Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street omlaag door inflatievrees en vrije val crypto's

Wall Street omlaag door inflatievrees en vrije val crypto's

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen aan de nieuwe handelsdag begonnen. De angst voor een te sterk oplopende inflatie en een snelle renteverhoging heeft Wall Street woensdag opnieuw in zijn greep. Daarbij zorgt ook de vrije val van cryptomunten voor nervositeit, met name onder techinvesteerders.

De Amerikaanse beurzen volgen met de minnen de Europese en Aziatische aandelenbeurzen. Ook daar was de inflatievrees een belangrijke aanjager van de uitverkoop. De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten handel 0,9 procent in de min op 33.740 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 1,1 procent tot 4081 punten en techbeurs Nasdaq leverde 1,4 procent in tot 13.121 punten.

Tesla daalde dik 4 procent. De producent van elektrische auto's werd lager gezet door de forse daling van cryptomunt bitcoin. Die ging de afgelopen 24 uur met haast een kwart omlaag tot net onder de 33.000 dollar per stuk. Cryptoaandelen als Coinbase Global, Marathon Digital en Riot Blockchain verloren tot 14 procent.

Federal Reserve

De Federal Reserve brengt halverwege de handelsdag de notulen van zijn laatste beleidsvergadering uit. Die zullen aandachtig worden bestudeerd om te kijken hoe de beleidsmakers van de Amerikaanse centrale bank denken over de oplopende inflatie. Een deel van de centralebankiers heeft al wel gezegd dat de hoge inflatie een tijdelijk fenomeen is en onder meer veroorzaakt wordt door problemen met de levering van producten en materialen.

Zo zijn er chiptekorten en zijn bouwmaterialen als hout erg duur. Ook zijn de kosten voor transport hoog vanwege het ongelijkmatige herstel van de wereldeconomie afgelopen jaar. Daardoor zijn er op sommige plaatsen te veel containers en op andere plaatsen juist te weinig.

Target

Winkelketen Target verhoogde zijn verwachtingen voor dit jaar na een sterke eerste drie maanden. Amerikanen kochten weer meer, daarbij geholpen door de coronasteuncheques die veel mensen kregen. Daarbij gaven ze ook weer vaker geld uit aan zaken als kleding, meubels en woonaccessoires, waar Target meer geld aan verdient. Het aandeel Target steeg bijna 4 procent.

De Chinese webwinkel JD.com (min 2,2 procent) profiteerde van kooplust bij Chinese klanten nu de economie daar herstelt. De nettowinst was ruim drie keer zo hoog als in de eerste drie maanden van vorig jaar toen er strenge lockdowns golden in China vanwege de corona-uitbraak. Ook speelde mee dat er nog altijd reisbeperkingen gelden binnen China en dat er mogelijk meer onlineaankopen zijn gedaan rondom Chinees Nieuwjaar.

Meer uit Financieel

Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

1 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

3 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

5 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

5 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

6 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

6 uur geleden