De eerste treinen komen naar verwachting in 2030 op het Nederlandse spoor.

3 uur geleden
Nog altijd meer zelfstandigen met belastingschuld dan voor corona

DEN HAAG (ANP) - De groep zelfstandigen met een belastingschuld was vorig jaar veel groter dan voor de coronacrisis, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ook het openstaande bedrag is veel hoger dan in 2019, het laatste jaar voordat de virusuitbraak grote impact kreeg op de economie.

3 uur geleden